deflektor by Darkojak

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez PeterS » Pn lip 29, 2013 12:00 pm

Co do wysokości, to z moich testów :geek: wynika, że najciszej jest gdy górna krawędź deflektorka będzie jakieś 3-4 cm poniżej linii wzroku (po rozluźnieniu mięśni pleców i zgarbieniu się w ten sposób, patrząc na wprost, widzę górną krawędź deflektora).
BTW. mam do sprzedania darkojaka 17 cm, prawie funkiel nówka nie śmigany, kupiony tylko do testów porównawczych z darkojakiem 12. Wrzucę do odp. działu jak zrobię zdjęcia.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez potera » Pn lip 29, 2013 12:33 pm

racja :)
potera
Użytkownik
 
Posty: 63
Dołączył(a): N cze 02, 2013 10:20 am
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 43
Imię: Dawid
Motocykl: Vstrom
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez potera » Cz sie 01, 2013 6:26 am

Wiec tak, jestem już po dokładnych testach na cbf 600 s:
wzrost żony 166 cm, szyba fabryczna, deflektor darkojak z regulacją wysokości - ustawienie równolegle do szyby i na max wysoko ( na ramionach nie czuć wiatru, brak turbulencji na kasku, stosunkowo cicho jak na jazde motorem oczywiście, jesli obniżymy deflektor o 2 cm już jest źle :) ) A dodam że zona ma kask nolan n 43 air. Wniosek każdy kto jest wyższy musi mieć wyższą szybę albo wyższy deflektor. My mamy ten najniższy dostępny u darkojaka. Fotki deflektora poniżej, i jedna foteczka naszego nowego nabytku :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
potera
Użytkownik
 
Posty: 63
Dołączył(a): N cze 02, 2013 10:20 am
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 43
Imię: Dawid
Motocykl: Vstrom
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez Polbaj » Pn sie 05, 2013 10:06 pm

Ja mam dobre wieści, dla tych, którzy kupili największy deflektor Darkojak bez regulacji wysokości i po sprawdzeniu stwierdzili, że jest za wysoki. Ja miałem taka sytuację i postanowiłem wywiercić nowe otwory. Górny z mocowania zostawiłem jako dolny a nad nim wywierciłem w odpowiedniej odległości nowy otwór. Rozstaw śrub wynosi ok. 40mm (śruby 4mm, otwór 4.5mm choć ja nowy zrobiłem 4mm i też jest ok) a więc deflektor obniżył się o ok. 40mm. Otwory dolne z poprzedniego zamocowania zakryłem eleganckimi czarnymi zaślepkami. Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne ( przypomnę że mam wysoka szybę) troszkę głośniej ale za to nie patrzę już przez deflektor i w kanały wentylacyjne na czubku kasku wreszcie wpada powietrze :P ) Od strony estetyki również nic nie podpada ( ..jutro wstawię fotkę :P )

I też mam regulowany deflektor :naughty:
Pozdrawiam Polbaj
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez Polbaj » Wt sie 06, 2013 1:44 pm

Oto zdjęcia :

Obrazek Obrazek Jak widać obniżenie deflektora o 4cm kosztowało mnie dwie zaślepki i dwie dodatkowe dziury. Aż dziwne, że na tak proste rozwiązanie nie wpadł producent :naughty: a szkodza bo mogło by to znacząco obniżyć cenę regulowanego zestawu :]
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości