CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez kamoreks » Pt cze 29, 2012 10:33 pm

Witam,

na liczniku już 1250 km, pierwszy przegląd za mną, to dałem Hondzie do 8śmiu tysi parę razy, do 7-8. No i nie wiem, czy to dla niej za dużo?

Ale zauważyłem, że chodzi nierówno, falują obroty :(( Co prawda leciutko, wgram filmik, ale sądzę, że coś jest niestety nie tak?
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez Malenstfo » Pt cze 29, 2012 11:23 pm

kamoreks napisał(a):Witam,

na liczniku już 1250 km, pierwszy przegląd za mną, to dałem Hondzie do 8śmiu tysi parę razy, do 7-8. No i nie wiem, czy to dla niej za dużo?

Ale zauważyłem, że chodzi nierówno, falują obroty :(( Co prawda leciutko, wgram filmik, ale sądzę, że coś jest niestety nie tak?


jaaa i co mowili na przegladzzie ? - gdzie robiles ? to juz 1200 km ? jeeezzzuu jak ten czas leci ;p
PS: czekam na kolejne wiadomosci : :cheers:

Troche faluja i u mnie :)
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez konjo8ds » Pt cze 29, 2012 11:42 pm

kamoreks napisał(a):Witam,

na liczniku już 1250 km, pierwszy przegląd za mną, to dałem Hondzie do 8śmiu tysi parę razy, do 7-8. No i nie wiem, czy to dla niej za dużo?

Ale zauważyłem, że chodzi nierówno, falują obroty :(( Co prawda leciutko, wgram filmik, ale sądzę, że coś jest niestety nie tak?

a w Twojej 600 gdzie jest czerwone pole?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez kamoreks » So cze 30, 2012 8:00 am

Czerwone przy 11 500, ale najwięcej to chyba 9 żeby nie skłamać 9,5 ale to pewnie na 2 sek., chwilę na autostradzie miałem.

Akualnie kręcenie do 11 500 dla mnie to było by zabójstwo :P Ale nie dla moto tylko dla mnie.

Malenstfo napisał(a):
kamoreks napisał(a):Witam,

na liczniku już 1250 km, pierwszy przegląd za mną, to dałem Hondzie do 8śmiu tysi parę razy, do 7-8. No i nie wiem, czy to dla niej za dużo?

Ale zauważyłem, że chodzi nierówno, falują obroty :(( Co prawda leciutko, wgram filmik, ale sądzę, że coś jest niestety nie tak?


jaaa i co mowili na przegladzzie ? - gdzie robiles ? to juz 1200 km ? jeeezzzuu jak ten czas leci ;p
PS: czekam na kolejne wiadomosci : :cheers:

Troche faluja i u mnie :)


Proszę się nie śmiać :) Ja tu przeżywam.

PS: Dzisiaj w oczku :dusgust: okazało się, że nie mam oleju, dopiero gdy dolałem około 250-300 ml, to był ponad max troche.
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez Malenstfo » So cze 30, 2012 12:08 pm

Ja gdy mam zimny silnik tez nie widze w oczku wogole oleju. Jednak olej sprawdzamy w cieplym silniku wiec jak kilka min pochodzi i potem nawet postoi troche to jest OK.

PS: nie przejmuj sie - widze ze strasznie przezywasz i dlatego sie smieje - ale nie zlosliwie :) - Zreszta ja też przezywam tylko o tym nie pisze wiec odreagowuje komemtujac Twoje wpisy ;p
Ostatnio edytowano So cze 30, 2012 4:11 pm przez Malenstfo, łącznie edytowano 1 raz
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez Tiarus » So cze 30, 2012 1:52 pm

Malenstfo napisał(a): Jednak olej sprawdzamy w cieplym silniku wiec jak kilka min pochodzi i poten nawet postoi troche to jest OK.


Pytanie początkującego ciemniaka.

Dlaczego na ciepło? Pytam, bo z jednej strony uczyli na kursie, że na zimnym (oficjalnie żeby olej spłynął), z kolei serwisówka twierdzi, że właśnie na ciepłym.
W tym wypadku bardziej ufam serwisówce, która jest pod konkretne moto, ale nadal nie kumam dlaczego? i skąd to tak? :dontgetit:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez raphi » So cze 30, 2012 2:42 pm

Malenstfo napisał(a):Ja gdy mam zimny silnik tez nie widze w oczku wogole oleju. Jednak olej sprawdzamy w cieplym silniku wiec jak kilka min pochodzi i poten nawet postoi troche to jest OK.

PS: nie przejmuj sie - widze ze strasznie przezywasz i dlatego sie smieje - ale nie zlosliwie :) - Zreszta ja też przezywam tylko o tym nie pisze wiec odreagowuje komemtujac Twoje wpisy ;p

Jak na zimno nie widzisz w ogóle, a na ciepło tak to znaczy, że na zimno masz pewnie zalane całe oczko oleju i to co widzisz to wlasnie olej ;)
Olej sprawdza się na centralce. Gdy lekko przechylisz motocykl w lewo to nawet jeśli jest go dużo - magicznie z oczka znika ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Odp: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez Malenstfo » So cze 30, 2012 4:16 pm

raphi napisał(a):
Malenstfo napisał(a):Ja gdy mam zimny silnik tez nie widze w oczku wogole oleju. Jednak olej sprawdzamy w cieplym silniku wiec jak kilka min pochodzi i poten nawet postoi troche to jest OK.

PS: nie przejmuj sie - widze ze strasznie przezywasz i dlatego sie smieje - ale nie zlosliwie :) - Zreszta ja też przezywam tylko o tym nie pisze wiec odreagowuje komemtujac Twoje wpisy ;p

Jak na zimno nie widzisz w ogóle, a na ciepło tak to znaczy, że na zimno masz pewnie zalane całe oczko oleju i to co widzisz to wlasnie olej ;)
Olej sprawdza się na centralce. Gdy lekko przechylisz motocykl w lewo to nawet jeśli jest go dużo - magicznie z oczka znika ;)

Moze i tak - a jak pochodzi to sie troche rozprowadzi i widac... . Ale przyznam ze tego sie nie spodziewalem. Manie zawsze uczono ze sprawdzamy na cieplym silniku. Nie odrazu po jezdzie ale po kilku-kilkunastu minutach min. dlatego ze olej jak kazda ciecz rozszerza sie pod wpływem ciepła tzn. zwiększa swoją objętość. Uzupelniajac pod kreske przy zimnym silniku mogłoby się okazac ze jest go za duzo.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez kamoreks » So cze 30, 2012 4:57 pm

Na zimno wg. mnie stawiając na centralce też, powinno być w oczku, ale mogę się mylić, w każdym badź razie, dolałem i chyba przelałem, bo na maksa wskazuje mi, jak motor jest trochę przekoszony w lewo, a nawet bardziej. Więc jest pewnie około 100 ml, za dużo nie wiem tylko jak odlać. Gorszą sytuację miałem, ja i moja pasażerka, jechałęm 40 na h, po takich płytach i nagle był z asfaltu taki ->____ _/`````````````, wyrównanie nierównych płyt betonowych, dziadostwo, kurde oby mi się nic nie skrzywiło ;/
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: CBF600NA 2012 nierówne obroty?

Postprzez Tiarus » So cze 30, 2012 6:02 pm

Malenstfo napisał(a): Manie zawsze uczono ze sprawdzamy na cieplym silniku. Nie odrazu po jezdzie ale po kilku-kilkunastu minutach min. dlatego ze olej jak kazda ciecz rozszerza sie pod wpływem ciepła tzn. zwiększa swoją objętość. Uzupelniajac pod kreske przy zimnym silniku mogłoby się okazac ze jest go za duzo.


O i właśnie o coś takiego mi chodziło - jest argument lepszy niż, bo tak.
Malenstfo, czyli chodzi o rozgrzanie oleju! Dzięki! :smile: :shifty:

raphi napisał(a): Jak na zimno nie widzisz w ogóle, a na ciepło tak to znaczy, że na zimno masz pewnie zalane całe oczko oleju i to co widzisz to wlasnie olej ;)


Wychodziłoby, że jak jest zimny, to poziom jest wyższy?
To znaczy nie jest rozprowadzony po silniku - stąd na ciepło dopiero widać "bąbelek" w okienku. Dobrze kombinuję? :shifty:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron