Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 8:28 am

Tu mowa o 600. CBF 600.

Inne 600 będzie miało inne obroty (kwestia przełożeń pewnie).

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 9:24 am

a jeszcze nawiązując do sprawy poruszonej w tym temacie.
nie wiem jak zmieniacie biegi bez sprzęgła ale dziś rano postanowiłem spróbować i ...
albo u mnie się nie da albo ja po prostu nie umiem (bardziej skłaniam się ku bramce nr 2 :wallbash: )

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 10:06 am

fragles napisał(a):Tu mowa o 600. CBF 600.
Inne 600 będzie miało inne obroty (kwestia przełożeń pewnie).


A czy można z tego wydedukować, (ewentualnie jest dostępny) taki wzór dla CBF 500? (bo na wykresach Goramo nie znalazłam 500, a to tylko to mogłoby być wskazówką).

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 11:34 am

Tiarus napisał(a):
fragles napisał(a):Tu mowa o 600. CBF 600.
Inne 600 będzie miało inne obroty (kwestia przełożeń pewnie).


A czy można z tego wydedukować, (ewentualnie jest dostępny) taki wzór dla CBF 500? (bo na wykresach Goramo nie znalazłam 500, a to tylko to mogłoby być wskazówką).


Takie cuś znalazłem: http://moto-choice.com/en/Bike-Review/7 ... (2004-2009)-An-interesting-character,-uninspired-clothes.html

Czyli wychodzi, że w 500 wystarczy mnożyć obroty przez 2 :-)

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 11:44 am

Podziękować, ale mam jedną wątpliwość: przez to
(1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11) *2* 10 + (10 km/h).
dwa, czy jeszcze coś przez dwa?

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 11:50 am

Tiarus napisał(a):Podziękować, ale mam jedną wątpliwość: przez to
(1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11) *2* 10 + (10 km/h).
dwa, czy jeszcze coś przez dwa?


W 600 jedziemy 4000 na szóstce, czyli: 4x2 = 8 (czyli 80 km/h) + 10 = 90 km/h - i to się zgadza
W 500 (jeśli wierzyć mojemu linkowi), jedziemy 4000 na szóstce, czyli 4x2 = 8 (czyli 80 km/h).

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 4:49 pm

dzik napisał(a):a jeszcze nawiązując do sprawy poruszonej w tym temacie.
nie wiem jak zmieniacie biegi bez sprzęgła ale dziś rano postanowiłem spróbować i ...
albo u mnie się nie da albo ja po prostu nie umiem (bardziej skłaniam się ku bramce nr 2 :wallbash: )



Z całą pewnością się da, po prostu nie umiesz, próbuj a nauczysz się i już nie będziesz chciał ze sprzęgłem!

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 6:39 pm

mik72 napisał(a):
dzik napisał(a):a jeszcze nawiązując do sprawy poruszonej w tym temacie.
nie wiem jak zmieniacie biegi bez sprzęgła ale dziś rano postanowiłem spróbować i ...
albo u mnie się nie da albo ja po prostu nie umiem (bardziej skłaniam się ku bramce nr 2 :wallbash: )



Z całą pewnością się da, po prostu nie umiesz, próbuj a nauczysz się i już nie będziesz chciał ze sprzęgłem!


Potwierdzam, da się. Teraz chyba częściej zmieniam biegi bez sprzęgła niż z.

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 8:57 pm

Marcin73 napisał(a):
mik72 napisał(a):
dzik napisał(a):a jeszcze nawiązując do sprawy poruszonej w tym temacie.
nie wiem jak zmieniacie biegi bez sprzęgła ale dziś rano postanowiłem spróbować i ...
albo u mnie się nie da albo ja po prostu nie umiem (bardziej skłaniam się ku bramce nr 2 :wallbash: )



Z całą pewnością się da, po prostu nie umiesz, próbuj a nauczysz się i już nie będziesz chciał ze sprzęgłem!


Potwierdzam, da się. Teraz chyba częściej zmieniam biegi bez sprzęgła niż z.


mik72.... nie zartuj - nie wiem jak moze sie "nie dac" upraszczajac to prawie dokladnie tak jak ze sprzeglem tylko bez niego :)

Re: Obroty na 6 biegu

Śr sie 08, 2012 9:10 pm

dzik napisał(a):a jeszcze nawiązując do sprawy poruszonej w tym temacie.
nie wiem jak zmieniacie biegi bez sprzęgła ale dziś rano postanowiłem spróbować i ...
albo u mnie się nie da albo ja po prostu nie umiem (bardziej skłaniam się ku bramce nr 2 :wallbash: )

nacisk na dźwignię, delikatne zamknięcie gazu, dalszy nacisk i dzida. czasami wystarczy tylko przymknąć gaz i bieg sam wskakuje. ja odkąd się nauczyłem, przy dynamicznej jeździe zmieniam tylko bez sprzęgła, czasami między 5 a 6 złapię luz a tak to wszystko wchodzi ładnie :) polecam uczyć się na 2-3 lub 3-4, z 1 na 2 jest trudniej, a raczej potrzeba większych obrotów żeby nie było szarpnięcia.
Odpowiedz