Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez menel » Śr sie 15, 2012 2:11 pm

rupert napisał(a): sprzedajesz oryginalny kufer ze stelażem, zwróci Ci się na nowy komplet Givi


Ja natomiast tego rozwiązania za wszelką cenę bym unikał, stelaż centralny Givi w porównaniu z Hondą jest po prostu śmieszny, dlatego starałbym się jednak dopasować boczne stelaże Givi do centralnego Hondy.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez kamoreks » Śr sie 15, 2012 3:17 pm

Wiem, stelaż hondy jest rewelacyjny ani drgnie !

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tu mam zdjęcie, przypadkowo sfotografowanego CBF1000, on ma oryginalne kurfy ?
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez rupert » Cz sie 16, 2012 7:30 am

No nie wiem, wyglądem jest ładniejszy i bardziej solidny, ale konstrukcyjnie ma się to nijak do wytrzymałości. Oczywiście wolałbym mieć komplet hondowski, ale nie określiłbym stelaża Givi jako śmieszny. No i ma o 1 mocowanie więcej :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez Robgold » Cz sie 16, 2012 4:03 pm

Pomijając kwestie czy stelaż Hondy jest ładniejszy czy mocniejszy....jest po prostu według mnie BEZPIECZNIEJSZY.
Stelaż Givi zasłania kierunkowskazy w tylnej lampie. Jak dla mnie to jest totalna porażka inżynierów z włoskiej firmy.

Swoją drogą czy zwróciliście uwagę, że istnieją dwa typy oryginalnych stelaży do Hondy ?
Starszy miał zupełnie inaczej powyginane rurki. Kolega ma u siebie już ten nowszy model.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez klemens » Cz sie 16, 2012 4:52 pm

raphi napisał(a):Przez kilka sezonów zorientowałem się że przy moim jeżdżeniu kufry boczne nie sprawdzają się

Ja też jeżdżę już rok z bocznymi stelażami a boczne kufry stoją na szafie i pokrywa im się kurzem błona dziewicza. Coś mi się wydaje, że tak pozostanie. Topcase 55l załatwia sprawę w zupełności, nawet na 4-dniowy wypad w 2 osoby. Dalej i dłużej motorkiem nie jeżdżę. Dodatkowo boję się jeździć z bocznymi kuframi. :scared: Tzn. tak mi się wydaje, bo nigdy nie jeździłem :biggrin:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez raphi » N sie 19, 2012 8:27 pm

Powiem więcej. Od kiedy kupiłem swój moto to miałem założone stelaże na topcase i na boczne. A gdy zdjąłem ostatnio wszystkie te stelaże to się okazało, że motocykl prowadzi się o niebo lepiej niż bez tego metalowego ustrojstwa. Nie czuje się oporu w zadku, nic nas z tyłu nie hamuje. Teraz przy wyższych prędkościach motocykl zachowuj się stabilnie i mogę puścić kierownicę przy każdej prędkości. Rejestruję tylko bardzo nieznaczne i nieszkodliwe shimmy przy około 60 km/h.
Zacząłem jeździć na codzień z tankbagiem :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez rupert » N sie 19, 2012 10:39 pm

raphi napisał(a):Powiem więcej. Od kiedy kupiłem swój moto to miałem założone stelaże na topcase i na boczne. A gdy zdjąłem ostatnio wszystkie te stelaże to się okazało, że motocykl prowadzi się o niebo lepiej niż bez tego metalowego ustrojstwa. Nie czuje się oporu w zadku, nic nas z tyłu nie hamuje. Teraz przy wyższych prędkościach motocykl zachowuj się stabilnie i mogę puścić kierownicę przy każdej prędkości. Rejestruję tylko bardzo nieznaczne i nieszkodliwe shimmy przy około 60 km/h.
Zacząłem jeździć na codzień z tankbagiem :)

Mam odwrotnie. Właśnie kupiłem kufer centralny i tankbag poszedł w czeluści szafy :msn-wink: Od tego ustrojstwa mam przytarty zbiornik (lakier się zmatowił w miejscach uszy tanbaga). Teraz zbiornikowa torba tylko na okazyjne przeloty :biggrin:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez Robgold » N sie 19, 2012 11:12 pm

Ja zrobilem tak samo jak Rupert :)

Tankbag to było zło koniecznie i wymagało nawet na krotki postoju w stylu "5 minut do sklepu" ściągania i tachania ze sobą.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez rupert » Pn sie 20, 2012 6:46 am

Robgold napisał(a):Tankbag to było zło koniecznie i wymagało nawet na krotki postoju w stylu "5 minut do sklepu" ściągania i tachania ze sobą.

O tym to nawet nie pisałem. Ale racja. Najbardziej mnie denerwuje tankowanie. Na dodatek w mocnych manewrach można nieopatrznie uruchomić klakson, albo co gorsze, starter (mnie się tylko, odpukać, klakson udało :cool: )

Dla częstych użytkowań proponuję zakup maty pod tankbaga. Szkoda lakieru
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kufry GIVI, prośba do poisiadaczy.

Postprzez Arti » Pn sie 20, 2012 10:40 am

A ja zdecydowanie częściej używałem tankbaga, ale mocowałem go na tylnym siodełku za pomocą siatki.
Sprawdzało się rewelacyjnie.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości