Prędkość podróżna i maksymalna

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Sarnaon » Pt lis 01, 2013 9:16 am

i weź tu człowieku poleć na spacerek z ludźmi z forum :down:
Wszyscy latają pod dwie paczki :bag:
:crybaby: - nie dla mnie :confused:
Sarnaon
 

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez raphi » Pt lis 01, 2013 2:50 pm

Musze kupić eNCka by dotrzymać kroku ;-)

Rewelacyjne zbieranie to synonim słowa ładne. Ile osób tyle różnic.
Ktoś z fireblade zabilby nas pustym smiechem :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez anilove » So lis 02, 2013 9:28 am

raphi napisał(a):Musze kupić eNCka by dotrzymać kroku ;-)

Rewelacyjne zbieranie to synonim słowa ładne. Ile osób tyle różnic.
Ktoś z fireblade zabilby nas pustym smiechem :-)



Sarkazm totalnie nie na miejscu.
Porównywanie znowu nie na miejscu, każdy głupi chyba widzi, że NC jest specyficzny, nie ma dużo mocy, jest niskoobrotowy, mało pali, świetnie się prowadzi, jest to typ adventure ze sprytnym schowkiem - nie jest to moto do jeżdżenia po torze na miłość boską. Po co w takim moto byłoby mi potrzebne 100 koni? Bym takie chciała to bym jeździła na Hornecie chociażby, masakra, brak słów. Polskie forum....
Avatar użytkownika
anilove
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt paź 29, 2013 4:20 pm
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiek: 40
Imię: Ania
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez tajland » So lis 02, 2013 9:55 am

Koleżanko sama sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz,że Twój motocykl świetnie się zbiera do 170km/h (no chyba,że ten akcesoryjny wydech dodał Ci kilkadziesiąt koni) co jest totalną bzdurą,choćby dlatego,że te 170km/h to jest jego maks,a i do 100km/h się turla jedynie (pofatygowałem się i sprawdziłem 5,5 sekundy do setki-jak to się ma do 4 sekund CBF600 i coś koło 3.5 w litrze), teraz piszesz,że nie wymagasz od niego osiągów. Pisanie,że jest to motocykl adventure również jest "delikatnym" nadużyciem. Wydaje mi się,że zbyt pochopnie osądzasz to forum. Zawsze uważałem,że poziomem (na plus) odbiega od kilku innych stron poświęconym kontaktom wśród motocyklistów (aby się nie narażać nie będę wymieniał).
PS.
Jeśli posądzisz mnie o elementy sarkazmu w tym poście to masz rację :tongue: .
tajland
 

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez anilove » So lis 02, 2013 10:00 am

tajland napisał(a):Koleżanko sama sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz,że Twój motocykl świetnie się zbiera do 170km/h (no chyba,że ten akcesoryjny wydech dodał Ci kilkadziesiąt koni) co jest totalną bzdurą,choćby dlatego,że te 170km/h to jest jego maks,a i do 100km/h się turla jedynie (pofatygowałem się i sprawdziłem 5,5 sekundy-jak to się ma do 4 sekund CBF600 i coś koło 3.5 w litrze), teraz piszesz,że nie wymagasz od niego osiągów. Pisanie,że jest to motocykl adventure również jest "delikatnym" nadużyciem. Wydaje mi się,że zbyt pochopnie osądzasz to forum. Zawsze uważałem,że poziomem (na plus) odbiega od kilku innych stron poświęconym kontaktom wśród motocyklistów (aby się nie narażać nie będę wymieniał).
PS.
Jeśli posądzisz mnie o elementy sarkazmu w tym poście to masz rację :tongue: .



Nie zaprzeczam proszę czytać ze zrozumieniem. Nie wymagam bo wiem co pod sobą mam, nie to co poniektórzy, siedzą na litrze i śmieją się mi w oczy bo mam słaby motocykl?

Polskie fora zaś to mają do siebie, że nie można prowadzić dyskusji na temat na przykład NC, bo zaraz ktoś wyskakuje z tekstem "po co ci NC, kup se CBF", jak bym chciała pisać o CBF to pisałabym w dziale o CBF. Nie jeżdżę na nim to się nie wypowiadam jak znawca.
Avatar użytkownika
anilove
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt paź 29, 2013 4:20 pm
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiek: 40
Imię: Ania
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez Sarnaon » So lis 02, 2013 10:06 am

A czemu piszesz o 170 km / h godzinę ? Nie prowokujesz sama takiej dyskusji ? Toć przy tej prędkości to mocniejsze sprzęty wyrzucają tłoki z silnika... :msn-wink:
Sarnaon
 

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez anilove » So lis 02, 2013 10:08 am

Sarnaon napisał(a):A czemu piszesz o 170 km / h godzinę ? Nie prowokujesz sama takiej dyskusji ? Toć przy tej prędkości to mocniejsze sprzęty wyrzucają tłoki z silnika... :msn-wink:


Piszę, bo taką prędkością zwykliśmy jeździć jak tylko jest okazja.
Avatar użytkownika
anilove
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt paź 29, 2013 4:20 pm
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiek: 40
Imię: Ania
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez tajland » So lis 02, 2013 10:09 am

Nikt nie namawiał Cię do zmiany sprzętu. Zwróciliśmy jedynie uwagę na tekst o rewelacyjnym zbieraniu się Twojej maszyny.
Może więcej dystansu bo tu jednak zdrowe szyderstwo (nie mylić z chamstwem) jest na porządku dziennym.
Dobrze,że siedzę na 600 to nie będę się śmial :msn-wink: .
tajland
 

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez anilove » So lis 02, 2013 10:20 am

tajland napisał(a):Nikt nie namawiał Cię do zmiany sprzętu. Zwróciliśmy jedynie uwagę na tekst o rewelacyjnym zbieraniu się Twojej maszyny.
Może więcej dystansu bo tu jednak zdrowe szyderstwo (nie mylić z chamstwem) jest na porządku dziennym.
Dobrze,że siedzę na 600 to nie będę się śmial :msn-wink: .


Ile w Twojej CBF jest koni? 80? Prawie 30 więcej niż u mnie i w dodatku 4 cylindry!

Dalej śmiało twierdzę, że NC zbiera się rewelacyjnie. Z tym, że w wątku trzymam się tematu i rozważam prędkość max NC i jego osiągi, a nie porównuję jej do innych motocykli, bo tu porównywanie (powtarzam po raz kolejny) nie ma żadnego sensu. To jak porównywać pandę do golfa - gdzie sens, gdzie logika? Może dla niektórych panda też się dobrze zbiera?

Jak ktoś kto siedzi na 50km będzie porównywał to proszę bardzo, inne porównania zatrzymajcie sobie na swoje działy ;)
Avatar użytkownika
anilove
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt paź 29, 2013 4:20 pm
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiek: 40
Imię: Ania
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prędkość podróżna i maksymalna

Postprzez tajland » So lis 02, 2013 10:28 am

Ach te Góralki. Oczywiście masz rację. Niech zapanuje pokój :cheers: .
tajland
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości