Kufry boczne

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Kufry boczne

Postprzez klemens » Pn sty 03, 2011 8:41 pm

Witam wszystkich w Nowym Roku Motocyklowym i o radę pytam. Oto nadchodzi chwila, w której będę musiał podjąć decyzję o zakupie ww kufrów bocznych. Nigdy z takowymi nie jeździłem i jestem pełen wątpliwości. Chodzi mi o sprawę szerokości motocykla z kuframi i możliwość przeciskania się między autami na drodze. Wybrałem najwęższe kufry, jakie znalazłem - 28 cm szerokości (to było główne kryterium) ale i to mnie przeraża. Przyzwyczajony jestem (jak każdy chyba) do lawirowania na milimetry w korkach i strasznie się boję, że się zapomnę. To lawirowanie nadaje przecież sens podróżowaniu na moto - zawsze się jakoś przeciśnie. Jednak pakowanie się w 2 osoby do centralnego kufra (chociaż 55l) na kilka dni wymaga trochę za dużych wyrzeczeń i stąd te rozterki. Jakie są Wasze doświadczenia i odczucia z jazdy z kuframi bocznymi? Czy bardzo przeszkadzają? Czy rozpiętość kufrów wychodzi większa niż rozpiętość lusterek? Jak wygląda przeciskanie się z nimi w korkach? Pzdr.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Kufry boczne

Postprzez raphi » Pn sty 03, 2011 10:34 pm

Hej :)
Sprawa nie wygląda tak źle. To proste. Boczne kufry zakłada się głównie na dalekie wyprawy. 99% drogi na wyprawach pokonuje się drogami innymi niż miejskie korki. Ten 1% to przeloty przez zakorkowane miasta, w których z pasażerem i 3ma kuframi nie tyle jest za szeroko co za ciężko (za dużo kg) by bezpiecznie i sprawnie manewrować miedzy katamaranami. Moim zdaniem można kupować kufry boczne szerokie jak samochody. Niewiele na tym stracimy.

Sprawa wygląda inaczej jak śmigasz z bocznymi na co dzień po dużym mieście. Tyle na ten temat ode mnie ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez Basti » Wt sty 04, 2011 6:30 pm

W moim przypadku CBFka jest wykorzystywana tylko do turystyki. Nie jeżdżę po mieście, bo jest małe, nie ma się gdzie rozpędzić, co parę metrów światła, krew zalewa. Kufry boczne są dla mnie obowiązkowym wyposażenie ( podróżuje z żonką ), czym większe tym lepsze. Mam zamontowane 33 litowe Kappy i są wystarczające. Odpukać, jeszcze nie zaczepiłem o coś. Śmigając traską zapominam o nich i bez kompleksów wyprzedzam puszki. Z drugiej strony łatwo i szybko wypina się je ze stelaży, a wtedy bez problemu można latać w mieście.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Kufry boczne

Postprzez klemens » Wt sty 04, 2011 7:38 pm

Hmm... Do dalekich wypraw to raczej służą mi inne pojazdy. Na Cbfce to skoczymy sobie ekspresowo czasem nad morze czy w góry, kiedy mamy mało czasu a chcemy np. pobrzechtać się w morzu. Nie ma czasu wtedy, żeby ponad 1000km (w obie strony) turlać się autem w korkach.
I wówczas, niestety, tego przeciskania się między autami jest jednak sporo. I właśnie chodzi o zysk czasowy, który te manewry generują. Stąd płyną moje obawy. Ciężaru się nie boję - z tym radzę sobie bez problemu. Boję się tylko szerokości.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Kufry boczne

Postprzez motolukasz » Wt sty 04, 2011 10:37 pm

Witam.
Ja w swojej obawie o szerokość moto z kuframi, kupiłem boczne Givi V35 z systemem PLX (takie powyginane stelaże, dzięki czemu kufry wchodzą głębiej pod zadupek). Ja uważam, że śmiało można się z nimi przeciskać w korku :D . Oczywiście pojemność lekko ograniczona, no i pakowanie się do nich to niezła zabawa (kształt tylnej / bocznej ściany kufra nie ułatwia zadania).
Jedyny zarzut jaki mam do givi to jest to że wszystkie ruchome elementy w zamkach złożyli praktycznie na sucho. Zacząłem mieć problemy z zdejmowaniem bocznych kufrów dość szybko. Praktycznie musiałem je zrywać na siłę ze stelaża. Ale 30 min na jeden kufer + mały wkrętak gwiazdkowy + trochę wazeliny technicznej rozwiązało problem. Teraz jest malyna.
P.S. Chciałem wrzucić ich foto, ale nie wiem jak to zrobić (wstyd jak beret :mrgreen: ). Czy ktoś mnie oświeci jak to zrobić??????
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez raphi » Śr sty 05, 2011 8:42 am

motolukasz napisał(a):P.S. Chciałem wrzucić ich foto, ale nie wiem jak to zrobić (wstyd jak beret :mrgreen: ). Czy ktoś mnie oświeci jak to zrobić??????

Jakiegokolwiek innego serwera, np. Google Picasa i podlinkować do nich z forum używając na górnej belce przycisku Img, przykładowo wpisując:

[img]i-tu-link-do-pliku[/img]

Pojawi się zdjęcie.

Próbowałem w forum uruchomić możliwość zwyczajnego podpinania zdjęć i doszedłem do rozwiązania o magicznej nazwie imageshack. I na tym się na razie zatrzymałem. Wydaje mi się że jak ten moduł doinstaluję to problemy z wgrywaniem fotek się rozwiążą. Muszę doczytać. Podobnie z takim małym chatem na stronie głównej forum - by można było popisać online.

-- Edit 2011-01-06 --
Dodałem do forum możliwość ładowania obrazków: http://cbf1000.pl/viewtopic.php?f=10&t=151
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez klemens » Śr sty 05, 2011 2:56 pm

Hej! Motolukasz, możesz też umieścić fotki na www.fotosik.pl. Jakbyś mógł pstryknąć moto z kuframi byłbym wdzięczny (najlepiej z tyłu, z góry, no i ewentualnie z przodu). Ja myślałem o http://www.defender.net.pl/product-pol- ... E360-.html. Są najcieńsze (280 mm), każdy może służyć jako centralny i jak uszkodzisz jeden to możesz dokupić jeden. Kufry V35 mają szerokość 315 mm, więc nie wiem, czy podgięcia stelaża i samego kufra zrekompensują tą różnicę, nie mówiąc już o zysku. Jeszcze poproszę Cię o zmierzenie szerokości moto z kuframi. Pzdr.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Kufry boczne

Postprzez motolukasz » Śr sty 05, 2011 3:35 pm

Obrazek
To na początek bo tym dysponuję. Postaram się zrobić coś więcej.
Klemens, weź pod uwagę że to tylko 35 mm różnicy, a na moim zdjęciu widać ile moje kufry wchodzą pod zadupek. Fakt, że nie można ich używać jako centralnego - to ich wada. Do najtańszych też niestety nie należą.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez raphi » Śr sty 05, 2011 5:01 pm

Hehe, a to moje :)
Obrazek
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez klemens » Śr sty 05, 2011 6:34 pm

no, czy ja wiem... teraz to już się łamię. V35 są troszkę tańsze, wyglądają lepiej, aerodynamiczne, szerokość chyba wyjdzie podobnie. Ale są cięższe, mniejsze, nieforemne, stelaż pasuje tylko do nich. E360 są brzydsze, kanciaste, droższe ale lżejsze, foremne, uniwersalne i mają uniwersalny stelaż. Na razie remis.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości