deflektor by Darkojak

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez PeterS » Śr maja 22, 2013 7:00 am

Darkojak się rozwija, popatrzcie:
http://allegro.pl/darkojak-deflektor-un ... 63935.html
- z tym, że nie jestem przekonany co do zakupu w Scooterlandzie (już tydzień trwa procedura zwrotu deflektora, który przysłali mi w rozmiarze nie takim jak zamawiałem, docelowo potrwa to jakieś 2 tyg. - mój zwrot listem poleconym szedł do nich, jak twierdzą, tydzień(?!))
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez Polbaj » Cz maja 23, 2013 10:18 pm

Wszystko fajnie, tylko skąd oni się urwali z tą ceną :wallbash: ?! 120zł różnicy w porównaniu do wersji podstawowej z powodu kilku blaszek wyciętych laserowo!!!??? Komuś się coś pomyliło w rachunkach!!! Ździerstwo i pazerność !!! :mad: :nono:
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez PeterS » Pt maja 24, 2013 9:14 pm

Faktycznie cena jest z dupy wzięta.
Biorąc jednak pod uwagę, że taki np. ja :) kupiłem najpierw deflektor 12, nast. dokupiłem 17, to bardziej sie opłaca kupić ten o regulowanej wysokości.
Z drugiej jednak strony na alledrogo pojawiły się podobne deflektory (bez regulacji wysokości) za 99 zł, pewnie z regulacją niedługo wyjdą. A rzecz jest przecież prosta jak budowa cepa, wystarczy mieć odpowiedni sprzęcior i trochę czasu, więc nie sądzę by były widoczne róznice w jakości wykonania.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez darkojak » Pn lip 08, 2013 4:51 pm

PeterS napisał(a):Faktycznie cena jest z dupy wzięta.
Biorąc jednak pod uwagę, że taki np. ja :) kupiłem najpierw deflektor 12, nast. dokupiłem 17, to bardziej sie opłaca kupić ten o regulowanej wysokości.
Z drugiej jednak strony na alledrogo pojawiły się podobne deflektory (bez regulacji wysokości) za 99 zł, pewnie z regulacją niedługo wyjdą. A rzecz jest przecież prosta jak budowa cepa, wystarczy mieć odpowiedni sprzęcior i trochę czasu, więc nie sądzę by były widoczne róznice w jakości wykonania.


Cena nie do końca jest tak z dupy wzięta jak to piszesz.

1. Znajdziesz naprawdę zwykłe deflektory nawet bez tej regulacji kąta w wyższej cenie. Tu masz można powiedzieć trzy w jednym. To powstawało blisko rok czasu od pomysłu do wykonania, wykonałem kilka prototypów które były testowane.
To powstawało po wielu cennych uwagach Was użytkowników, czego byście potrzebowali.
2. Unikasz ryzyka że czegoś nie dopasujesz tak jak Ty: cytuję: "kupiłem najpierw deflektor 12, nast. dokupiłem 17, to bardziej sie opłaca kupić ten o regulowanej wysokości"
3. Praktycznie wszystkie deflektory poza moimi które pojawiły się na allegro są jakąś tam kopią moich deflektorów - mało tego nawet niektóre te firmy sprzedawały moje deflektory pod swoją marką ale za dużo jako pośrednik chciały i rozwiązaliśmy współpracę. Teraz dzięki mnie próbują swoich sił....w tej dziedzinie.
4. Może rzecz nie jest skomplikowana ale zarówno te z regulacja kata i metalowymi uchwytami jak i te nowe z regulacja wysokości są mojego pomysłu zarówno jeśli chodzi o zastosowane materiały jak i wykonanie, funkcjonalność itp.
Dlatego uwierz, że są różnice i to znaczne na korzyść moich deflektorów.
Na pewno można już spotkać jakieś wyroby które wyglądają podobnie ale nie tak samo - w końcu to inny produkt - o jakości, funkcjonowaniu i wykonaniu nie będę dyskutował....
Tak więc oryginalny i sprawdzony produkt tylko za moim pośrednictwem.

Więcej o tym tu:

http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm

Pozdrawiam
darkojak
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt maja 04, 2012 7:45 pm
Motocykl: Transalp 600
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez zazu » Pn lip 08, 2013 6:54 pm

Jedna uwaga do producenta.
Ostatnio cała partia deflektorów w Scooterlandzie , w tym najnowszych za ponad 250 zeta, była mocno porysowana i ze skazami na tworzywie. Musiałem zwrócić deflektor. Sklep zwrot przyjął od ręki. Potem zaczęli oglądać resztę deflektorów. Nie było ani jednego nie porysowanego. Jakość najwyraźniej spada..
Avatar użytkownika
zazu
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): N lut 17, 2013 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Konrad
Motocykl: DRZ400SM
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez Piotrek » Wt lip 09, 2013 1:02 pm

Podobała mi sie odpowiedz producenta na naszym forum. Widac, ze czyta i przejmuje sie. Wyciaga wnioski z naszych opisów i modyfikuje produkt. Normalne, ze placi sie nie tylko za uzyte materiały ale za pomysł i wstrzelenie sie w potrzeby. Gdyby było inaczej to pomyslcie ile kosztuje wykonanie koszulki czy stringow, czy stanika . Stringi potrafia kosztowac dziesiec razy tyle co barchany :-) My jako klienci zdecydujemy o tym czy to za duzo czy ok. Jak nikt nie kupi to cena sie zmeini. Ale biorac pod uwage, ze to jednak jest dobry deflektor, nasz, rodzimy, a nie touratecha czy inne za dwa razy wyzsza cene, to jest ok. Tez mialem problem z porysowanym deflektorem (bardzo szybko) i producent wyrail zgode na wymiane. Tyle, ze mi sie nie chcialo, bo i tak jest upierdzilony muchami przewaznie, a jak chce jezdzic bardziej "terenowo" to go zdejmuje. Ale moglem i chwala za to. Podobno tez juz na skutek naszych uwag zmienil tworzywo i sie tak nie rysuje. Czyli znowu sie dostosowal do uwag. zyczylbym sobie, zeby reszta producentow tez tak podchodzila do klienta.

Ja mam 17 i jestem bardzo zadowolony - deflektor rowolegle do szyby i jest ok, bo jak odchylalem go bardziej pionowo to cala szyba sie trzesla.

Fajnie, ze domorosly rzemieslnik, ktory zmodyfikowal (bo nie chce powiedziec skopiowal) rozwiazania zagranicznych firm, przemienil sie w rodzimego producenta o uznanej marce, ktorego inni podrabiaja. No to juz jest cos. Nie podrabia sie kiepskich :-)


ps. nie mam prowizji od Darkojaka ani nawet go nie znam :-)
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez Polbaj » Śr lip 10, 2013 7:36 am

Ja ma propozycję dla Darkojaka....to może dało by się wprowadzić do sprzedaż zestaw blach od regulowanego deflekora , tak by Ci którzy kupili nie regulowany a stwierdzili, że jest za wysoki/za niski mogli sobie to wymienić? Gdyby taki tuning był w cenie +/- 60zł to ja bym się skusił.
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez PeterS » Cz lip 11, 2013 7:20 am

darkojak - oceniałem cenę z pktu widzenia tego co (ile) za nią dostanę. I nie ma tego za dużo.
Ale oczywiście zgadzam się, że tu chodzi przede wszystkim o pomysł (+ koszty "testów"- uczenia się na własnych błędach itp.). To trochę jak w tym żydowskim kawale o mechaniku - uderzyłem młotkiem - 1zł, wiedziałem gdzie - 199zł ;) Rzecz też rozchodzi się o to, że przeważnie nabywca nie ma warunków dla estetycznego wykonania takiego deflektora.
BTW - używam od ~~ 2,5 roku (? już nie pamiętam, wydaje mi się, że od zawsze) deflektora 12 i jestem b. zadowolony. Nie jest to rewolucja w dziedzinie aerodynamiki ale wyraźnie poprawia komfort :thumbsup:
BTW2 - miałem zaproponować to co Polbaj :) W moim przypadku można by trochę podciągnąć do góry deflektor 12, 17 już wchodzi w linię wzroku :wacko:
BTW3 - można by popracować nad większym odgięciem deflektora w str. kierunku jazdy - mocowany w szybach z rantem (m. in. givi st303) stoi pionowo, przy oryginalnej szybie CBF już nie trzyma pionu. Z moich obserwacji wynika, ze do ~~110 km/h postawiony pionowo najlepiej wycisza, przy szybszej jeździe powoduje nieprzyjemną trzęsawkę kasku i dobrze go trochę "położyć". Ciekawe co by było gdyby go pochylić w kierunku jazdy...?
BTW4 - 17-tka kupiona w Scooterlandzie ma trochę za miękkie blaszki (te, w które wkręca się śruby mocujące do szyby).
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez potera » Pn lip 29, 2013 6:56 am

Witam,
Ja posiadam deflektor od darkojaka w Bmw F650, V strom szyba airflow Givi, teraz bedę miał regulowany od darkojaka do cbf 600 s. A i w transalpie miałem też od darkojaka :)

Wiec tak deflektory darkojak są idealnym zastosowanie do niwelacji turbulencji i wiatru, ale heeee jezeli siedzi jakiś dryblas i ma zamontowaną niska szybę do tego niski deflektor niech nie oczekuje cudów ;). Poprostu pęd powietrz będzie mniejszy ale nic po zatym. Ja już tyle tego przetestowałem że naprawdę wiem co piszę :) Jeżeli chcemy mieć naprawdę duży komfort to musimy mieć szybę turystyczną założoną jak najniżej by dołożeniu deflektora miec go w okolicach brody a nawet czasami musimy patrzeć przez niego (oczywiście każdy musi testować pod siebie i próbować ) A co do wykonania jest idealne :), jesli się komuś nie podoba niech kupi mra za 500 zł bez regulacji wysokości :), co do rysowania heeee to jest dobre bo też myslałem że tylko te od darkojaka się rysują, ale jak kupiłem szybę airflow givi do v stroma to sie rozjebałem jak ona sie rysuję a kosztowałam 560 zł wieć te od darkojaka się mało rysują :) oczywiście ta givi to bajak no ale koszt inny, i do cbf niema :). A co do tych deflektorów z allegor za 99 zł to poprostu kopia i podróbka darkojaka. Pozdrawiam
potera
Użytkownik
 
Posty: 63
Dołączył(a): N cze 02, 2013 10:20 am
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 43
Imię: Dawid
Motocykl: Vstrom
W siodle: <100 kkm

Re: deflektor by Darkojak

Postprzez potera » Pn lip 29, 2013 8:51 am

Dziś zrobię fotki na cbf 600 sa i wrzucę
potera
Użytkownik
 
Posty: 63
Dołączył(a): N cze 02, 2013 10:20 am
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 43
Imię: Dawid
Motocykl: Vstrom
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości