Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom sportowym
Odpowiedz

Spalanie honda cbr 125

Śr sty 17, 2018 10:14 pm

Witam proszę aby wypowiedziały się osoby posiadające honde cbr 125 jc34 na temat spalania. Ile pali wam wasza maszyna bo na internecie piszą wszyscy że powinna palić 2,5l/100km a mi pali 4l. I nie wiem czy tak powinno być czy oddać do naprawy. I jeszcze mam taki problem że jak jade na 5 i 6 biegu to powyżej 8000obr/min wskazówka lata na boki tak jakby motor nie trzymał równych obrotów, ale szarpania nie czuć płynnie przyspiesza. Myśle że to mogą być zawory do regulacji chociaż motocykl ma przejechane 23000km więc chyba jeszcze nie powinny się rozregulować, chyba że się myle. Macie jakieś pomysły od czego to może jeszcze być ?
Ostatnio edytowano Cz sty 18, 2018 5:13 pm przez cinek, łącznie edytowano 1 raz

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz sty 18, 2018 7:28 am

Jak na poj. 125ccm to za dużo. A gaźnik kiedy był regulowany? Jakiś serwis? Możesz sprawdzić kolor świec przy okazji, dużo powie Ci o dawce paliwa.

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz sty 18, 2018 8:31 am

dużo nie dużo. wiele też zależy od tego jak jeździsz, ile ważysz, jakie opory powietrza stwarzasz. (przy małej pojemności ma to spore znaczenie)
może 4l to ciut za dużo, ale bez powodów do paniki moim zdaniem.
kolega na początku sezon kupił cbr 125 nową z salonu. spalała mu około 3l.

powiem a swoim przykładzie - czytam na forum, że cbf 600 pali od 5-6,5 litra, mi natomiast średnio schodzi 7-8,5.
motocykl w 100% sprawny.
przy emeryckiej jeździe spokojnie te 6l/100km osiągam.

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz sty 18, 2018 5:07 pm

Jak na poj. 125ccm to za dużo. A gaźnik kiedy był regulowany? Jakiś serwis? Możesz sprawdzić kolor świec przy okazji, dużo powie Ci o dawce paliwa.


Właśnie najgorsze jest to że nic nie wiem co się działo z tym motocyklem ponieważ kupiłem go w listopadzie. Osobiście za dużo przy nim nie robiłem i też tak myślałem o tym gaźniku że ktoś mógł coś tam grzebać mieszankę zmienić czy nawet dysze przewiercić. Planuje oddać do serwisu na początku wiosny ale nie wiem czy to ma sens.


dużo nie dużo. wiele też zależy od tego jak jeździsz, ile ważysz, jakie opory powietrza stwarzasz. (przy małej pojemności ma to spore znaczenie)
może 4l to ciut za dużo, ale bez powodów do paniki moim zdaniem.
kolega na początku sezon kupił cbr 125 nową z salonu. spalała mu około 3l.

powiem a swoim przykładzie - czytam na forum, że cbf 600 pali od 5-6,5 litra, mi natomiast średnio schodzi 7-8,5.
motocykl w 100% sprawny.
przy emeryckiej jeździe spokojnie te 6l/100km osiągam.


Jeśli chodzi o jazde to jest różnie czasami jeżdże trochę szybciej a czasami wolniej. Jeśli chodzi o wagę to waże tylko 62kg wiec to raczej się nie przyczyni do większego spalania, a wzrostu około 180cm.

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz sty 18, 2018 5:49 pm

Dla świętego spoko na Twoim miejscu oddał bym do sprawdzenia - wymienić olej koniecznie + filtr. Nie wiadomo ile tam tych km zrobił na tym oleju, a w 125ccm Honda zaleca wymiany co 3k km. Do tego wymienić jedną święcę, sprawdzić filtr powietrza. Jak syf to filtr wymienić. Na sam koniec dać gaźnik do sprawdzenia i regulacji. Cały serwis kosztuje grosze w takim pojeździe, a masz pewność, że wszystko jest zrobione jak trzeba.
Przy okazji zobacz kolor płynu hamulcowego. Jak ciemny to do wymiany. Ma być jaśniutki. Płyn samemu można w domu/garażu przepompować, poradników na YT jest sporo :)
Powodzenia :)

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz sty 18, 2018 6:00 pm

Turos napisał(a):Dla świętego spoko na Twoim miejscu oddał bym do sprawdzenia - wymienić olej koniecznie + filtr. Nie wiadomo ile tam tych km zrobił na tym oleju, a w 125ccm Honda zaleca wymiany co 3k km. Do tego wymienić jedną święcę, sprawdzić filtr powietrza. Jak syf to filtr wymienić. Na sam koniec dać gaźnik do sprawdzenia i regulacji. Cały serwis kosztuje grosze w takim pojeździe, a masz pewność, że wszystko jest zrobione jak trzeba.
Przy okazji zobacz kolor płynu hamulcowego. Jak ciemny to do wymiany. Ma być jaśniutki. Płyn samemu można w domu/garażu przepompować, poradników na YT jest sporo :)
Powodzenia :)


Olej (jest lany 15W50 dobry on jest czy lepiej 10W40?) jest w miarę świeży jeszcze jest jasny ale skoro mówisz ze co 3k kilometrów to chyba trzeba wymienić ponieważ ja zrobiłem już 2k. Filtr gościu od którego kupiłem to mówił że wymieniał płyn olejowy dobry bo sprawdzałem a z tyłu wymieniałem żaden kamulec nie trze o tarcze.

Re: Spalanie honda cbr 125

Cz lut 22, 2018 7:29 am

Moim zdaniem nie ma się czym przejmować, na spalanie wpływa wiele czynników zewnętrznych. U mnie też spalanie jest ponad normę a motor chodzi tak jak powinien.
Odpowiedz