Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez Monte Christo » Cz wrz 15, 2016 8:39 pm

Turos napisał(a):
Monte Christo napisał(a):W CBFie po lifcie, czyli od 2008 roku jest tak, że motocykla nie wkręci się na więcej niż chyba 4 tys lub 3.5 tysiąca.
Nie idzie dalej i tyle, jak się odwija manetkę to nic nie działa. Dopiero po odłączeniu się ssania automatycznego i nabraniu wstępnej tem. moto można pokręcić ostrzej. To ciekawe i zarazem mądre.

A co w sytuacji awaryjnej gdy trzeba szybko uciec bo np. Tir nie jest w stanie wyhamowac i trzeba przed nim uciec do przodu z prędkością światła? :-)

Giniesz po prostu. Ale kto by się tym przejmował :msn-wink:
Serio, tak jest,trwa to jakiś kilometr może, bo zaraz temp się robi odpowiednia, ale w zasadzie temp. pracy silnik uzyskuje po ok. 3 km jazdy - tak oceniam, choć CBFa szybko ja łapie.
* temp pracy czyli nie tylko temp czynnika chłodzącego ale zblizona do właściwej temp. oleju.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez bednarcm » Cz wrz 15, 2016 8:45 pm

Monte Christo napisał(a):W CBFie po lifcie, czyli od 2008 roku jest tak, że motocykla zimnego nie wkręci się na więcej niż chyba 4 tys lub 3.5 tysiąca.
Nie idzie dalej i tyle, jak się odwija manetkę to nic nie działa. Dopiero po odłączeniu się ssania automatycznego i nabraniu wstępnej temp. moto można pokręcić ostrzej. To ciekawe i zarazem mądre.

No to moja jest zepsuta, bo nie ma problemu z przekraczaniem 4krpm na zimno ;) W okolicach 3,5-4 na zimnym mam wrażenie, że jakieś fazy rozrządu się zmieniają, bo nagle dostaje kopa. Muszę się pilnować z manetką. Na ciepłym lepiej jedzie na wolnych i nie ma tego efektu.

W temacie: odpalam i jadę, bez czekania.
Avatar użytkownika
bednarcm
Użytkownik
 
Posty: 123
Dołączył(a): So cze 20, 2015 1:40 pm
Lokalizacja: WPR
Wiek: 44
Imię: Michał
Motocykl: Multistrada 950s
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez bushmaster » Cz wrz 15, 2016 9:48 pm

Monte Christo napisał(a):W CBFie po lifcie, czyli od 2008 roku jest tak, że motocykla zimnego nie wkręci się na więcej niż chyba 4 tys lub 3.5 tysiąca.
Nie idzie dalej i tyle, jak się odwija manetkę to nic nie działa. Dopiero po odłączeniu się ssania automatycznego i nabraniu wstępnej temp. moto można pokręcić ostrzej. To ciekawe i zarazem mądre.


Piramidalna bzdura :eek:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez Turos » Pt wrz 16, 2016 4:59 am

bushmaster napisał(a):
Monte Christo napisał(a):W CBFie po lifcie, czyli od 2008 roku jest tak, że motocykla zimnego nie wkręci się na więcej niż chyba 4 tys lub 3.5 tysiąca.
Nie idzie dalej i tyle, jak się odwija manetkę to nic nie działa. Dopiero po odłączeniu się ssania automatycznego i nabraniu wstępnej temp. moto można pokręcić ostrzej. To ciekawe i zarazem mądre.


Piramidalna bzdura :eek:

Też mam takie wrażenie, że coś jest nie tak. :-)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez sufit » Pt wrz 16, 2016 5:49 am

U mnie jest tak samo jak u Monte. Moto przez pierwszy kilometr nie da się wykręcić powyżej 3,5-4K. Oczywiście dzieje się to wyłącznie jak jest zimny.
Mój też 2008.
Łapie temperature , schodzi auto ssanie i wszystko wraca do normy.
Mamy zatem już dwa identyczne przypadki dla tych samych modeli, dlatego nie wiem czy to taka bzdura :)
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez mst1 » Pt wrz 16, 2016 6:10 am

suhid napisał(a):U mnie jest tak samo jak u Monte. Moto przez pierwszy kilometr nie da się wykręcić powyżej 3,5-4K. Oczywiście dzieje się to wyłącznie jak jest zimny.
Mój też 2008.
Łapie temperature , schodzi auto ssanie i wszystko wraca do normy.
Mamy zatem już dwa identyczne przypadki dla tych samych modeli, dlatego nie wiem czy to taka bzdura :)


U mnie jest podobnie: odpalam i ogarniam kurtkę, kask, bramę itp.(trwa to może 1-2min.) i ruszam. Silnik jakby muli poniżej 3,5-4K, ale da się wtedy kręcić wyżej. Oczywiście, przez pierwsze 500-1000m zmieniam biegi jak taryfiarz :smile: a później to już łapie temperature i chodzi płynnie.
Mój też 2008 (wtrysk)
Avatar użytkownika
mst1
Znawca
 
Posty: 435
Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 9:31 am
Lokalizacja: Brwinów
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: MT-09 Tracer
W siodle: <100 kkm

Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez sufit » Pt wrz 16, 2016 6:13 am

No ok, ja w zasadzie nie kręciłem na siłę więcej(skoro jest przyblokowany) i spokojnie czekam jak przejdzie w tryb "normal" ;)
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez Monte Christo » Pt wrz 16, 2016 12:56 pm

No, a teraz Ci co uważają, że to bzdura, niech na podstawie paru tutaj dowodów odszczekają :biggrin:
Tak w istocie jest. Jeżdże tym motem od 2012 roku jako nowy i było tak od początku. Jest jakaś blokada albo po prostu silnik tak działa i tyle.
Dokładnie, o taryfiarzu też pomyślałem :-D głupio się wtedy czuję, a inni w puszkach pewnie myślą: kurwa, jakas pizda jedzie tym motem :wink:
Potem jak temp załapie to ja wyprzedzam puszki :biggrin: :thumbsup:
Muszę się przy najbliższym serwisie zapytać o co chodzi z tym.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez bushmaster » Pt wrz 16, 2016 1:24 pm

Nagraj prosze film, jak odkrecasz manetke a obroty stoja. Odszczekam i przeprosze. Dzisiaj rano sprawdzalem u siebie, wszystko dziala normalnie. I jakich dowodow? Na razie suhid napisal, ze w sumiie tak za bardzo to nie odkrecal...
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Jak długo rozgrzewacie kotły przed jazdą?

Postprzez sufit » Pt wrz 16, 2016 4:01 pm

bushmaster napisał(a):Nagraj prosze film, jak odkrecasz manetke a obroty stoja. Odszczekam i przeprosze. Dzisiaj rano sprawdzalem u siebie, wszystko dziala normalnie. I jakich dowodow? Na razie suhid napisal, ze w sumiie tak za bardzo to nie odkrecal...

Bushmaster, nie odkręcam bo czuję że moto nie idzie normalnie, jest jakby przyblokowane... nie reaguje na manetkę jak w po rozrzaniu. Trudno jest to opisać. Po prostu na zimnym silniku dochodzi do 3-3,5 K obrotów i nie ciągnie dalej jak na rozgrzanym. Ja wtedy nie odkręcam na maksa, bo i nie mam potrzeby i jest to dla mnie logiczne ze moze moto potrzebuje chwili. Musiałbyś usiąść i zobaczyć jak to wygląda. Generalnie jest wrażenie że moto jakby wymusza zmianę biegu na wyższy żeby obniżyć obroty...

Mowa jest o taksiarzu, bo właśnie ta sytuacja powoduje, że moto wymusza zmianę biegu przy 3K obrotów i przez pierwszy moment wygląda na to jak pisał Monte że jedzie się jak pizda. Nie wiem czy tak ma być czy nie, ale jesli w 3 moto obiawia się to identycznie, to wydaje mi się że takie było zamierzenie. Głowy jednak nie dam uciąć...
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości