Kufry

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry

Postprzez kornel » Pn cze 02, 2014 7:54 pm

jokansen napisał(a):Z pewnością się pochwalę. Obecnie prace zamknęły się na wykonaniu dwóch kufrów bez pokryw. W tym tygodniu zamierzam pomierzyć wszystko pod wykonanie stelaży. Wg mnie to stelaże właśnie są najtrudniejszą rzeczą do wykonania. Same kufry to pryszcz...


mógłbyś napisać dlaczego są takie trudne? czy chodzi o dobór odpowiedniego surowca (solidność/waga/nośność), czy właściwe wygięcie i spasowanie wszystkiego? znam kilku moto-majstrów co lubią się pobawić od czasu do czasu :cheers: może spróbuję im nakręcić temat ;)
Triumph Sprint ST1050 :)
kornel
Użytkownik
 
Posty: 83
Dołączył(a): So lis 09, 2013 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: kornel
Motocykl: honda cbf600
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Vojciech » Śr cze 04, 2014 4:40 pm

Pytanie nr 1
Czy oryginalny stelaż i płyta pod kufer centralny (też oryginalny :tongue: ) jest taki sam dla wersji 45 i 35 l ?
Pytanie 2
Zakładając, że płyta i stelaż jest taka sama dla obydwu wersji czy da się na niej zamontować kufer innej firmy ?
Avatar użytkownika
Vojciech
Użytkownik
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr sie 22, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez jokansen » Cz cze 05, 2014 9:22 am

kornel napisał(a):
jokansen napisał(a):Z pewnością się pochwalę. Obecnie prace zamknęły się na wykonaniu dwóch kufrów bez pokryw. W tym tygodniu zamierzam pomierzyć wszystko pod wykonanie stelaży. Wg mnie to stelaże właśnie są najtrudniejszą rzeczą do wykonania. Same kufry to pryszcz...


mógłbyś napisać dlaczego są takie trudne? czy chodzi o dobór odpowiedniego surowca (solidność/waga/nośność), czy właściwe wygięcie i spasowanie wszystkiego? znam kilku moto-majstrów co lubią się pobawić od czasu do czasu :cheers: może spróbuję im nakręcić temat ;)


Ciężkie (przynajmniej dla mnie) jest po pierwsze zwymiarowanie wszystkich elementów. Gięcie też nie jest łatwą sprawą, zważywszy na fakt że niektóre elementy mocowania będę chciał wykonać z blachy 4mm (taka stosowana jest w mocowaniu do kufra centralnego givi). By ułatwić sobie pracę zamierzam wykonywać najpierw mocowanie przykręcane do seta podnóżków oraz oraz do uchwytów dla pasażera a następnie przykręcić je do motocykla. Na tej podstawie wymierzyć ramkę z rurkami i opaskę idącą w miejscu mocowania tablicy rejestracyjnej.
Wzoruje się na mocowaniach SW Motech KFT.01.278.200
W tym momencie chcę wykonać elementy 5,2,3 z zestawu.

http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/kft_01_278_200.pdf
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Jurek » Cz cze 05, 2014 5:11 pm

Vojciech napisał(a):Pytanie nr 1
Czy oryginalny stelaż i płyta pod kufer centralny (też oryginalny :tongue: ) jest taki sam dla wersji 45 i 35 l ?
Pytanie 2
Zakładając, że płyta i stelaż jest taka sama dla obydwu wersji czy da się na niej zamontować kufer innej firmy ?

1.Tak. Kufer 35l. i 45l. mocowane są na tej samej płycie i stelażu.
2.Nie. Każda firma stosuje swoja politykę. Płyty nie są kompatybilne z kuframi innych producentów. Oprócz Givi-Kappa i tanich chińczyków pod płytę Monokey.
Jurek
 

Re: Kufry

Postprzez Vojciech » So cze 14, 2014 10:41 am

Mam jeszcze kolejne pytanie, czy kufer z NC750X pasowałby pod płytę i stelaż z CBFki ? Mowa oczywiście o centralnym.
Avatar użytkownika
Vojciech
Użytkownik
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr sie 22, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez radik81 » N lip 06, 2014 4:13 pm

Prosze usunąć.
radik81
Użytkownik
 
Posty: 88
Dołączył(a): So cze 21, 2014 3:34 pm
Wiek: 43
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF-125 blacK
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez abrok » Wt kwi 21, 2015 1:52 pm

Planuje w najbliższym czasie kupić kufer centralny. Chciałbym kupić raczej duży, bo moto planuje wykorzystywać głównie na trasie i zastanawiam się nad Givi Maxia 55l.
Tylko pytanie czy ten kufer nie będzie za duży, czy rozmiar nie będzie miał dużego wpływu na aerodynamike i stabilność (->bezpieczeństwo) przy większych prędkościach i czy przypadkiem jak zamontuje duży kufer czy nie będzie to wyglądało, jakbym do kufra zamontował motocykl. Czy np. v47 (ewentualnie v46) nie byłyby odpowiedniejsze, ale wtedy pewnie nie zmieszcze dwóch kasków, bo moje XL jest dość pokaźne.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie szanownych doświadczonych forumowiczów.
Avatar użytkownika
abrok
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2015 11:11 am
Wiek: 42
Imię: Bartek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Monte Christo » Wt kwi 21, 2015 2:04 pm

Spójrz http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2034&hilit=hrabini
Mam givasa E55 i jestem z niego bardzo zadowolony, w zyciu nie założyłbym mniejszego.
Czy wygląda tragicznie? Moim zdaniem nie, ale musisz ocenić sam. Jest bardzo praktyczny.
Obrazek
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez Turos » Śr kwi 22, 2015 7:08 am

W CBF 500 miałem i źle nie wyglądało. Gdzieś w Naszych Motocyklachznajdziesz fotki z kufrem. Wygląda przyzwoicie. Teraz przeszedł do Bandita, bo nie wyobrażam sobie jazdy już plecakiem na plecach :)
W 500 nie miałem shimmy, w Bandicie ostatnio puściłem kierownicę po założeniu kufra i trochę się przestraszyłem, bo kierownica przy 80km/h zaczęła telepać. Wystarczyło położyć znów ręce i spokój. Na pewno jakiś tam wpływ ma na aerodynamikę, ale moim zdaniem warto :)
Aha i używałem tego kufra głównie do miasta, nawet jak miałem zabrać tylko plecak. Także w trasie i w mieście się sprawdzi :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry

Postprzez abrok » Śr kwi 22, 2015 8:13 am

Dzięki za zdjęcia i komentarze. Choć pierwszego zdjęcia od Monte Christo się przestraszyłem (ale to tylko wina perspektywy ;) ) to rzeczywiście nie wygląda to źle. Sam jestem dość duży więc pewnie ja będę miał większy wpływ na aerodynamike niż ten kufer. A planuje go wykorzystywać na dłuższych trasach więc im więcej pojemności tym lepiej (namiot, spiwór itp troche miejsca zajmą).
W weekend będzie trzeba jeszcze raz pooglądać na żywo i poszukać dobrej ceny na necie. Chyba, że ktoś może polecić dobry sklep z dobrymi cenami w okolicach Wawy albo Bielska Białej?
Avatar użytkownika
abrok
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2015 11:11 am
Wiek: 42
Imię: Bartek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: plam i 100 gości