Akcesoria do CBF600 na początek.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez maverick » So lip 07, 2012 9:05 am

Hej,
Jak się już przywitałem to mam kilka pytań.
Planuje kupić CBF600S i to prawdopodobnie nową. Przeznaczenie: dalsze wyjazdy :)

Honda ma promocję, że można dobrać sobie dowolne akcesoria do 2600 zł. I tutaj pytanie:
Czy opłaca się iść w oryginalne kufry czy pozostać przy Givi.
W tym drugim wypadku jest na co z akcesoriów te 2600 wydać ?

Pozdrawiam,
Maciek
Obrazek
maverick
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 11:50 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Maciek
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez 4kowal » So lip 07, 2012 10:25 am

Moje typy:
1. Gmole - dopytaj się, może zgodzą się zamontować Givi. Tylko poczytaj wątki o prawidłowym montażu bo w ASO potrafią ten montaż koncertowo spieprzyć.
2. Stopka centralna. Jeśli nie ma standardowo warto wziąć.
3. Olejarka. Dla mnie to super wygoda. Dodatkowo przedłuża życie napędu. Po jakimś czasie się zwraca, więc warto założyć jak najszybciej.
4. Kufry. Na temat kufrów są podzielone opinie. Moim zdaniem im większy kufer tylny tym lepszy. Ja kupił bym teraz Givi E52 albo E55. Boczne kufry Hondy są fajne, bo wykorzystują miejsce pod zadupkiem, przez co motocykl jest węższy. Tutaj też celował bym w te większe 33 litry.
5. U lock - można rozważyć, chociaż bezpieczniejsze są chyba ściśle dopasowane disc-locki. Trudniej wcisnąć narzędzie, żeby przepiłować/przeciąć
6. Zestaw nakładek ochronnych na owiewki boczne. To jest tanie. Coś koło 200zł. Dobre jako wykończenie kasy która pozostała. Zdania na temat ochrony rąk przed wiatrem są podzielone, ze wskazaniem na słabe działanie.
7. Tank Pad i folia ochronna na bak w miejsce kolan. Bardzo pożyteczne elementy. Chronią bak przed porysowaniem. W Hondzie pewnie są bardzo drogie, ale na runku można je dostać za niewielkie pieniądze. Warto założyć.
8. Torba do kufra. Wygodna rzecz. Bardzo mi tego brakuje, ale można się obyć bez.
9. Siatka na bagaż. Na allegro kosztuje z 10zł. Jeśli w Hondzie chcą jakieś kosmiczne pieniądze to nie warto.
10. Grzane manetki. Fajna rzecz, ale z opinii kolegów Hondowskie są marne.

Nie kupił bym:
Alarmu i tankbaga. Tangbag ma małe miejsce na mapkę. Alarm często powoduje zatrzymywanie się maszyny w polu. Jeśli alarm, to moim zdaniem bez dodatkowego imobilajzera, sama syrena dźwiękowa. Tylko czy warto płacić tyle kasy za samo wycie. Ludzie i tak na to słabo reagują.

Wymieniłem pozycję mniej więcej od najważniejszej, do najmniej ważnej. Nie wiem na ile pozwolą Ci wybierać w akcesoriach, które są w sklepie, ale nie są Hondowskie. Posprawdzaj wcześniej ceny na allegro. Niektóre produkty w Hondzie mogą być bardziej opłacalne niż inne.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez maverick » So lip 07, 2012 10:39 am

4kowal napisał(a):Moje typy:
1. Gmole - dopytaj się, może zgodzą się zamontować Givi. Tylko poczytaj wątki o prawidłowym montażu bo w ASO potrafią ten montaż koncertowo spieprzyć.

Już się dopytałem. Bez problemu zamontują. Ogólnie to pewnie wszystko będę robił/kupował w MCS, które ma dobre opinie także jeśli chodzi o serwis.

4kowal napisał(a):2. Stopka centralna. Jeśli nie ma standardowo warto wziąć.
3. Olejarka. Dla mnie to super wygoda. Dodatkowo przedłuża życie napędu. Po jakimś czasie się zwraca, więc warto założyć jak najszybciej.

Na to nie wpadłem. Pogooglam. :)

4kowal napisał(a):4. Kufry. Na temat kufrów są podzielone opinie. Moim zdaniem im większy kufer tylny tym lepszy. Ja kupił bym teraz Givi E52 albo E55. Boczne kufry Hondy są fajne, bo wykorzystują miejsce pod zadupkiem, przez co motocykl jest węższy. Tutaj też celował bym w te większe 33 litry.

Niestety boczne kufry są horrendalnie drogie (w tej chwili ze stelażem 4 tysiące). Więc pytanie do kogoś kto ma czy naprawdę warto.

4kowal napisał(a):5. U lock - można rozważyć, chociaż bezpieczniejsze są chyba ściśle dopasowane disc-locki. Trudniej wcisnąć narzędzie, żeby przepiłować/przeciąć

A disclocki chyba i tak nie pomogą jak przyjdzie 4 panów i przeniesie motor na pakę. Więc może długi łańcuch ? :)

4kowal napisał(a):6. Zestaw nakładek ochronnych na owiewki boczne. To jest tanie. Coś koło 200zł. Dobre jako wykończenie kasy która pozostała. Zdania na temat ochrony rąk przed wiatrem są podzielone, ze wskazaniem na słabe działanie.
7. Tank Pad i folia ochronna na bak w miejsce kolan. Bardzo pożyteczne elementy. Chronią bak przed porysowaniem. W Hondzie pewnie są bardzo drogie, ale na runku można je dostać za niewielkie pieniądze. Warto założyć.

Folia - 80 zł. Tank Pad - 70. Słabo. :wallbash:

4kowal napisał(a):8. Torba do kufra. Wygodna rzecz. Bardzo mi tego brakuje, ale można się obyć bez.
9. Siatka na bagaż. Na allegro kosztuje z 10zł. Jeśli w Hondzie chcą jakieś kosmiczne pieniądze to nie warto.
10. Grzane manetki. Fajna rzecz, ale z opinii kolegów Hondowskie są marne.

A które są polecane ? Coś poza Oxfordami ?

4kowal napisał(a):Nie kupił bym:
Alarmu i tankbaga. Tangbag ma małe miejsce na mapkę. Alarm często powoduje zatrzymywanie się maszyny w polu. Jeśli alarm, to moim zdaniem bez dodatkowego imobilajzera, sama syrena dźwiękowa. Tylko czy warto płacić tyle kasy za samo wycie. Ludzie i tak na to słabo reagują.

Wymieniłem pozycję mniej więcej od najważniejszej, do najmniej ważnej. Nie wiem na ile pozwolą Ci wybierać w akcesoriach, które są w sklepie, ale nie są Hondowskie. Posprawdzaj wcześniej ceny na allegro. Niektóre produkty w Hondzie mogą być bardziej opłacalne niż inne.


Dzięki :) Ogólnie w MCSie są bardzo skłonni do negocjacji, bylebym u nich kupił a nie w innym warszawskim salonie :)

Mi jeszcze do listy akcesoriów doszły do rozważenia:
1. Handbary
Obrazek
maverick
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 11:50 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Maciek
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez 4kowal » So lip 07, 2012 5:59 pm

maverick napisał(a):
4kowal napisał(a):Moje typy:
1. Gmole - dopytaj się, może zgodzą się zamontować Givi. Tylko poczytaj wątki o prawidłowym montażu bo w ASO potrafią ten montaż koncertowo spieprzyć.

Już się dopytałem. Bez problemu zamontują. Ogólnie to pewnie wszystko będę robił/kupował w MCS, które ma dobre opinie także jeśli chodzi o serwis.


Też tak myślałem. Nawet ich polecałem a tutaj taki psikus: http://forumcbf.pl/viewtopic.php?f=21&t=1355&start=40#p37653
W przyszłym tygodniu jadę ich opierdolić i na poprawkę. Jest więc szansa, że sobie wezmą do serca i u Ciebie zamontują dobrze :tongue:

maverick napisał(a):Niestety boczne kufry są horrendalnie drogie (w tej chwili ze stelażem 4 tysiące). Więc pytanie do kogoś kto ma czy naprawdę warto.
Za 4 moim zdaniem nie warto. Komplet 3 kufrów (centralny i boczne) givi ze stelażami kosztuje koło 2, co i tak jest dość drogo.
maverick napisał(a):A disclocki chyba i tak nie pomogą jak przyjdzie 4 panów i przeniesie motor na pakę. Więc może długi łańcuch ?

Racja. Natomiast łatwiej schować pod siodłem niż łańcuch.
maverick napisał(a):Folia - 80 zł. Tank Pad - 70. Słabo
Faktycznie. Kup koniecznie poza Hondą. Rysy na 2 tygodniowym motocyklu naprawdę bolą.
maverick napisał(a):A które są polecane ? Coś poza Oxfordami ?

Ja sam nie mam. Nie umiem pomóc, na forum jest gdzieś wątek.
maverick napisał(a):Mi jeszcze do listy akcesoriów doszły do rozważenia:
1. Handbary
maverick
Jeśli to te, to już o nich pisałem w punkcie 6.
Obrazek
Tak naprawdę najwięcej dają w deszczu. Kiedyś i tak kupisz 2 parę rękawic. Ciepłe i letnie. Zresztą w dłuższą trasę zapasowe rękawice to konieczność. W dobrych rękawicach można jechać już od 7oC. Poniżej faktycznie osłony i grzane manety są zbawieniem.
maverick napisał(a):Dzięki Ogólnie w MCSie są bardzo skłonni do negocjacji, bylebym u nich kupił a nie w innym warszawskim salonie
W salonie faktycznie są bardzo mili. Serwisem się sparzyłem (patrz wyżej link do niepoprawnego montażu gmoli). Dodatkowo crash pady, które zdemontowali, żeby mi założyć gmole oddali dopiero jak się o nie upomniałem. Twierdzili, że myśleli, że nie będą mi potrzebne. Nieładnie :nono: Przy montażu gmoli nie dali mi podkładki, która była w komplecie z gmolami. Zwróć na to uwagę. Przeczytaj jak powinni zamontować i sprawdź ich.

W MCS mają olejarkę scotoilera w nie najgorszej cenie. Warto się zastanowić.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez maverick » N lip 08, 2012 8:11 am

4kowal napisał(a):
maverick napisał(a):Mi jeszcze do listy akcesoriów doszły do rozważenia:
1. Handbary
maverick
Jeśli to te, to już o nich pisałem w punkcie 6.
Obrazek

Raczej miałem na myśli coś takiego:
http://allegro.pl/oslony-dloni-supermot ... 31333.html

4kowal napisał(a):W MCS mają olejarkę scotoilera w nie najgorszej cenie. Warto się zastanowić.


Chyba nie ma się co zastanawiać :)
Obrazek
maverick
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 11:50 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Maciek
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez zoz0l » N lip 08, 2012 11:59 am

1.Stópka centrala (lanie paliwa pod korek, czyszczenie, sam ściągasz opony i zawozisz do wulkanizacji, prace serwisowe, smaorwanie łańcucha) koszt 600-800zł
2. Disclock (nawet jak 4 panów, to raczej ludzie zwrócą na to szybciej uwagę niż na wycie alarmu)
3. Grzane manetki-
Mam zamontowane firmy Daytona, bardzo grzeją, przy ok10-15stopniac(odpalam czasem jak jade w deszczu) nie do utrzymania na najniższym stopniu grzania. Przetestowane przez wszystkich znajomych przez ok 50-70kkm i tu dla niektórych ważne: nie wycierają się rowki na manetkach, a to chyba słaby punkt oxfordów.
4.oliwiarka (scottoiler przetestowany przez wiele ziomków, polecam wersję z dużym pojemnikiem jak wyjeżdżasz turystycznie gdzieś dalej)
5.Gmole
6. szyba turystyczna lub deflektor.
7.stelaże i kufry givi są tańsze i moim zdaniem lepiej wykonane niż Hondy, (ja mam akurat hondy bo trafiła mi się dobra cena, mój chłopak używa givi)

A reszta to już dodatkowe dodatki, a to co powyżej to na początek, żeby wyruszyć komfortowo na wakacje :)
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez maverick » N lip 08, 2012 6:18 pm

zoz0l napisał(a):1.Stópka centrala (lanie paliwa pod korek, czyszczenie, sam ściągasz opony i zawozisz do wulkanizacji, prace serwisowe, smaorwanie łańcucha) koszt 600-800zł
2. Disclock (nawet jak 4 panów, to raczej ludzie zwrócą na to szybciej uwagę niż na wycie alarmu)
3. Grzane manetki-
Mam zamontowane firmy Daytona, bardzo grzeją, przy ok10-15stopniac(odpalam czasem jak jade w deszczu) nie do utrzymania na najniższym stopniu grzania. Przetestowane przez wszystkich znajomych przez ok 50-70kkm i tu dla niektórych ważne: nie wycierają się rowki na manetkach, a to chyba słaby punkt oxfordów.
4.oliwiarka (scottoiler przetestowany przez wiele ziomków, polecam wersję z dużym pojemnikiem jak wyjeżdżasz turystycznie gdzieś dalej)
5.Gmole

Z tej listy pewnie większość będzie.

zoz0l napisał(a):6. szyba turystyczna lub deflektor.

O czym dokładnie mówisz ? Linka bym poprosił.

zoz0l napisał(a):7.stelaże i kufry givi są tańsze i moim zdaniem lepiej wykonane niż Hondy, (ja mam akurat hondy bo trafiła mi się dobra cena, mój chłopak używa givi)

A tutaj mam problem. Powiedz mi jaka jest różnica w szerokości motocykla z kuframi Hondy i Givi ?

Problem jest taki, że będę miał 2600 na fabryczne akcesoria Hondy i chyba tylko kufry potrafią tą kwotę zapełnić.
Obrazek
maverick
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 11:50 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Maciek
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez zoz0l » N lip 08, 2012 10:58 pm

Szyba turystyczna to akcesoryjna -wyższa szyba dla większego komfortu podróżowania, łatwiej się za nią schować, owady tak nie dokuczają, lub dla osób które są po prostu wyższe.W moto-akcesoriach za 352zł
http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-mra-do-honda-cbf-600-s-forma-turystyczna,p,7203#!prettyPhoto

lub dodatkowo deflektor-szybka ruchoma, którą sterujesz przepływ powietrza
http://www.motobagaz.pl/szyba-mra-vario-touring-do-honda-cbf-600-s-04-p-1375.html

MRA jedna z najbardziej renomowanych firm.
Kufry:
Nie mam swoich zamontowanych, więc o szerokość musisz zapytać innych.
Natomiast mój chłopak jeździ VFR 800 i ma specjalnie dopasowane kufry boczne tak, aby nie były szersze niż lusterka- jeżeli lusterka przejdą to kufry na 100% też. Moim zdaniem są berdzo pakowne-ładowane od góry no i stres przemieszczania w mieście jest mniejszy.
Obrazek
Givi e 21 pojemność 21litrów. Bardzo możliwe, że hondowskie i givi nie wiele się różnią szerokością. Warto mieć we wszystkich kufrach jeden rodzaj zamka, dopłata niewielka ,a nie targasz ze sobą pęku kluczy, jak klucznik no i masz w razie czego 4 zapasowe kluczyki :)
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: Akcesoria do CBF600 na początek.

Postprzez Tiarus » N lip 08, 2012 11:36 pm

Jak się sprawuje szyba tej wysokości? :smile:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości