Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez bushmaster » Pt wrz 16, 2016 4:07 pm

Ale ja to rozumiem - wiadomo, że pracuje inaczej i jest zmulone, i że nie powinno się wyżej kręcić. Z tym nie polemizuję. Twierdzę, że bzdurą jest teza, jak niżej:
Monte Christo napisał(a):W CBFie po lifcie, czyli od 2008 roku jest tak, że motocykla zimnego nie wkręci się na więcej niż chyba 4 tys lub 3.5 tysiąca.
Nie idzie dalej i tyle, jak się odwija manetkę to nic nie działa.


Piramidalną, dodajmy dla porządku :msn-wink:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez sufit » Pt wrz 16, 2016 4:22 pm

Tego nie potwierdzę że "nie działa nic", trudno się odnieść do takiego twierdzenia. W moim przypadku moto przy 3 czy tam 3,5 k obrotów kiedy próbuję odkręcać bardziej manetkę nie reaguje i zachowuje się jakby to był max na danym biegu - nie przyspiesza i sprawia wrażenie jakby miał drugie tyle obrotów...
Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale nie nazwałbym tego co pisze Monte totalną bzdurą... Tak jak pisze Monte, przy tych obrotach moto przestaje reagować. Dla mnie łatwiej jest zatem zmienić bieg i przyspieszych na niższych obrotach, niż piłować i czekać kiedy zareaguje. Podsumowując ewidentnie jest uczucie odcięcia, które ma na celu nie piłowanie zimnego moto powyżej 3,5k. Nie upieram się jak krowa, że tak ma być, bo to moja pierwsza cbf-a i nie mam porównania, ale myślę, że są tutaj osoby, które mają więcej doświadczenia z modelami po 2008...
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez rupert » Pt wrz 16, 2016 7:58 pm

Nie blokada, a zmiana mieszanki dla zimnego silnika, przy mocnym odkręcaniu "zalewa" :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości