Honda Crosstourer

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Honda Crosstourer

Postprzez trampek » Pt kwi 06, 2012 8:39 am

raphi napisał(a):Zacny silnik, jeździłem takim focusem tyle że z manualem - zrywał przyczepność na suchym do 3-ciego biegu ;)
Zajebiście się tym jeździło!


Może pod względem osiągów i w okresie gwarancji ten silnik był niezły... ale zapytajcie każdego jednego mechanika, który miał cokolwiek wspólnego z FORDem. Odpowiedź będzie brzmiała niech Cię ręka boska broni kupować auto z tym silnikiem ;) Kuzyn ma takiego mondziaka. Co on się naklął i ile już pieniędzy załadował w ten samochód (głównie w silnik), to żal mówić :bag:
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Crosstourer

Postprzez raphi » Pt kwi 06, 2012 10:40 am

Ależ oczywiście że to strasznie awaryjne silniki. Generalnie po 100.000 km nadchodzi ich kres. Pękają głowice i całe bloki silnika, rozsypuje się osprzęt itp. Ja jeździłem w miarę nowym i nie oceniam jego awaryjności a jedynie frajdę z jazdy ;) Lekkie autko i 340 Nm musi robic wrazenie.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Crosstourer

Postprzez rupert » Pt kwi 06, 2012 10:16 pm

Dlatego sprzedalem :)
Problem pierwsszego tdci to padajace wtryski i pompa. Zbyt wrazliwe na polskie paliwo. W niemcowni podobno malo problemowe. Komplet wtryskow to ok 6kzl + drugie tyle pompa.

Raz zaczal kopcic. Ugiely mi sie kolana i prawie plakalem, ale okazalo sie ze pekla rura od intercoolera i skonczylo sie na 170zl przy wlasnej wymianie.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez raphi » N kwi 08, 2012 7:25 pm

Rupert napisał(a):Dlatego sprzedalem :)
Problem pierwsszego tdci to padajace wtryski i pompa. Zbyt wrazliwe na polskie paliwo. W niemcowni podobno malo problemowe. Komplet wtryskow to ok 6kzl + drugie tyle pompa.

Raz zaczal kopcic. Ugiely mi sie kolana i prawie plakalem, ale okazalo sie ze pekla rura od intercoolera i skonczylo sie na 170zl przy wlasnej wymianie.

Auto z takim silnikiem to jak życie na bombie. Można kupić, pobawić się i sprzedać :-) Jak masz szczęście to nie dolozysz.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Odp: Honda Crosstourer

Postprzez rupert » N kwi 08, 2012 7:44 pm

raphi napisał(a):
Rupert napisał(a):Dlatego sprzedalem :)
Problem pierwsszego tdci to padajace wtryski i pompa. Zbyt wrazliwe na polskie paliwo. W niemcowni podobno malo problemowe. Komplet wtryskow to ok 6kzl + drugie tyle pompa.

Raz zaczal kopcic. Ugiely mi sie kolana i prawie plakalem, ale okazalo sie ze pekla rura od intercoolera i skonczylo sie na 170zl przy wlasnej wymianie.

Auto z takim silnikiem to jak życie na bombie. Można kupić, pobawić się i sprzedać :-) Jak masz szczęście to nie dolozysz.

Zebys wiedzial. Nie raz mialem dziwne sny :)

Najlepiej nie kupowac, a sie pobawic :lol:
Stracilem polowe wartosci auta w 2,5roku. Ale to ford.
Teraz mam od roku Accorda i jak narazie trzyma cene wyzsza niz zakupilem :)

HONDA RULEZ :-)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez raphi » Pn kwi 09, 2012 7:29 am

No tak, ja kupiłem CB500 za 5000 zł, zajeździłem w niej oponę, napęd, klocki i przed wymianą (ok 1200 zł) sprzedałem za... 5500 zł. Honda to jest to :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Odp: Honda Crosstourer

Postprzez rupert » Pn kwi 09, 2012 10:28 pm

:) :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Crosstourer

Postprzez RxxxP » Pt kwi 13, 2012 6:48 am

Mam teraz trochę wolnego czasu więc ostatnio byłem w ASO Honda (Auto - Witolin) na salonie motocykli mieli wersje: Crossrunner, NC700, miałem dużo czasu by przyglądnąć się tym pojazdom, usiąść, nikt nie przeszkadzał i powiem Wam tak, że fajne te motorki, coraz bardziej jestem przekonany do stylistyki Hondy na rok 2012, nadal przy wyborze NC700 czy CBF600 nie wahał bym się wybrać ten drugi motocykl ale NC700 do jazdy po mieście i najbliższej okolicy to super wybór. Taki miejski motocykl a może nie miejski ale bardzo pasuje na typowy cykl miejski.

Byłem tam w innym celu, zobaczyć Crosstourera, którego ponoć sprzedali przed moim przyjściem a którego nie mają i nie mieli jeszcze na salonie. Pytam, kiedy będą mieć na salonie do obejrzenia, mówią, że za tydzień to będzie egzemplarz sprowadzony pod Klienta, więc długo nie po stoi. Na razie na salon nie planują mieć coś na stałe bo nowych motocykli jest jak na lekarstwo a i tak się sprzedają. Rozumiem, że Polska dla Hondy nie jest krajem priorytetowym i nie ma wystarczającej puli motocyklów przewidzianych na nasz kraj w początkowej fazie wprowadzania nowych modeli. Czyżby szykował się sukces taki jak GS-a?

No nic, poczekamy zobaczymy! Jedno jest pewne: silnik, napęd wałkiem, skrzynia automat, może przyciągnąć nabywców, jeśli to wszystko będzie działało niezawodnie to jestem przekonany, że Crosstourer odniesie sukces.

Honda wypuściła na rok 2012 takie fajne skuterki w linii "VISION" w wersji 50cm3i 110 cm3, cena tego pierwszego to 7 500 zł, porównując to do np. Piaggio Vespa to cena też nie powala na kolana a dla dziecka na skuter to fajna sprawa taka Honda. Widzę, że Honda mocno analizuje rynek i na niektóre produkty dobrze ustala cenę (kiedyś na CBF600, teraz na NC700 czy VISION).
RxxxP
 

Re: Honda Crosstourer

Postprzez Piotrek » Pt kwi 13, 2012 8:59 am

RNP napisał(a):dla mnie manual ma tylko jedną zaletę: jak trzymam prawą rękę na podłokietniku to dłoń spoczywa na lewarku jako naturalne przedłużenie podłokietnika;-) ale za chwilę musi ręka przełożyć ten lewarek od tak jak np. dłubanie w nosie;-)




ja tez lubiłem sdobie potrzymac reke na lewarku w czasie jazdy, ale kiedys zauwazyl to inzynier od silnikow i opier...l mnie zdrowo. Powiedzial, ze lewarek caly czas pracuje i gdy trzyma sie na nim reke to uszkadza sie skrzynie biegów i te wszystkie kola zebate czy hooy wie co tam jest. Zabronil mi i tego sie trzymam teraz.
pisze tytulem ostrzezenia, bo sam nie wiedzialem
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Honda Crosstourer

Postprzez RxxxP » Pt kwi 13, 2012 9:04 am

To akurat wiem. Nic się na razie ze skrzynią nie dzieje a ciężar samej dłoni nie jest na tyle duży by skrzynia mogła odczuć negatywne skutki.Gdybym całą ręką się opierał na lewarku to może coś by tam się działo. Manual jest nie do zdarcia.
RxxxP
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości