Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom sportowym
Odpowiedz

Problem z obrotami vfr rc36

N lip 08, 2018 12:58 pm

Witam mam problem z motocyklem mojej dziewczyny honda vfr 750 rc36. Problem z odpalaniem po długim postoju pow. tygodnia jak już moto odpali i siedzę na nim obroty ok gdy przechyle moto na prawo obroty maleją aż zgaśnie...gdy przechyle moto na lewo obroty wskakuja aż do 4-5 tys....moto było w serwisie Hondy coś tam porobił niby z gaznikiem itd i moto działało może z 50 km i tyle i teraz ten problem który opisałem się pojawił...moto odstawiłam z problemem odpalania..a po ich grzebaniu tak jak mówię chwilę działał i wróciło to samo plus te dziwne zachowanie z przechylaniem moto....swiece kable nowe pompa paliwa nowa paliwo dochodzi...nie mam pojęcia co to bo w moto z gaznikami średnio się znam... Ma ktoś jakiś pomysł co to...

Re: Problem z obrotami vfr rc36

N lip 08, 2018 7:17 pm

Zapewne coś z gaźnikami.
Różne przypadki chodzą po motocyklach.
W CB500 żony traciły się wolne obroty chwilę po opuszczeniu warsztatu, gdzie robiono czyszczenie i synchro. 3 razy to samo. Wymieniłem gaźniki w całości, kłopot zniknął.
W XJ600 szwagra nie banglał jeden garnek - okazało się, że zalewało ten jeden gaźnik. O dziwo problemem nie był nieszczelny zaworek iglicowy a... gniazdo zaworka iglicowego. Wymiana oringa za kilka groszy uleczyła moto.
W GS500 - szalały obroty - urwana iglica.

Trzeba gaźniki wyciągnąć na stół, rozkręcić i wnikliwie obejrzeć. I też nie jest pewne, że coś znajdziesz. Jeśli są już np. wyrobione przepustnice i gdzieś tam zaburzone są przepływy wytwarzające mieszankę, to tak będzie się działo i dopiero wymiana gaźników pomoże.

A poza konkursem - zapraszamy do powitalni. Zawsze to milej rozmawiać z kimś, kto wykaże trochę kurtuazji.
Odpowiedz