Kufry

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry

Postprzez Jurek » N sty 06, 2013 11:10 am

Sprawdz PW.
Jurek
 

Re: Kufry

Postprzez forester » Śr paź 16, 2013 11:37 am

Cześć
Odgrzeję trochę.
Mam pytanie - dogaduję zamówienie kufrów aluminiowych do cbf-a i nierozwiązana pozostaje sprawa stelaży. Facet, który robi kufry nie zajmuje się stelażami. Pytałem w motostelu i tam też nie robią do cbf-a. ale jest możliwość przystosowania mocowania kufrów pod jakieś produkcyjne stelaże.
I zastanawiam się jakie stelaże wybrać. Pomożecie? Byłbym bardzo wdzięczny.
forester
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 8:04 am
Lokalizacja: okolice Płocka
Wiek: 35
Imię: Kamil

Re: Odp: Kufry

Postprzez mozzarella » Pt sty 24, 2014 8:36 pm

Zrobiłem sobie dziś prezent i kupiłem kuferek Shad. Szafa jednodrzwiowa :) tylko 42 litry. Potrzebuje na codzień. Dalej jazdy samotne więc sądze, że się zmieszcze. Ew. Dołożę torbę w miejsce pasażera. Stelaż delikatniejszy od Givi. Montaż tylko pod uchwyty dla pasażera.
Obrazek
Obrazek
Ociepli się to zamontuję i podziele się wrażeniami.
Avatar użytkownika
mozzarella
Znawca
 
Posty: 332
Dołączył(a): N maja 05, 2013 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Rafał
Motocykl: Honda CBF 600 N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez przemysl » N sty 26, 2014 6:36 pm

Daj znać jak wygląda ten kuferek, jak z mocowaniem, czy jest stabilny z tą płytą.
Avatar użytkownika
przemysl
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz paź 03, 2013 7:13 pm
Lokalizacja: Przemyśl
Wiek: 41
Imię: Marcin
Motocykl: Honda CBF 600N 2005
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Janusz » N sty 26, 2014 7:28 pm

Stelaż sposobem mocowania bardzo przypomina sw-motech, który mam zamontowany u siebie http://www.motobagaz.pl/bagaznik-alurac ... -2008.html . Jeśli jest tak samo solidnie zbudowany, to nie ma obaw. Mój ma 4 sezony i nic się z nim nie działo pomimo sporych czasem obciążeń
Avatar użytkownika
Janusz
Miłośnik
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 16, 2012 12:16 pm
Imię: Janusz
Motocykl: Suzuki GSXS 1000 F
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Kufry

Postprzez mozzarella » N sty 26, 2014 8:58 pm

Nie montowałem jeszcze, garaż nie ogrzewany.. Wygląda solidnie, pręt 8-10 mm plus dospawany plaskownik prawie na całej długości. Mocowanie to metalowa płyta, powierzchnia większa niż ta w Motechu (M. ładniejszy). Płyta, plastik wygladający na solidny. Tył kufra trzyma się na dzielonym na 3 plastkowym rancie. Przód to plastik wzmocniony elementem metalowym, współpracującym z blokadą. Kufer bez fajerwerków, plastik raczej dobrej jakości, nie za cienki. Za to elemnety "dekoracyjne" to zwykle naklejki, nie wyglądają by miały przetrwać wiele. Nawet napis Shad naklejony w miejsce ewidentnie przygotowane pod jakiś element odblaskowy (dwa otwory pod mocowanie pod naklejką). Generalnie komplet za mniej niż 600 zł. Nie porównywałem z Givi. Zamontuję, to zrobie pare fotek i czywiście podzielę się wrażeniami z jazdy.
Avatar użytkownika
mozzarella
Znawca
 
Posty: 332
Dołączył(a): N maja 05, 2013 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Rafał
Motocykl: Honda CBF 600 N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez kornel » Pt maja 23, 2014 9:33 am

Podczepię się pod temat, powolutku przygotowuję się do rozpoczęcia sezonu (egzamin praktyczny w poniedziałek :) i zastanawiam się nad zakupem dodatkowej powierzchni bagażowej. Przeznaczenie mojej 600N to w 85% dojazdy po mieście a 15% to krótkie wypady turystyczne (głównie z plecakiem), z tego powodu nie chciałbym wydawać majątku na coś, czego nie będę używał przez większość czasu, ale żeby moja pani mogła zabrać na wyjazd kosmetyczkę na weekendowy wypad w polskę, a ja buty na zmianę podczas codziennych dojazdów :-)

Czy przy takich założeniach kufer centralny+tankbag to dobre rozwiązanie, czy lepiej wyłożyć hajsiwo i kupić stelaż + twarde kufry boczne, a może coś innego? Z góry dzięki za podpowiedzi :)
Triumph Sprint ST1050 :)
kornel
Użytkownik
 
Posty: 83
Dołączył(a): So lis 09, 2013 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: kornel
Motocykl: honda cbf600
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Simon » Pt maja 23, 2014 9:55 am

kornel napisał(a):Podczepię się pod temat, powolutku przygotowuję się do rozpoczęcia sezonu (egzamin praktyczny w poniedziałek :) i zastanawiam się nad zakupem dodatkowej powierzchni bagażowej. Przeznaczenie mojej 600N to w 85% dojazdy po mieście a 15% to krótkie wypady turystyczne (głównie z plecakiem), z tego powodu nie chciałbym wydawać majątku na coś, czego nie będę używał przez większość czasu, ale żeby moja pani mogła zabrać na wyjazd kosmetyczkę na weekendowy wypad w polskę, a ja buty na zmianę podczas codziennych dojazdów :-)

Czy przy takich założeniach kufer centralny+tankbag to dobre rozwiązanie, czy lepiej wyłożyć hajsiwo i kupić stelaż + twarde kufry boczne, a może coś innego? Z góry dzięki za podpowiedzi :)


Moim zdaniem powinno Ci wystarczyć, a jak nie chcesz się łądować w koszta, to możesz sobie dokupić miękkie sakwy Oxforda (dodatkowe 48l przestrzeni bagażowej). Mam takie sakiewki + kufer centralny i daje to radę, a jak będziez miał jeszcze tankbaga, to możęsz się spakowac na dlużej nawet :)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Turos » Pt maja 23, 2014 10:07 am

Maniek fajną rzecz powiedział i ja to potwierdzam, kufry boczne dla Ciebie TopCase 55l dla Twojego Plecaczka na waciki ;)

Ja w 500 używam 55l i jest spoko, wrzucam wszystko jak leci bez zbędnego układania. 48l też powinien styknąć. akurat chyba mieści dwa kaski, jak chcecie gdzieś się przejść i ich nie targać ze sobą :)
Myślę, że sakwy to taka tańsza alternatywa dla kufrów twardych i sam rozważam taki zakup, aczkolwiek będę ich pewnie używał ze 2-3 razy w roku na jakieś dalsze wyjazdy w Polskę. :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez kornel » Pt maja 23, 2014 10:17 am

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) rozumiem, że jak topcase to givi monokey?
Triumph Sprint ST1050 :)
kornel
Użytkownik
 
Posty: 83
Dołączył(a): So lis 09, 2013 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: kornel
Motocykl: honda cbf600
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości