Honda Crosstourer

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda Crosstourer

Postprzez rupert » Śr kwi 04, 2012 11:02 am

honda.pl

Ciekawe, pewnie znajdzie wielu zainteresowanych, patrząc na coraz to bardziej popularne automaty w Polsce (oczywiście o puszkę chodzi)

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów (w opcji)
Dual Clutch Transmission (DCT) to pierwsza na świecie dwusprzęgłowa skrzynia biegów dla motocykli. Innowacyjne podejście do przekładni pozwoliło zapewnić zmianę przełożeń bez przerywania procesu napędowego. Kierowca może wybrać manualny (MT) lub automatyczny (AT) tryb zmiany biegów. Włączanie i wyłączanie sprzęgła odbywa się wówczas automatycznie, zarówno przy ruszaniu jak i przy zmianie przełożeń. To dlatego Honda Crosstourer z dwusprzęgłową przekładnią nie ma dźwigni sprzęgła, ani dźwigni zmiany biegów.

W trybie manualnym biegi zmienia się przy wykorzystaniu przycisków umieszczonych po lewej stronie kierownicy. Natomiast w trybie automatycznym biegi dobierane są odpowiednio do aktualnych obrotów silnika i prędkości motocykla. Można przy tym wybrać oszczędny styl jazdy (D), pozwalający zredukować poziom zużycia paliwa, albo styl sportowy (S).

W każdym trybie pracy przekładnia DCT działa szybko i płynnie zmienia biegi cały czas utrzymując siłę napędową.


Choć samo moto budzi we mnie pozytywne odczucia, to automat mi tu zupełnie nie pasuje.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez raphi » Śr kwi 04, 2012 11:11 am

Pismaki którzy mieli okazję testować bardzo sobie chwalą.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Crosstourer

Postprzez kris » Śr kwi 04, 2012 11:21 am

Dla mnie to się mija z ideą motocykla jak ktoś chce automat są skutery. Choć to całkiem inne konstrukcje w działaniu są podobne
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Crosstourer

Postprzez RxxxP » Śr kwi 04, 2012 11:25 am

a Ja mam coraz większą chęć na to by przejechać się tym Crosstourer-em niezaprzeczalne atuty to silnik, napęd wałkiem i skrzynia biegów. Bardzo jestem ciekaw jak się to prowadzi i jak działa w realu ta skrzynia biegów!
RxxxP
 

Re: Honda Crosstourer

Postprzez rupert » Śr kwi 04, 2012 11:38 am

Z automatem to mam doświadczenie (Mondeo TDCi) ok 25kkm. Tempomat, automat, nuda... W Hiszpanii udało mi się przejechać 250km bez dotykania pedałów. Niby fajnie, ale napewno nie dla mnie. Sprzedałem i kupiłem Accorda i zdecydowanie wolę benzynkę wysokoobrotową.

Uwielbiam właśnie bawić się biegami. W moto to część idei. W puszce, to zabawa. Mocne redukcje. :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez Piotrek » Śr kwi 04, 2012 3:18 pm

a mi sie podoba nowy tajgerek explorer. Niezle sie o nim wypisuja a i wyglada fajnie. Ciekawe jak to chodzi w praktyce. W Hondzie nie podoba mi sie jednak ta skrzynia automat (tak, wiem, to opcja, mozna miec manual) i brak oslon kolektorów i w ogole silnika. To duza wada jak na duze enduro podrózne. I w jednej gazecie moto przeczytalem koszty akcesoriow - pojebało ich do reszty - gniazdo zapalniczki 4 paki! O innych nie wspomne jak kufry za grube tysiace, czy manektki itp. jakies chore ceny tam maja!
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Honda Crosstourer

Postprzez klemens » Śr kwi 04, 2012 6:36 pm

Fajne moto by było, gdyby nie te 30 kg nadwagi do GSa. A cena z tej samej półki.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Honda Crosstourer

Postprzez raphi » Śr kwi 04, 2012 7:43 pm

Piotrek napisał(a):a mi sie podoba nowy tajgerek explorer. Niezle sie o nim wypisuja a i wyglada fajnie. Ciekawe jak to chodzi w praktyce. W Hondzie nie podoba mi sie jednak ta skrzynia automat (tak, wiem, to opcja, mozna miec manual) i brak oslon kolektorów i w ogole silnika. To duza wada jak na duze enduro podrózne. I w jednej gazecie moto przeczytalem koszty akcesoriow - pojebało ich do reszty - gniazdo zapalniczki 4 paki! O innych nie wspomne jak kufry za grube tysiace, czy manektki itp. jakies chore ceny tam maja!

Honda może wygrać tylko skrzynią DSG. Z manualem to ociężały mastodont i dla tej wersji konkurencja jest mocna.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Crosstourer

Postprzez rupert » Śr kwi 04, 2012 8:18 pm

raphi napisał(a):Honda może wygrać tylko skrzynią DSG. Z manualem to ociężały mastodont i dla tej wersji konkurencja jest mocna.

I droga ta krowa :eek:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez Dude » Cz kwi 05, 2012 8:15 pm

Brak centralnej stopki w standardzie w niby turystyku? Dopłata 950 zł?
Co do automatów. Supersportowe auta od F1 do Ferrari, lamborghini maja automaty i jakoś nikt nikt nie narzeka. Automat jest wspaniały i krytyka wynika tylko z ceny. Gdyby automat kosztowałby tyle co manual to nikt manuala by nigdy nie kupił. Ja miałem automata z sekwencja i gdybym mógł wybierać to zostałybym przy automacie na zawsze. Zmiana biegów to jakaś głupia i pierwotna czynność nikomu do niczego nie potrzebna i niebezpieczna , bo trzeba np. odrywac ręke od kierownicy plus rozmowa przez komorke i..
Zmiana biegów w moto: szarpanie łańcuchem, jakieś miedzygazy, jaki bieg przed zakretem? Po co to komu? Automat jest bezpieczniejszy! Drogi wynalazek więc zawsze bedą argumenty przeciw i to napędzane przez konkurencje, która takiej technologii nie ma.
PS
Zrobiłem 7000 km po USA w 3 biegowym jeepie w 3 tygodnie i było superwygodnie. Po co komu reczna zmiana biegów?
Ostatnio edytowano Cz kwi 05, 2012 8:28 pm przez Dude, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości