Deflektory/osłony nóg

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez Jurek » Pn wrz 02, 2013 4:44 pm

Z tego bocznego zamka będziesz super,hiper zadowolony i będziesz wychwalał pod niebiosa :thumbsup:
Jurek
 

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez PeterS » Pn wrz 02, 2013 7:18 pm

Na razie jestem zamotany zakładaniem takich spodni :wacko: Wielka płachta, w którą trzeba się owinąć ;)
Zamki na nogawkach są przykryte patkami zapinanymi na rzepy. Rzepy z kolei "same" się ze soba spinają, co uniemozliwia szybkie zapięcie/rozpięcie zamków, jednym czy kilkoma pociągnięciami. Można natomiast szybko spiąć nogawki na same rzepy i też jest cieplo.
Wszystko jest kwestą techniki i wprawy, już teraz jestem nieźle uchachany :)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez Jurek » Pn wrz 02, 2013 7:42 pm

Rzep jest na całej długości spodni?
W moich jest w 3 lub 4 miejscach (dobrze nie pamiętam), odcinki po około 10cm. W pasie dodatkowo po 2 zatrzaski na każdą stronę. Ja obrałem właśnie taką technikę,że zapinam najpierw w pasie te zatrzaski,a potem heja w dół z zamkami,następnie rzepy i bajabongo gotowe :jupi:
Jurek
 

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez PeterS » Wt wrz 03, 2013 6:42 am

Jurek napisał(a):Rzep jest na całej długości spodni?
W moich jest w 3 lub 4 miejscach (dobrze nie pamiętam), odcinki po około 10cm. W pasie dodatkowo po 2 zatrzaski na każdą stronę. Ja obrałem właśnie taką technikę,że zapinam najpierw w pasie te zatrzaski,a potem heja w dół z zamkami,następnie rzepy i bajabongo gotowe :jupi:

Właśnie tak, wzdłuż całej nogawki. Tez uważam, że wystarczyłyby ze 3 rzepy. Pewnie możnaby argumentować, że jest to podyktowane wzgl. bezpieczeństwa itp. itd. ale te spodnie to i tak wyraz daleko posuniętego kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą :)
Po 2 dniach niezobowiązujących testów nieprzemakalności (lekka mżawka, mokra jezdnia) - woda spływa po tym jak po kaczce :thumbsup:
Natomast naprawdę trudno dociec co to za firma (najwyraźniej jakieś no name - niemieckie metki, wpisana tam strona www to oferta Louisa .W ofercie L. itp. handlarzy nie znalazłem takich spodni. Sprzedający miał bodaj 5 par takich spodni, wszystkie w rozm XL - pewnie jakaś wyprzedaż czy coś.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez raphi » Wt wrz 03, 2013 10:44 am

A w jakiej kasie te gacie?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Deflektory/osłony nóg

Postprzez PeterS » Wt wrz 03, 2013 11:36 am

160 biletów NBP :)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości