Kufry

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry

Postprzez sylwester » Śr mar 01, 2017 2:02 pm

tak sobie szukam czegokolwiek na temat CBF1000 i sprawdzałem ceny części..natknąłem się na takie coś może Was zainteresuje? http://allegro.pl/kufry-boczne-honda-cb ... ml#thumb/2
sylwester
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): So lut 18, 2017 4:52 pm
Imię: sylwester
Motocykl: cbf1000 chcę
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kufry

Postprzez -patrick- » Śr mar 01, 2017 2:13 pm

hmmm...kufry boczne za 1999zł to przeginka. :D
za komplet zupełnie nowych kufrów wszystkich 3, czyli 2 boczne + centralny który jest najdroższy, razem ze stelażami na szybko znalazłem za 2200zł.. podejrzewam, że chwile bym poszukał to spokojnie poniżej 2 tysiaków bym znalazł.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez abak » Śr mar 01, 2017 4:26 pm

-patrick- napisał(a):hmmm...kufry boczne za 1999zł to przeginka. :D
za komplet zupełnie nowych kufrów wszystkich 3, czyli 2 boczne + centralny który jest najdroższy, razem ze stelażami na szybko znalazłem za 2200zł.. podejrzewam, że chwile bym poszukał to spokojnie poniżej 2 tysiaków bym znalazł.


Komplet oryginalnych kufrów boczych (takich jak w tym ogłoszeniu) ze stelarzami koztuje w Hondzie prawie 5 tys.pln. (przynajmniej tyle kosztował 2,3 lata temu). Dlatego ta cena nie wydaje się wygórowana.
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Kufry

Postprzez gmer » Śr cze 07, 2017 5:30 pm

Ostatnio zapakowałem się do NC-ka tak: schowek, kufer i plecak motocyklowy. W opcji był jeszcze rollbag qbag, który przezornie nabyłem za niecałem 50 zł, ale okazał się niepotrzebny, więc jeszcze nie testowałem czy dobry. Test obiecałem i nie zapominam.
Rollbag ma pojemność 50l. W tej sytuacji, przy jeździe solo na kilka dni w opcji bez przewozu serwera czy gajera, NC-ek daje radę bez kufrów. Wiecej rzeczy - wezmę rollbag. Mniej rzeczy - wezmę plecak.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Malkontent » Pn kwi 08, 2019 7:21 pm

Pozwólcie, że odgrzeję temat.
Pytanie mam takie, czy macie jakieś patenty na przewożenie drobnicy w kufrze centralnym, żeby to się tam nie przewalało?
Chodzi mi o takie pierdolety jak np, piwo, bułki, dokumenty, telefon, jakaś mała apteczka itp. ;)
Malkontent
Użytkownik
 
Posty: 84
Dołączył(a): Pt mar 15, 2019 11:03 am
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Piotrek
Motocykl: Cbf600
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Filwoj » Pn kwi 08, 2019 7:59 pm

Ja po prostu biorę stary miękki plecak dopasowany wielkością. Po zapakowaniu wkładam do kufra. Nic nie lata i łatwo potem z nim chodzić.
Wiem, że są dedykowane torby do kufrów, ale to wychodzi drożej niż stary plecak :)
Wojtek
Filwoj
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn lip 17, 2017 9:14 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 70
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Nazarejski » Pn kwi 08, 2019 8:02 pm

1) kiedyś wiozłem kilkanaście małych flaszek piwa luzem w centralce (przez kilkadziesiąt km). Tarcie spowodowało, że część kapsli się rozszczelniła i miałem kąpiel.... Nie dość, że coś tam się zalało, to jeszcze trochę zmarnowało!
2) przynajmniej telefon zawsze warto mieć przy sobie, nie w kufrze - gdybyś się kiedyś gwałtownie rozdzielił z klaczą i nie miał siły się do niej doczołgać (oczywiście nie życzę, ale różnie bywa), to może to mieć znaczenie.

A samo organizowanie bagażu - po prostu przez zwykłe torby na zakupy (używam materiałowych, jakoś wolę od plastiku) - wpakujesz co trzeba i się nie wala.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kufry

Postprzez konjo8ds » Pn kwi 08, 2019 8:22 pm

Piwo najlepiej wozić w bocznych kufrach albo tankbagu. W centrale jest duże ryzyko że się zmarnuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Kufry

Postprzez Monte Christo » Wt kwi 09, 2019 10:22 am

Jak przewożę na działkę pifko, to używam do tego torby termicznej - taką, którą można dostać za parę złotych w sklepie wielkopowierzchniowym - przy lodówkach.
Pakuję dodatkowo ze dwa zamrożone wkłady lodówkowe i alko jest zimne. Polecam.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Malkontent » Wt kwi 09, 2019 11:15 am

Aż dziw bierze, że podpowiedzenie zwykłej torby na zakupy czy plecaka do kufra jest dla nowicjusza takiego jak ja jak odkrycie Ameryki.
Ciekawe ile by mi zajęło rozkminienie tego samemu - pewnie parę ładnych miesięcy.

Dzięki :)
Malkontent
Użytkownik
 
Posty: 84
Dołączył(a): Pt mar 15, 2019 11:03 am
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Piotrek
Motocykl: Cbf600
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości