Buell Blast 500 vs CBF 500

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Buell Blast 500 vs CBF 500

Postprzez simen1986 » Wt wrz 11, 2012 1:44 pm

Natka napisał(a):Buell wygląda jak rowerek... I nie wiem co konstruktorzy mieli na myśli... Ciekawe ile części do niego kosztują?
Jednak, Honda to Honda i tu masz 100% gwarancji :msn-wink: Kolejna sprawa, gdy będziesz chciał się przesiąść na coś
mocniejszego, dużo łatwiej będzie Ci sprzedać CBF-a niż Blasta (nigdy go na oczy nie widziałam :eek: ).
Daj sobie czas, lepiej poczekać na dobrą sztukę, niż kupować byle co na hurrra i potem żałować :wallbash:


Części do Buella są niestety drogie ale pomimo że już go nie produkują można je bez problemu kupić u Harleya, tak przynajmniej twierdzą w serwisie
simen1986
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 6:11 pm
Imię: Pawel
W siodle: <100 kkm

Re: Buell Blast 500 vs CBF 500

Postprzez simen1986 » Wt wrz 11, 2012 2:02 pm

Tiarus napisał(a):
simen1986 napisał(a): już od dłuższego czasu szukam CBF500 w dobrym stanie i nic nie mogę znaleźć


Rozumiem, że jest to dołujące - sama szukałam pincety i jak tu kilka osób wie, były fazy, że miałam ochotę machnąć ręką na pewne wymagania. Ale przy moto ostrożność jest wskazana i dlatego dobrze, że nie kupujesz tego, co akurat "jest na sprzedaż".

Dwa - jeśli chodzi o Blasta. Próbowałeś już go szukać? Takiego, którego byłbyś gotów zabrać do domu? Bo tak jak patrzysz na Hondę do kupienia i nic nie widzisz, tak może się okazać, że Blastów w stanie "godnym uwagi" będzie jeszcze mniej, a prawdziwa frustracja nadejdzie, jak gdzieś Ci umknie ładna sztuka.
Będzie dobrze - paradoksalnie czas działa na Twoją korzyść. Sezon się kończy, ceny będą spadać, a i wielu obecnych właścicieli CBF 500 lada chwila będzie chciało się przesiąść na "coś mocniejszego" w sezonie 2013. A swoje perełki będą mieli "do oddania" :biggrin:



Ostrożność przede wszystkim, dlatego nie mogę znaleźć żadnego "ciekawego" CBFa...wszystkie jakie widziałem zachowują się i wyglądają jak po porządnych wypadkach...
Co do Buella to właśnie ojciec bliskiego kumpla sprowadził go sobie nowego kilka lat temu. Moto ma 5 lat i przejechane 150 mil. Od 3 sezonów stoi tylko w garażu i przepala go co jakiś czas bo zdrowie nie pozwala mu już jeździć.... Doszedł do wniosku że chciałby go sprzedać komuś zaufanemu więc w niedziele jadę się przejechać tym wynalazkiem

Od początku byłem zdecydowany na CBFa i pomimo problemów z zakupem chyba przy nim zostanę...mam czasem tylko takie gorsze momenty kiedy rozglądam się za czymś innym ale priorytetem jest CBF.

Zobaczymy, może czy coś się pojawi na motobazarze w weekend w warszawie...
simen1986
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 6:11 pm
Imię: Pawel
W siodle: <100 kkm

Re: Buell Blast 500 vs CBF 500

Postprzez simen1986 » Wt wrz 11, 2012 2:06 pm

Natka napisał(a):Siemen, a nie zastanawiałeś się może nad cebulą? CBF500 i CB500 mają dokładnie ten sam silnik, z tego co się orientuję,
jedynie trochę wyglądem się różnią. Ja zaczynałam od cebulki i nie żałuję, wiele osób stawia ją na piedestale, w tym ja :thumbsup: Cebula jest też dużo dłużej produkowana i tu już możesz sobie przebierać w cenach i rocznikach, no i oczywiście to Honda! :cheers:


W sumie temat CB jakoś tak odpuściłem i zacząłem szukać od razu CBF. Uznałem że nowszy model będzie lepszy od starego...
simen1986
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 6:11 pm
Imię: Pawel
W siodle: <100 kkm

Re: Buell Blast 500 vs CBF 500

Postprzez zbyhu » Wt wrz 11, 2012 2:21 pm

simen1986 napisał(a):
Co do Buella to właśnie ojciec bliskiego kumpla sprowadził go sobie nowego kilka lat temu. Moto ma 5 lat i przejechane 150 mil. Od 3 sezonów stoi tylko w garażu i przepala go co jakiś czas bo zdrowie nie pozwala mu już jeździć.... Doszedł do wniosku że chciałby go sprzedać komuś zaufanemu więc w niedziele jadę się przejechać tym wynalazkiem



O kurde, a to takiego Buella warto wziąć chociaż na handel :P.
Nowy motocykl :).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

cron