cbf500 vs cb750 seven fifty

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: cbf500 vs cb750 seven fifty

Postprzez Turos » Wt lip 24, 2012 9:29 am

mapek napisał(a):Też się chłopaki zastanawiałem nad tym czy to dobre porównanie, ale jakby tylko te opcje motocyklowe widziałem dla siebie i stąd próba porównania.
Trampek dzięki za słowa z własnego doświadczenia.

Czekam na dalsze komentarze.

Zakupiłeś motocykl? :) na co padło?

Mimo, że temat z maja a my lipiec to dorzucę 2 grosze od siebie. Sam zakupiłem CBF500 jako pierwszy poważny motocykl (WSKa się nie liczy :P) i powiem, że jestem bardzo zadowolony zarówno jeśli chodzi o kulturę pracy, jak i jakość prowadzenia motocykla. Bardzo wygodny, w dwie osoby można spokojnie jechać, ale tylko trenowałem krótkie wypady.
Do tego trafił mi się model z ABSem. Cóż, niewiele mam nawinięte kilometrów, więc więcej na razie nie napisze :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7616
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: cbf500 vs cb750 seven fifty

Postprzez PeterS » Śr sie 08, 2012 7:28 am

Nie wiadomo czy temat aktualny, bo kolega coś zaniepisał...
A ja dopiero teraz zobaczyłem taki temat.
Ad rem.
Wg mnie na 1. moto - CBF 500.
CB 750, pomimo niezaprzeczalnych zalet - wyglądu (rzecz gustu), jakości wykonania (CBF1k się chowa), super elastycznego, "przyjaznego" i przewidywalnego silnika - jest też dość ciężka, co się czuje, zachowuje się mulaście w zakrętach (może to plus dla "świeżaka") i niezbyt pewnie w manewrach na małej prędkości. Czułem spory respekt przed jej masą, nawet po kilkunastu kkm.
Gostek (całkiem świeżo po kursie), który ode mnie kupował Sevenę, w czasie jazdy próbnej zniknął za zakrętem na jakieś 20 minut. Później okazało się, ze zawracał :)
Prowadzenie CBF1k to przy niej niebo a ziemia.Ogólnie CB 750SF - silnik 6, styl 6, hamulce 5+, prowadzenie 4.
CBFa to nowsza konstrukcja, więc powinna się prowadzić łatwiej, przy tym lżejsza.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: cbf500 vs cb750 seven fifty

Postprzez Turos » Śr sie 08, 2012 7:50 am

Fakt, CBF500 prowadzi się bardzo lekko, mimo że waży 205kg+jeździec. W porównaniu do Yamahy Xj600, która waży podobnie, waga Hondy nie jest tak odczuwalna.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7616
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron