Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Wygoda plecaka

Wt sie 26, 2014 8:20 am

Ostatnio pośmigałem z plecakiem ok. 300 km. jazda ciągła, bez odpoczynku ok. 2h. Jechałem przez drogi różnej jakości - jak to w naszym kraju. Niestety po powrocie mój plecaczek mi się zbuntował i zrugał mnie za styl jazdy :crybaby: . Okazało się, że pomimo wygodnego siedzenia dla pasażera i wmiarę ostrożnej jazdy :naughty: , to przejazdy po garbach, czy progach na drodze powodowały, że plecaczek jest cały poobijany. Prędkość podróżna była ok. 110 - 120 km/h, oczywiście przejeżdżając przez teren robót drogowych znacznie mniejsza, ale i tak problem z wygodą pasażera był.
Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:

Re: Wygoda plecaka

Wt sie 26, 2014 8:46 am

Ja polecam przykleić taką matę antypoślizgową plecaczkowi do siedzenia. Wtedy nie przemieszcza się na wybojach i nie musi się ciągle poprawiać.

PS.
Mój plecaczek był ostatnio bardzo zadowolony jak pozwoliłem mu stawać na podnóżkach :)

Re: Wygoda plecaka

Wt sie 26, 2014 9:00 am

Ogólnie plecaczek jest zadowolony. Nie spada z siedzenia. Ma porównanie , bo na wiosnę przejeździliśmy ok 6000 km na yamaha XJ 900 z akcesoryjnym siedzeniem. Tam siedziała mniej wygodnie niż na Hondzie (siedzenie było węższe), ale za to wyżej i mogła obserwować drogę co ułatwiało jej reakcję na ewentualne przeszkody.Może poduszeczkę :scared: Tylko jak jej to powiedzieć, żeby nie dostać w gębę :bash:

Re: Wygoda plecaka

Wt sie 26, 2014 3:55 pm

Eol napisał(a): Tylko jak jej to powiedzieć, żeby nie dostać w gębę :bash:


Załóż Kask do tej rozmowy :smoke:

Re: Wygoda plecaka

Wt sie 26, 2014 4:22 pm

Moja narzeczona nie narzeka na jazdę na hance, nawet lepiej ocenia niż na fazerze. U mnie jest oryginalne siodło i zawias ale mam kufer z oparciem i to jest największy plus przy ruszaniu, hamowaniu i innych manewrach. Na próbę zdjąłem kufer i narzekania były od razu ;)

Re: Wygoda plecaka

Śr sie 27, 2014 6:02 am

U mnie to samo, bez kufra nie chce jeździć, bo nie ma o co się oprzeć i dochodzi strach przed spadnięciem.

Re: Wygoda plecaka

Śr sie 27, 2014 7:30 am

Moja luba jedynie na co narzeka to na sporadyczne zderzenia kasków :)

Re: Wygoda plecaka

Śr sie 27, 2014 9:36 am

Eol napisał(a):Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:

Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer. Tu raczej odpowiednie ustawienie zawieszenia ma wpływ na prowadzenie motocykla co odczujesz ty jako kierowca. Na komfort plecaka ma wpływ siedzenie, odległość podnóżków i przede wszystkim styl jazdy. Jak będziesz szarpał, przyśpieszał i hamował to plecak będzie latał i kiwał się do przodu i do tyłu jak ruska lalka przy napiętych mięśniach rąk sztywno trzymając się uchwytów. A jak będziesz jechał łagodnie to się wyluzuje i będzie siedzieć jak na krześle u fryzjera.

Re: Wygoda plecaka

Cz sie 28, 2014 8:17 am

Romek napisał(a):
Eol napisał(a):Czy po za usztywnieniem tylnej sprężyny jest jakiś sposób na podniesienie wygody dla plecaka? :helpsmilie:

Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer. Tu raczej odpowiednie ustawienie zawieszenia ma wpływ na prowadzenie motocykla co odczujesz ty jako kierowca. Na komfort plecaka ma wpływ siedzenie, odległość podnóżków i przede wszystkim styl jazdy. Jak będziesz szarpał, przyśpieszał i hamował to plecak będzie latał i kiwał się do przodu i do tyłu jak ruska lalka przy napiętych mięśniach rąk sztywno trzymając się uchwytów. A jak będziesz jechał łagodnie to się wyluzuje i będzie siedzieć jak na krześle u fryzjera.

No to żeś poleciał "Regulacje sprężyny nie wiele odczuje pasażer". Własnie pasażer odczuje to bardziej, gdyż siedzi dalej od sprężyny i na końcu dźwigni, którą stanowi siedzisko. Jak sprężynę naciągniesz mocno to będzie mniej latać do góry i na dół, ale będzie mieć bardziej twardo pod tyłkiem. Jak poluzujesz, to lata w górę i w dół, ale łagodniej odczuwa przejeżdżanie prze nierówności. Praw fizyki nie zmienisz :nono: Niestety sprężyny w nasych maszynkach nie są zbyt udane. Najlepiej je zamienić na takie, które umożliwiają wstępne ustawienie twardości sprężyny, a po za tym ustawienie jej tłumienie. Ale to trochę kosztuje.

Re: Wygoda plecaka

Cz sie 28, 2014 8:54 am

Ja mam mocno ściśniętą sprężynę bo na naszych pięknych drogach szybko dobijałem do końca.
Zastanawiam się czy nie do się przyczepić amortyzatora od jakiegoś sporta typu CBR
Odpowiedz