wrazenia z jazdy Crosstourer

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez Piotrek » Śr maja 30, 2012 5:03 pm

Dzieki uprzejmosci Honda Plaza, Malownicza, mialem mozliwosc jazdy testowej konkurentem gs.
Wrazenia:
uczucia ambiwalentne.
Swietnie przyspiesza , plynnie i liniowo oddaje moc. Nie wkurzala mnie skrzynia automatyczna, a wrecz przeciwnie, pozyteczna sprawa. Tyle, ze odbywalo sie to ze stukami, ale podobno kardany tak maja (nie wiem, nigdy nie jechalem), i czasami tak, jakbym za dlugo przeciagna na za wysokim biegu. . Tryb sportowy bardziej mi odpowiadal, bo przy normalnym mialem wrazenie, jakby przeciagala na wyzszych biegach za dlugo, takie jakby szrpanie - ale za to mniej palila, niz przy dynamicznej.
Pozycja do jazdy bardzo wygodna, jechalem wyprostowany, ergonomia super. Ale przy zatrzymaniu juz pewien dyskomfort. Mam 182 cm wzrostu wiec nie jestem jakis specjalnie niski, a jednak do ziemi dostawalem tylko jedna noga i to nie cala stopa. Nie byl to wielki problem, ale juz nie bylo tak pewnie jak na mojej cbf. Dla mnie za wysoko, zdecydowanie. przez to balem sie mocniej manewrowac w miesciie ( npo ok, koszt prawie 70 tys tez swoje zrobil , i kufry). Ciezaru za specjalnie nie czulem, dobrze wywazona.
Jazda po szosie - bajka, super przyspieszenia, dynamiczna jazda, plynna, nie czuuje sie predkosci. Owiewka byla w najnizszym polozeniu i za nisko dla mnie. lepiej byloby wyzej, lub wyzsza, akcesoryjna. spokojnie pokonuje nierownosci, dobrze hamuje.
jazda po lesie, sciezka sucha i twarda, ale bez nawierzchni - no ok, bez rewelacji, bo jednak za wysoko, ale dawala rade spokojnie. Jazda po piachu - koszmar. Modlilem sie, zeby nie wyglebic. przednie i tyle kolo jechaly swoimi sciezkami, niezaleznymi ode mnie. pare razy mocno musialem sie podpierac, zeby sie nie wyje....ć. NIE PO PIASKU ta maszyna, koszmar. Az do teraz czuje swoj rozkrok na niej.
jechalem na zupelnej nowce i sprawdziloem w komputerze srednie spalanie - no wysokie, bo ponad 10 l....... nawet bioroac pod uwage, ze to klienci i nie szanowali, to jednak duzo. Mi palila (chwiloowe) od 5,5 w gore, ale tak zdecydowanie wyzej niz 6-7. Nie szalalem.
Kufry ladnie wygladaja, ale sprawiaja wrazenie delkatnych. ladne. Dobrze przylegaja do zarysu moto.
Podsumowujac - swietny motocykl dla wysokiego motonity, w zasadzie na szosy. Wyglad fajny, skrzynia uzyteczna.
Mnie nie przekonala, zwlaszcza przy tej b wysokiej cenie..
bardzo docenilem swoja cbfke - wracajac na niej czulem sie naprawde pewnie, komfortowo i swojsko. Czyli jakbym zalozyl swietne, super wygodne adidasy po chodzeniu wytwornymi, na obcasie, super eleganckimi butami wyjsciowymi. Wiem, kwestia przyzwyczajenia, ale przynajmniej na jakis czas mam spokoj z glupimi myslami (kosztownymi)
Ale super, ze mialem okazje sprobowac i za to dzieki Honda Plaza. To wlasnie buyduje wizerunek porzadnej firmy
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez Piotrek » Cz maja 31, 2012 10:05 am

wygładał calkiem niezle w czerni i z gmolami. Nawet policja patrzyła za mną, jak jechałem "gierkówka". Na szczescie dopiero zaczynalem i nie zatrzymali :-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez rupert » Cz maja 31, 2012 10:33 am

Fajna relacja :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez goramo » Cz maja 31, 2012 6:45 pm

Ty masz 182cm wzrostu i dotykałeś gleby jedną stopą i to nie całą, to ja przy swoich 170cm to pewnie bym musiał na tą bryczkę z taboreta wsiadać.... :lol: :lol: :lol:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez Dude » Cz maja 31, 2012 7:05 pm

A jak dupsko? Wygodna kanapa? Ja napiszę zaraz w dziale jazdy testowe mój dzisiejszy test zbyt wyidealizowanego Bandita 1250 SA:(
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: wrazenia z jazdy Crosstourer

Postprzez Piotrek » Cz maja 31, 2012 7:40 pm

kanapa chyba ok, ale to byla tylko godzina, wiec nic nie moge powiedziec, bo zbyt bylem podekscytowany. Nie wygladala jakos specjalnie na miekka czy cos, normalna. Zdecydowanie za wysoki motocykl jak dla mnie, a dla nizszych ode mnie to juz naprawde nie za bardzo. Nie ma tego komfortu i pewnosci plynacej z pelnego panowania nad motocyklem w czasie manewrow w miescie czy terenie, podpierania sie itp. W czasie jazdy bylo wszystko super.
ja juz jej nie chce

zastanawiam sie jak jest z innymi motocyklami co maja tak wysoko siedzenie, np terenowymi i crossowymi. Moze jak sa lzejsze to inaczej sie odczuwa? Tutaj w czasie przejazdu przez piasek naprawde dla mnie byl koszmar gdy musialem sie w czasie jazdy podeprzec noga. malo sie nie wyglebilem. pewnie to tez od techniki jazdy terenowej zalezy, ale swoim, na bardziej szosowych oponach, przez piach przejezdzam z mniejszym strachem, bo wiem, ze utrzymam go i sie podepre
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości