Kufry

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry

Postprzez jokansen » Śr kwi 22, 2015 8:30 am

abrok napisał(a):Dzięki za zdjęcia i komentarze. Choć pierwszego zdjęcia od Monte Christo się przestraszyłem (ale to tylko wina perspektywy ;) ) to rzeczywiście nie wygląda to źle. Sam jestem dość duży więc pewnie ja będę miał większy wpływ na aerodynamike niż ten kufer. A planuje go wykorzystywać na dłuższych trasach więc im więcej pojemności tym lepiej (namiot, spiwór itp troche miejsca zajmą).
W weekend będzie trzeba jeszcze raz pooglądać na żywo i poszukać dobrej ceny na necie. Chyba, że ktoś może polecić dobry sklep z dobrymi cenami w okolicach Wawy albo Bielska Białej?


W Bielsko Białej masz 4Bikes i Olek motocykle.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Monte Christo » Śr kwi 22, 2015 9:38 am

Kupuj maxię E55 i nie patrz na inne. To jest moja ocena.
Swój kupiłem w motobagaz.pl mozna wyczić tam promocje na cały zestaw (kufer, stelaż i płyta).
Jak miałem mniejsze dziecie, to do środka wchodziły mi dwie paczki pamperów - takich dużych, jeszcze jakieś drobne zakupy i spokojnie się zamykał.
Najlepiej zanim się zdecydujesz podjedź gdzieś aby oblookać maxię w realu, super gdybyś miał możliwość porównania rozmiarów 46 i 55 L. :smile:
Powodzenia!
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez rupert » Śr kwi 22, 2015 9:41 am

Kappa K53, też fajna. W motobagaż z płytą dałem mniej niż najtańsze z allegro :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kufry

Postprzez Turos » Cz kwi 23, 2015 11:44 am

Pisz do motobagaż :) mają najlepsze ceny, a na maila nawet mi zrobili mały rabat na stelaż+płyta pod E55 do Suzuki i wyszło 390PLN z przesyłką. Nigdzie taniej nie chcieli sprzedać :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Tiarus » Cz kwi 23, 2015 2:23 pm

Może zróbcie temat z grupowymi zakupami, zdaje się że jest jeszcze minimum jedna chętna osoba, a im więcej tym lepsze szanse na rabat :biggrin:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Kufry

Postprzez abrok » Pn kwi 27, 2015 12:21 pm

Dzieki za wskazówki. Obejrzana v46 i Maxia 55l na żywo u znajomych. Dodatkowo na motobagaż też mi doradzili (wygląd-> v46, praktyczność/pojemność ->maxia 55) oraz dali rabat za zestaw. Finalnie zamówiona Maxia 55l (z płytą i stelażem). Wyszło bardzo podobnie jak na allegro itp. a za to będzie nowiutka sztuka. Jak przyjdzie, założe i troche z nią pojeżdże to podziele się spostrzeżeniami.
Avatar użytkownika
abrok
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2015 11:11 am
Wiek: 42
Imię: Bartek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez gmer » Wt sty 24, 2017 10:30 pm

Delikatnie pogrzeje temat: jezdzil ktos z topcase i workiem jakby zeglarskim cross przytroczonym na siedzeniu pasazera? Sprzedaja taki sprzet turystyczny z przeznaczeniem do rowerow. Wyglada wodoszczelnie i solidnie. Kusi mnie. Wor 80 l kosztuje ok 100 z wysylka.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez -patrick- » Śr sty 25, 2017 7:49 am

gmer napisał(a):Delikatnie pogrzeje temat: jezdzil ktos z topcase i workiem jakby zeglarskim cross przytroczonym na siedzeniu pasazera? Sprzedaja taki sprzet turystyczny z przeznaczeniem do rowerow. Wyglada wodoszczelnie i solidnie. Kusi mnie. Wor 80 l kosztuje ok 100 z wysylka.


Motocyklowe tez są. Śmiało można z tym jeździć. Co prawda mało wygodne w podróży ponieważ trzeba chwile poświęcić na przymocowanie i druga sprawa to ewentualnie zostawienie takiej torby gdzieś na parkingu jest dużo bardziej ryzykowne niz zostawienie kufra który jednak ma zamek, kiepski bo kiepski ale nadal to zamek :)
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4719
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Janusz » Cz sty 26, 2017 9:05 am

Sprawdza się, jak miejsca w kufrze nie starcza. Kapitalnie pakuje się w niego rzeczy, które "rozpychają się w kufrze" typu jakaś kuchenka turystyczna, czy inny czajniczek, cywilne buty, jakiś kubek itp. Do tego wszystkiego dobrze robi za nieprzemakalny worek na śpiwór, a jak dobrze pokombinować, to i namiot tam wepchniesz (wraz z wcześnie wymienionymi gratami). Ja mam 60 l wór od Louisa i w sumie podczas tygodniowego wyjazdu w Alpy jakieś 3 lata temu okazał się być nawet ciut za duży (akurat ten, co mam nie za bardzo daje się rolować). Główne mocowanie to dwa pasy ściągające zaczepione za uchwyty pasażera i solidnie dociągnięte. Dodatkowo pająk, który jako tako niwelował niemożność ciasnego zrolowania worka. Ważne, aby tak przytroczyć worek, żeby nie dotykał plastikowych boczków przy siedzeniu pasażera, bo jak będzie dotykał, to na bank zmatowi w tych miejscach lakier. Plusy - masz tylko kufer i wór (bez dodatkowego troczenia np. śpiwora czy namiotu). Minusy - zerowe zabezpieczenie przed kradzieżą.
Avatar użytkownika
Janusz
Miłośnik
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 16, 2012 12:16 pm
Imię: Janusz
Motocykl: Suzuki GSXS 1000 F
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez gmer » Cz sty 26, 2017 10:18 pm

Czyli kierunek kufer + wor na wypad solo slusznym jest. Super. Bagazu w worze zostawiac nie zamierzam, wiec klopot z kradzeza odpada. Dzieki za pomoc.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości