Kufry boczne

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry boczne

Postprzez Sarnaon » Śr lip 10, 2013 7:17 pm

Oj,pozytywne,zacheca do zlego i milego!
Ale ja ucieklem z tych klimatow,choc ciagnie, zeby pod reka tyle ognia było....
Sarnaon
 

Re: Kufry boczne

Postprzez forester » Śr lip 10, 2013 7:55 pm

Dzięki, Panowie :)

Sarnaon napisał(a):Pancernik- człowiek robi kufry i stelaże na wszystkie moto , solidniejsze od Touraśmiecha , możesz uzgodnić rozmiar. Widziałem CBF-ę -wygląda prawie jak GS :msn-wink:

Gdzie znajdę kolegę Pancernika? Ma jakąś stronę?
Jeśli można, poproszę jakiś kontakt do niego :)

edycja
znalazłem jego stronę :frusty: :tongue:
forester
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 8:04 am
Lokalizacja: okolice Płocka
Wiek: 35
Imię: Kamil

Re: Kufry boczne

Postprzez kura » Śr lip 10, 2013 10:00 pm

To i ja dorzucę parę słów... Mam 2 kufry GIVI Junior E45. Miejsca w nich pod dostatkiem. Jak jest potrzeba to zakładam oba:
06072013670_mail.jpg


A jak nie to tylko jeden jako top case
21042013419.jpg


A jeśli w ogóle nie potrzebuję kufrów to jeżdżę z tankbag'iem :smoke:
23062013644.jpg


W zależności od potrzeb mam możliwość zastosowania różnych kombinacji.
Stelaż pod topcase dostałem razem z moto natomiast stelaże boczne i kufry kupiłem używane na e-bay'u za łączną kwotę 190 ojro. "Renowacja" wszystkich elementów kosztowała mnie raptem 50-60 ojro.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kura // Northeim/Głogów/Żary
Avatar użytkownika
kura
Znawca
 
Posty: 456
Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 7:31 pm
Lokalizacja: 37154, Northeim, Niemcy
Wiek: 47
Imię: Krzychu
Motocykl: Honda CBF600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez Jurek » Cz lip 11, 2013 7:12 am

Bardzo fajnie to sobie wykombinowałeś :thumbsup:
Jurek
 

Re: Kufry boczne

Postprzez Jurek » Cz lut 20, 2014 2:34 pm

Ostatnio chodzi mi po głowie żeby zdjąć oryginalne Hondowskie stelaże kufrów bocznych i założyć stelaż kufrów bocznych Givi PL174 lub tego typu podobne, innego producenta. Centralny mam również Hondowski. Wiem, że nie są one ze sobą kompatybilne i jest problem natury technicznej. Ale po lekkiej modyfikacji powinno być git. A może robił już ktoś taką przeróbkę i ma w tej kwestii jakieś doświadczenie? Prosił bym również o kilka zdjęć stelaży bocznych założonych na motocyklu Givi, Kappa. Super było by ze zbliżeniami punktów mocowania. Każda opinia mile widziana. Tylko nie pytajcie dlaczego myślę zrobić taki miszmasz. Po prostu taki mam kaprys :tongue: :msn-wink:
Jurek
 

Re: Kufry boczne

Postprzez geguś » Cz lut 20, 2014 5:13 pm

Przerabiałem ten temat w zeszłym roku, miałem oryginały Hondy ale 21L to dla mnie zdecydowanie za mało, postanowiłem przełożyć kufry (Shad SH43) z drugiego motocykla. miałem dedykowany stelaż do FZS 600, kasą nie śmierdzę, pomysł z wydaniem 800zł na dedykowany do CBF niekoniecznie mi się podobał, więc postanowiłem pokombinować. Wyszło tak jak na fotach --> https://picasaweb.google.com/1117062266 ... 416/Honda#

zostawiłem stelaż centralki hondy dla wygody mojej połówki, rączki są świetne i bardzo wygodne/poręczne, zapewniają dobre trzymanie. Punkty mocowań bocznych stelaży widać na fotkach, standardowo sety plus ucho dorobione do rączki pasażera a z tyłu wzmocnienie tylnej części by się nie kładły/uginały do koła. (zdjęcie nr 22)

Polecam każdemu, choć ze stelażami fabrycznymi motocykl wygląda ładniej i delikatnie, z drugiej strony nieoryginalne stelaże są dodatkową osłoną zadupka przy ewentualnej glebie a i wielkość kufrów i ich pojemność jaką możemy dołożyć zależy od naszych potrzeb i upodobań (szkoda że honda nie robi większych niż 35L, ma lepsze wyprofilowanie dla nóg/stóp pasażera)
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt lut 21, 2014 7:58 am

Geguś, popraw link, bo pokazuje,że nie znaleziono strony. :helpsmilie:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry boczne

Postprzez Jurek » Pt lut 21, 2014 9:46 am

Strony brak :( zdjęć niet :dusgust:
Jurek
 

Re: Kufry boczne

Postprzez Jurek » Pt lut 21, 2014 10:20 am

Czy jedna strona stelaża Givi jest wsparta tylko w dwóch punktach? Tzn. przy secie i przy uchwycie pasażera? Analogicznie druga strona plus rozpórka? Czyli cały stelaż przykręcony jest tylko w czterech miejscach? :eek:
Jurek
 

Re: Kufry boczne

Postprzez geguś » Pt lut 21, 2014 11:55 am

przepraszam, zapomniałem zmienić ustawień dla osób obcych. Już naprawiłem, proszę:

https://picasaweb.google.com/1117062266 ... s3brMOTgAE
Ostatnio edytowano Pt lut 21, 2014 12:16 pm przez geguś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości