Kufry

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry

Postprzez mik72 » Pt maja 18, 2012 5:05 pm

Malenstfo napisał(a):Mam pytanko do osób z kuframi GIVI - czy oparcie jak zamontuje dla plecaczka jest stabilne ? Moze sie moja luba smialo oprzec bez zbednego ryzyka? Nie mialem nigdy kufra dlatego pytam. Zamontowanie oparcia znaczaco przyspieszy mi zakup kufrow ale musze wiedziec czy to dziala i jest bezpieczne.


Może Twój plecaczek oprzeć się całym ciężarem na centralnym kufrze z dedykowanym oparciem - oczywiście mówimy o kufrze Givi. Moja żonka opierała się 30 kkm o kufer V46 i była bardzo kontent.
Teraz w CBF-ce mam kufer E52 - żonka woli opierać się na samym kufrze, bez dedykowanego oparcia - jak twierdzi jest więcej miejsca, a konstrukcja tego kufra jest inna niż V46.

Tak, czy owak - polecam. Bez centralnego żonka nawet nie wsiadała na moto, bo bała się, że przy przyśpieszaniu spadnie. A jazda miała jej sprawiać radochę, a nie stres. Kupiłem - była zachwycona po pierwszej wspólnej jeździe. :thumbsup:
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kufry

Postprzez goramo » Pt maja 18, 2012 7:50 pm

mik72 napisał(a):
Malenstfo napisał(a):Mam pytanko do osób z kuframi GIVI - czy oparcie jak zamontuje dla plecaczka jest stabilne ? Moze sie moja luba smialo oprzec bez zbednego ryzyka? Nie mialem nigdy kufra dlatego pytam. Zamontowanie oparcia znaczaco przyspieszy mi zakup kufrow ale musze wiedziec czy to dziala i jest bezpieczne.


Może Twój plecaczek oprzeć się całym ciężarem na centralnym kufrze z dedykowanym oparciem - oczywiście mówimy o kufrze Givi. Moja żonka opierała się 30 kkm o kufer V46 i była bardzo kontent.
Teraz w CBF-ce mam kufer E52 - żonka woli opierać się na samym kufrze, bez dedykowanego oparcia - jak twierdzi jest więcej miejsca, a konstrukcja tego kufra jest inna niż V46.

Tak, czy owak - polecam. Bez centralnego żonka nawet nie wsiadała na moto, bo bała się, że przy przyśpieszaniu spadnie. A jazda miała jej sprawiać radochę, a nie stres. Kupiłem - była zachwycona po pierwszej wspólnej jeździe. :thumbsup:



Jak ostatnio jeździłem z żoną na CBFie, to jeszcze nie miałem kuferka (dawno to było...). I rzeczywiście był raz taki moment, że o mało co nie zgubiłem pasażerki przy wyprzedzaniu.... :bag: :bangin:
Za mocno odwinąłem z garści, a było już i tak ze 150 na szafie...., żona się nie spodziewała i mało brakowało żeby motur wyjechał jej spod tyłeczka... :wallbash: :wallbash: :wallbash: Poczułem tylko jak zachwiała się, ale w porę udało się jej utrzymać w siodle...

Tak więc przestrzegam przed beztroskim dawaniem w palnik jak się jedzie z pasażerką - zwłaszcza litrem... :msn-wink:


Jak zamontowałem kufer - maxia E52, to sam z ciekawości usiadłem sobie na tylnym siedzeniu (moto zaparkowane na centralce) żeby sprawdzić "organoleptycznie" ile jest tam miejsca z tyłu przy tym kuferku. I moim zdaniem wcale nie potrzeba przy tym kufrze montować oparcia - kufer sam z siebie daje dobre podparcie pleców, a przy tym jest dość duży i obawiam się, że przy założonym dodatkowym oparciu mogłoby się tam robić ciut za ciasno... :rolleyes:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kufry

Postprzez wojtaslu » Śr maja 30, 2012 11:36 am

Panowie. w tym roku planuje zakup stelaży (boki i centralny) i kufer centralny. Co byście zaproponowali? Na allegro już dostaje oczopląsu, system taki system sraki. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co trzeba kupić od A do Z (jaki stelaż jakie płyty pod jaki kufer żeby to wszystko ze sobą działało. Czy za 1000zł kupie komplet na środek? i żeby ewentualnie jak się wyrobie kasowo dołożyć boczne.
wojtaslu
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 5:20 am
Imię: WOJTEK
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez mik72 » Śr maja 30, 2012 4:08 pm

wojtaslu napisał(a):Panowie. w tym roku planuje zakup stelaży (boki i centralny) i kufer centralny. Co byście zaproponowali? Na allegro już dostaje oczopląsu, system taki system sraki. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co trzeba kupić od A do Z (jaki stelaż jakie płyty pod jaki kufer żeby to wszystko ze sobą działało. Czy za 1000zł kupie komplet na środek? i żeby ewentualnie jak się wyrobie kasowo dołożyć boczne.


Stelaże boczne PLX 174 - ok. 400 PLN
Kufry V35 2 szt - ok. 1000 PLN
Stelaż centralny ok. 200 PLN
Kufer centralny - ok. 800 PLN

Powyższe ceny dotyczą GIVI.

Wychodzi drogo, ale warto.
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kufry

Postprzez zoz0l » Śr maja 30, 2012 7:52 pm

Awina przetestowana na cbf przez 20 tys od zeszłego lata, płyta jest plastikowa i bardzo szybko psują się zaczepy.
Awina jest zamontowana prawie, że na stałe, użytkowana: codziennie jazda po mieście 60-100 oraz obwodnica 120-140.

Givi E36 z oparciem- super wygoda dla pasażera, przetestowane na vfr : sam kufer 120tys przejechane, użytkowanie: pełen kufer+ namiot+ materac dmuchany(na nim) i pasażer, który się opiera -np co roku wyjazd 3500 tys km na urlop z namiotem. Przeloty 1,6 - 2,0 z pełnym rynsztunkiem.
Oparcie zostało założone po ok 45tys km. Wszytko działa bez zarzutu. :thumbup:

Ooops.. wiem, że pytanie było do Panów, ale napisze coś jeszcze: bardzo praktyczne jest gdy kufry boczne nie wystają bardziej, niż boczne lusterka :msn-wink:
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez 4kowal » Śr maja 30, 2012 8:04 pm

Oryginalne boczne kufry są fajne, bo wykorzystują miejsce pod zadupkiem, przez co mimo znacznej pojemności nie poszerzają tak moto tak bardzo jak inne. Moje Givi tak sterczą po bokach, że mam szerokość smarta.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez wojtaslu » Cz maja 31, 2012 5:57 am

a czy jak kupię teraz centralny stelaż i kufer givi to będę mógł założyć boczne Hondy? Czy może coś już nie pasować? Pytanie do wszystkich :)
wojtaslu
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 5:20 am
Imię: WOJTEK
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez PeterS » Pn cze 04, 2012 6:17 am

Qrde, wszyscy się uparli na kurfy Givi :bash:
Sam, niestety, takie mam - i uważam, że to porażka.
JAkość wykonania - plastikowe "zapadki", które nie wzbudzają zaufania, przy ciasnym upakowaniu kufra kluczyk się zacina,
- kosmiczny kształt bocznych (model E35?), cholernie mało pakowne ("łamany" kształt - poza spiworem niewiele tam wchodzi), za to sporo odstają od motocykla.
Miałem w poprzednim moto kufry H&B Junior - niemieckie podejście do tematu - brzydkie jak czarna noc, ale solidnie wykonane i extra pakowne. Z perspektywy czasu żałuję, że sprzedałem je (kol. Sarnaon`owi :msn-wink: ), zamiast sprzedać Givi, a stelaż od H&B przerobić do CBFy
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kufry

Postprzez rupert » Pn cze 04, 2012 7:48 am

Nie mam kufra, a byłem bliski zakupu Kappa/Givi. Powstrzymałem się z braku konieczności posiadania (plecak nieczynny motocyklowo). Powoli dorastam jednak do zakupu skrzynek, jak u Marta w DLu. :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kufry

Postprzez Monte Christo » Cz lip 05, 2012 8:32 pm

Napiszcie proszę, czy macie doświadczenie z Kufrem Givi E55T Tech Maxia III. Planuje zakup własnie tego modelu bo:
- po pierwsze primo ma super wygląd (czarny moto, czarny kufer) jakby pasi,
- po drugie primo jest pojemy.
Pytanie tylko, jak z oporami powietrza i czy przypadkiem nie będzie wyglądał na "za wielki"? :eek:
Honda ma w swojej ofercie kufer centralny 45 L ale nie zdcyduję sie na niego ze względu na cenę = ok. 2,5 tys :scared:
GIVI wiekszy ma w ofercie za 1,5 tys taniej, a przeciez Honda prawdopodobnie sygnuje swoim brand'em pojemniki produkowane przez inną firmę. Lecą po bandzie.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości