Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Odp: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez m227 » Wt cze 26, 2012 9:10 pm

raphi napisał(a):
Malenstfo napisał(a):Napisz też jak wyglada jazda z placzkiem. Czy nie dostaje zadyszki.

Ale, że co? Że plecaczek nie dostaje zadyszki? :-D


Na razie jeżdżę sam, zrobiłem ze 130 km, także jeszcze nie opróżniłem baku nawet raz (2 kreski mi zdjęło od pełnego na bodaj 5). Podobnie nie wożę plecaczka - za wcześnie jak na moje umiejętności, może na kolejnym baku benzyny się odważę.

Sprzedawca mówił, że w mieście 4 spali, natomiast na forum brytyjskim czytałem, że nawet do 3 potrafili zejść. Oczywiście kupując taki motocykl sam jestem ciekaw jak ma się spalanie katalogowe do rzeczywistości. To jest o tyle ważne, że to przecież jeden z argumentów za tą maszyną.

Jeśli chodzi o dynamikę, to nie mam porównania z niczym, podejrzewam, że do 100 ma z 5-6 s, ale nie testowałem. Z resztą jeździ się na nim na niskich obrotach, chyba do tej pory nie przekroczyłem nawet 4 500 obr/min. Silnik ma fajny klang, takie dość niskie bul bul. Słychać tą pojemność :)
m227
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 11:01 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Imię: Michał
Motocykl: NC700S
W siodle: <100 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez m227 » Wt cze 26, 2012 9:21 pm

fragles napisał(a):Takie coś dziś znalazłem na brytyjskim forum NC700.
Nie wiem, ile w tym prawdy. Nie wiem też, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla userów tego motocykla.


Dla mnie nie ma znaczenia, to oczywiste biorąc pod uwagę fakt, że gdy kupowałem NC obok stał CBF600N o 1000 zł tańszy (23 tys), a wybrałem, co wybrałem. Kupowałem oczami, i jako poskuterowiec doceniam kontrowersyjny kuferek w baku.

Ponieważ ten "motór" nie jest przeznaczony do porównań osiągów (pewnie wszystkie przegra ;)), to Honda nie publikuje żadnych wartości. Ale znalazłem coś takiego, co może dać możliwość porównania:
http://az79640.vo.msecnd.net/akrapovicb ... 6d6d67.pdf

To akurat panowie z Akrapovica porównują standardowe osiągi z ich podrasowaną wersją wydechu.
m227
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 11:01 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Imię: Michał
Motocykl: NC700S
W siodle: <100 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez Dude » Wt cze 26, 2012 9:43 pm

fragles napisał(a):Takie coś dziś znalazłem na brytyjskim forum NC700.
Nie wiem, ile w tym prawdy. Nie wiem też, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla userów tego motocykla.

A jednak może mój informator nie kłamał i cbf600 zniknie z oferty hondy... Dziwne, ale NC700 jest jakby "tym samym" motocyklem tylko nowocześniejszym znaczy tańszym znacznie w produkcji.

Ja tam płakać nie będę:)
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez Malenstfo » Wt cze 26, 2012 9:52 pm

Dude napisał(a):
fragles napisał(a):Takie coś dziś znalazłem na brytyjskim forum NC700.
Nie wiem, ile w tym prawdy. Nie wiem też, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla userów tego motocykla.

A jednak może mój informator nie kłamał i cbf600 zniknie z oferty hondy... Dziwne, ale NC700 jest jakby "tym samym" motocyklem tylko nowocześniejszym znaczy tańszym znacznie w produkcji.

Ja tam płakać nie będę:)


Naszczęście ja nie będe musiał rozważać jego zakupu. 600 jak dla mnie sprawia wrazenie powazniejszego motocykla a 700 przy niej wyglada jak zabaweczka.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez raphi » Śr cze 27, 2012 6:18 am

fragles napisał(a):Takie coś dziś znalazłem na brytyjskim forum NC700.
Nie wiem, ile w tym prawdy. Nie wiem też, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla userów tego motocykla.

I wszystko jasne! Marketingiem zamieszali a rzeczywistość teraz musi weryfikować. Ale jeśli ktoś potrzebuje motocykl do bujania się po mieście to IMO super wybór. Prowadzi się łatwiej, lepiej hamuje i jest jeszcze mniej narowisty niż mało narowista CBF'a, a do tego pali mało i ma bagażnik :) Ma swoje plusy, bez dwóch zdań. Mi do miasta bardzo by pasował! I wziąłbym chętnie wersję z automatem wtedy. A w garażu drugi - nowa litrowa CBF'a, z okufrowaniem i pełnym turystycznym ekwipunkiem, czujnikami :tongue: i te pe.
m227 napisał(a):Sprzedawca mówił, że w mieście 4 spali, natomiast na forum brytyjskim czytałem, że nawet do 3 potrafili zejść. Oczywiście kupując taki motocykl sam jestem ciekaw jak ma się spalanie katalogowe do rzeczywistości. To jest o tyle ważne, że to przecież jeden z argumentów za tą maszyną.

W sprawie spalania rzeczywistość ma niewiele do weryfikowania. Na niemieckim spritmonitor.de na ten moment jest 14-tu użytkowników, którzy tam litrażują swoje NC700tki. Średnia spalanie wszystkich to... sami zobaczcie: http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14115
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez Piotrek » Śr cze 27, 2012 8:18 am

no spalanie rzeczywiscie rewelacyjne. nawet biorac pod uwage ze to w Niemczech to i tak rewelka
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez rupert » Śr cze 27, 2012 9:16 am

Piotrek napisał(a):no spalanie rzeczywiscie rewelacyjne. nawet biorac pod uwage ze to w Niemczech to i tak rewelka

No tak, ale oni CBF600 schodzą poniżej 4 :dusgust:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez Piotrek » Śr cze 27, 2012 11:45 am

aaa. No to wszystko tlumaczy taki wynik. czyli generalnie - pali mniej, ale nie tak rewelacyjnie. No i dobrze :-)
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez raphi » Śr cze 27, 2012 12:08 pm

rupert napisał(a):
Piotrek napisał(a):no spalanie rzeczywiscie rewelacyjne. nawet biorac pod uwage ze to w Niemczech to i tak rewelka

No tak, ale oni CBF600 schodzą poniżej 4 :dusgust:

Tak, ale 2 litry więcej i tak średnia wychodzi: http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14115
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Witam wszystkich przyszłych posiadaczy NC700

Postprzez rupert » Śr cze 27, 2012 1:20 pm

Łe tam, mnie spalanie nie boli... może w kategorii rocznego podsumowania można się przerazić, ale lubię kręcić lochę i stara 600 jak najbardziej mi pasi :thumbsup: Niestety jeżeli wycofają CBFę, to możliwe, że w przyszłości opuszczę Hondę, choć narazie jest sporo rocznika do uzupełnienia :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości