Prędkość podróżna i maksymalna

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Odp: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez konjo8ds » So lis 02, 2013 11:06 am

Anilove tym naszym dziewczynom trzeba czasami tak jak to właśnie zrobiłaś - łopatologicznie :thumbsup:
Inaczej ciągle będą nawijać o lytrach i fajerblejdach i jak to się zajebiaszczo zbierają a sami dalej będą jeździć jak emeryci o ile w końcu z garażu wyjadą :tongue:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez zbyhu » So lis 02, 2013 11:45 am

anilove napisał(a):
raphi napisał(a):Musze kupić eNCka by dotrzymać kroku ;-)

Rewelacyjne zbieranie to synonim słowa ładne. Ile osób tyle różnic.
Ktoś z fireblade zabilby nas pustym smiechem :-)



Sarkazm totalnie nie na miejscu.
Porównywanie znowu nie na miejscu, każdy głupi chyba widzi, że NC jest specyficzny, nie ma dużo mocy, jest niskoobrotowy, mało pali, świetnie się prowadzi, jest to typ adventure ze sprytnym schowkiem - nie jest to moto do jeżdżenia po torze na miłość boską. Po co w takim moto byłoby mi potrzebne 100 koni? Bym takie chciała to bym jeździła na Hornecie chociażby, masakra, brak słów. Polskie forum....


Nie rozumiem trochę Twojego uniesienia :).

Emotikona ";-)" oznacza wypowiedź z przymróżeniem oka, żartobliwą. I tak należy ją odczytać, a nie jako sarkazm.

Raphi wyraźnie zwraca uwagę na to, że każdy odbiera osiągi motocykla indywidualnie. Dla Ciebie NC zbiera się rewelacyjnie. Dla posiadacza litra są to już słabe osiągi. I analogicznie właściciel Fireblada, mającego 180KM zabiłby nas, posiadaczy litrowych CBF o mocy 98KM śmiechem, na informację, że nasze sprzęty zbierają się rewelacyjnie.

A co do osiągów to... Jeździsz na NCku szybciej niż ja na litrowej CBF ;). Nie wiem, ja jakoś nie miałbym serca śmigać cały czas na pełnym gwizdku. Żal by mi było silnika.

Troszkę więcej dystansu do siebie proponuję. Każdy na tym forum podśmiewa się z każdego, bez spinania się, bez obrażania. Jeśli odebrałaś to tak, że Raphi chciał Ci pokazać, że "ma dłuższego", bo ma CBF, to się grubo pomyliłaś :).
Ktoś Ci jakoś dotnie, to się odgryź w tym samym, żartobliwym tonie :).
Wtedy jest wesoło ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez anilove » So lis 02, 2013 11:51 am

Uniosłam się bo po prostu nie lubię takiego podejścia na Pl forach, na przyszłość postaram się być bardziej powściągliwa.
A co do jeżdżenia ma max obrotach, nie napisałam że cały czas tak jeździmy, tylko tam gdzie się da. Na Podhalu i w najbliższej okolicy, raczej brak takich dróg. Ale na dalszych wypadach to jak najbardziej, poza tym motocykl to rzecz nabyta, jak zajadę silnik to na przyszłość to będzie nauczka żeby kupić mocniejsze moto ;) Poza tym nie mogę pozwolić żeby mi mąż uciekł na swojej bmce... :)
Avatar użytkownika
anilove
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt paź 29, 2013 4:20 pm
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiek: 40
Imię: Ania
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Casper » So lis 02, 2013 4:21 pm

Też sobie pozwolę podzielić się moimi spostrzeżeniami. Otóż do niedawna śmigałem CBF600 a teraz mam okazję ujeżdżać NC700. Jeśli chodzi o "zbieranie się" to pomiędzy tymi sprzętami, IMO, jest tak jak porównanie diesla, powiedzmy 110-130KM z 200KM wolnossącym benzyniakiem. Jest tak, że jadąc zrelaksowanym tempem, do pewnej prędkości (uogólniając, powiedzmy - do przepisowej) diesel ma lepsze odejście bo wystarczy nacisnąć na gaz i jedzie. Dlatego, że ma "niżej" max. moment. Oczywiście 200KM benzyna jest szybsza, ale żeby to poczuć trzeba zaakceptować fakt, że najpierw redukcja, potem ryk silnika a na koniec 2x większe spalanie niż w dieslu. Analogiczne mam wrażenia z jazdy naszymi dwoma sprzętami. Do 120km/h o wiele lepiej jeździ mi się "encekiem" bo mam moment obrotowy (notabene praktycznie taki sam jak w CBF) zawsze pod ręką - w przenośni i dosłownie ;)
Powyżej 120 "cebeef" zbierał się lepiej, ale jakie to ma znaczenie? Szosa nie tor wyścigowy. A różnica jak dla mnie nie była aż tak oszałamiająca, żeby zrekompensować wkurzający ryk silnika cebeefy >140km/h.
Jak się już przyzwyczaiłem do enceka, też uważam, że do 140-150 zbiera się rewelacyjnie, bo o wiele szybciej niż wszystkie puszki dookoła. I jest git. :clap:
Obrazek
Casper
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Wiek: 45
Imię: Sebastian
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez raphi » So lis 02, 2013 6:18 pm

No :-) A liter to połączenie obu. Turbodiesel krecacy się do 10 tyś :-)

Ale się dyskusja rozwinęła prześmieszna. Przepraszam ze urazilem Twoją eNCekową (aby nie powiedzieć skuterkową) dumkę ;-)
Obiecuję nie wrzucać więcej czwórki! ;-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez rupert » So lis 02, 2013 6:59 pm

Fiu, fiu, 170, 190... :scared: Dla mnie to kosmos :smoke:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez tajland » So lis 02, 2013 7:03 pm

Wkurzający ryk silnika w motocyklu (i to w CBF 600!!!). Ja się poddaje :wallbash: .
tajland
 

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Piotrek » So lis 02, 2013 7:07 pm

:thumbsup:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Odp: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Malenstfo » So lis 02, 2013 7:36 pm

tajland napisał(a):Wkurzający ryk silnika w motocyklu (i to w CBF 600!!!). Ja się poddaje :wallbash: .
jak wqrzajacy ? 600 brzmi pieknie.... Muzyka dla moich uszu... Szkoda ze dziś ostatni raz.... W tym roku...
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Glub » So lis 02, 2013 9:40 pm

Ani, wyluzuj:-)
Juz i tak sie ze mnie śmieją ze NC to skuter.

A Raphi na fejsie dyskutuje na grupie Anglojęzycznej o NC:-P

Btw Ncek w Radomiu spisywał sie rewelacyjnie:-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości