Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N/S.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N/S.

Postprzez kamoreks » N lip 22, 2012 7:06 am

Prosiłbym o zdjęcie, oraz numr ze środka kufra seryjny. Obawiam się, że znowu się pomylili w HONDZIE :scared: :banned: a miałłem montować i w trasę.

http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc0003rg.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/23/dsc0004rm.jpg/

Edit, niestety na końcu okazało się również, że śruby mocujące metalową półkę, do orurowania pod bagażnik są 2x za krótkie i za wąskie. Do Hondy Polska, takiego B...,Sy..., dawno nie widziałem, KPIĄ z klienta. Może mam sam sobie wyprodukować? Albo iść do castoramy po śruby?

Instrukcje każda do innego modelu motocykla. Swoją drogą zna ktoś jakieś gazety motocyklowe które były by zainteresowane tym? A może to jeszcze za mało, że Alarm nie ten, że czekam 1,5 miesiąca, że Kufer nie ten i mocowania, gdybym dostał motocykl bez silnika, to by już wystarczyło? Jestem tak wkurzony, że bardziej nie można. Dobrze, że szybkę dodali tę co trzeba, mogli przecież dać okno dachowe.


Edit 2 - To nie śruby były złe tylko tewn co robił instrukcje nie odróżnia śrub z łbem 6kątnym od okrągłego.
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez Robgold » N lip 22, 2012 10:46 am

Witaj,

Co dokladnie potrzebujesz ? Mam oryginalny kufer 45L. Jednak numery mocowań różnią się a z tego co widzę Ty masz 35l kufer.

Na otuchę dodam, że ja kupowałem kufer używany i potrzebowałem skompletować resztę niezbędnego osprzętu tj. bagażniki (rury metalowe), metalową płytę pływającą, plastikową płytę mocującą oraz śruby. Nikt w serwisach nie umiał mi jednoznacznie powiedzieć co potrzebuje. Skończyło się na tym, że sam ściągnąłem z sieci "Honda EPC" i posprawdzałem jakie komponenty oraz jakie numery są mi potrzebne.

P.S Jaki alarm Ci chcą założyć, że nie pasował ?
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 99
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez kamoreks » N lip 22, 2012 11:27 am

Po 4 godzinach, dopasowywania i zabawy, udało się zamontować wszystko jak powinno być.

Co do alarmu oryginalny averto !! Najpierw po miesiącu przyszedł od VTR jakiegoś, a teraz czekam kolejny miesiąc na następny.

A i Honda jest śmieszna do nowych akcesoriów, nie tyle, że nie daje PL instrukcji, ona daje w angielskim i to żaden problem, ale ona daje od innych MOTORÓW do twojego!
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez Robgold » Pn lip 23, 2012 8:28 pm

Tego Averto dostajesz jako gratis czy płacisz za niego te cięzkie piniądze ?
Ciekawostką jest to, że nie pasował. Niezależnie czy jest od VTR'a czy do CBF'ki to złącza i alarmy są identyczne.
Rożnicą co najwyżej blachą mocującą.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 99
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez kamoreks » Pn lip 23, 2012 8:33 pm

Płacę za niego. A własciwie będę płacił. A miales go ?

Jeszcze podłączam pytanie:

Mam aktualnie niestety Oryginalny kufer 35 litrow. Chyba niestety. Potrzebuje coś co mogę zabrać w dalszą trasę, z pasażerkom, np za granicę, tylko tak własciwie, maksymalna ładowność to 195 kg, ja w ubraniu 100 kg, pasażerka nie powiem, ale bagaż dajmy na to 30 kg + stelaż kufry to zostaje na pasażerkę, 55 kg :) ?

Chce dokupić kufry boczne givi, wypatrzyłem.

PLX174 + PLX174 kit kufry V35 da rade to wszystko zamontować?

Obecnie rączki w motocyklu zostałyt zamienione jak wiecie na te gumy specjalne, ale chyba po prostu można zamocować za pomocą tego "kita" normalnie?
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez Robgold » Wt lip 24, 2012 5:34 pm

kamoreks napisał(a):Płacę za niego. A własciwie będę płacił. A miales go ?


Kamoreks, miałem go w rekach i powiem Ci, że to zwykły standardowy alarm, niczym się nie wyróżniający. Nawet nie znalazłem informacji na nim czy ma wbudowany dodatkowy akumulator na wypadek wypięcia wiązki. Za 1500PLN jakie chce za niego Honda to .... cóż lekka przesada.

Za 450PLN kupisz Mete Def.Com3 alarm tej samej klasy z pełną aprobata Tatcham (instytucja na rynku UK certyfikująca alarmy, taki swojego rodzaju wyznacznik jakości).
Dodatkowo ten alarm ma wbudowany akumulator podtrzymujący pracę syreny na wypadek gdyby przecięli Ci kable lub wypięli kostkę alarmu.

Ktoś mógłby powiedzieć, dobra dobra ale Averto jest dedykowany przez Honde....tak ale cała ta dedykacja polega na tym, ze na pilotach jest logo Hondy a wiązka alarmu ma gotowy konektor do motocykla (większość motorów ma już przygotowany konektor do alarmu). Czar pryska kiedy kupimy sobie sami taki konektor na eBay za niebagatelną sumę 70PLN i mamy dedykowany alarm do Hondy za niespełna 520PLN. :smile:

Dla informacji dodam, ze firma Meta również ma gotowe wiązki z konektorem do motocykli Hondy (dostępne na rynku UK). Niestety dystrybutor Mety na Polskę firma LOGIC nie sprowadza takich rzeczy.


Co do kufrów to dobre pytanie. Sam się zastanawiam bo mam oryginalny centralny i rozważałem zakup bocznych Givi V35.
Choc nie ukrywam, że orygnały Hondy tak pięknie są dopasowane do tego motocykla, że może odżałuję .... :naughty:
2497526507_2_small.jpg
Zdjęcie z zapożyczone z aukcji ale dokładnie oddaje to dopasowanie. Niestety Givi juz duzo bardziej odstają :confused:

Jeśli jednak Givi to rozważ czy nie kupić wersji z przeźroczystym tylnym odblaskiem. Widziałem kiedyś kolegę na CBF'ce który w te odblaski wmontował LED'y i miał dodatkowe światła stop oraz kierunkowskazy. Dawało to bardzo dobry efekt i sądzę ze podwyższało bezpieczeństwo przed puszkami.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 99
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez Jurek » Wt lip 24, 2012 7:34 pm

Interesują Cię takie kufry jak na fotce używane?
Jurek
 

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez tajland » Wt lip 24, 2012 8:03 pm

Czyżbyś miał do sprzedania?
tajland
 

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez Jurek » Wt lip 24, 2012 8:07 pm

Tak jak widać na awatarze :tongue:
Jurek
 

Re: Pytanie do posiadaczy oryginalnego centr. kufra CBF 600N

Postprzez tajland » Wt lip 24, 2012 8:34 pm

Avatar mały,a ja mam wzrok słaby. Poza tym nic tam o sprzedaży nie ma. To daj znać ile ,za ile.
tajland
 

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron