zakup CBF500

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: zakup CBF500

Postprzez Goral4t » Pt mar 18, 2011 9:38 pm

heh ja moto przywiozłem w zajebiaszczym deszczu ale jak tylko przestało kapać przejażdżka ;d a nie dość ze pierwszym dniu myłem go 6 razy ;D teraz jak przyjadę do dom autem to mam ochotę uściskać ;D urok pierwszego moto ;d <chyba > a ze spaniem to heh bez komentarza ;D a modeka dobre ciuchy ja polecam 4 bikera ;) troszkę kuse przy chodzeniu ale za to bardzo porządnie wyglądają i protektory lepsze niż w modece.. no i cena ciekawsza ;) ja mam buleta matowego świetna kurtka ;) tylko nie zepnie się z modeką bo głupki nie dali zamków na spięcia ykk ;/ a tak to te spięcia troszkę tandetnie przyszyte musiała mi mama poprawić <w końcu krawcowa ;D > i polecam skórę jest super ale tek-styl wygodniejszy o wiele ;D
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez raphi » So mar 19, 2011 10:55 pm

Goral1906 napisał(a):heh ja moto przywiozłem w zajebiaszczym deszczu ale jak tylko przestało kapać przejażdżka ;d a nie dość ze pierwszym dniu myłem go 6 razy ;D teraz jak przyjadę do dom autem to mam ochotę uściskać ;D urok pierwszego moto ;d <chyba > a ze spaniem to heh bez komentarza ;D a modeka dobre ciuchy ja polecam 4 bikera ;) troszkę kuse przy chodzeniu ale za to bardzo porządnie wyglądają i protektory lepsze niż w modece.. no i cena ciekawsza ;) ja mam buleta matowego świetna kurtka ;) tylko nie zepnie się z modeką bo głupki nie dali zamków na spięcia ykk ;/ a tak to te spięcia troszkę tandetnie przyszyte musiała mi mama poprawić <w końcu krawcowa ;D > i polecam skórę jest super ale tek-styl wygodniejszy o wiele ;D

Musiałem przeczytać 2 razy aby zatrybić :eek: Jednym "szczałem" napisałeś pięknie :cool:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez Goral4t » So mar 19, 2011 11:30 pm

hehehe zawsze zagadka jak coś pisze bo nigdy nie pamiętam by to potem oddzielić... w miarę by było zrozumiałe bardziej ;) a w szczególności po :cheers:

a tak przy okazji każdy ma ćwiczenie na skupienie ;D
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez mikeboy » Cz gru 13, 2012 4:56 pm

Witam. Przyszedł czas na zakup moto. Wybór padł na CBF 500 ale mam obawy które mam nadzieję bardziej doświadczeni z was rozwieją. Każdy kogo spotkam , niektórzy na forach mówią nie 500 bo pojeździsz rok i będziesz chciał coś mocniejszego. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy wy użytkując swoje 500 macie po roku za mało w manetce? Po głowie chodzi mi jeszcze SV. Dodam że to pierwsze moje moto. Pozdrawia forumową brać.
mikeboy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 4:51 pm
Lokalizacja: 3city
Imię: Michał
W siodle: <100 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez void » Cz gru 13, 2012 5:00 pm

Ja ostatnie 3 lata jeździłem Ninją 250. Niestety przy 120km/h traciła żwawość. Gdybym szukał motocykla tylko na miasto to bym został przy 250.
Zależy gdzie chcesz jeździć. na miasto i tak nadto. Na międzymiastowe drogi wystarczy do smierci. Mocy braknie Ci gdybys chciał jeździc niemieckimi autostradami.
void
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 9:02 pm
W siodle: <100 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez mikeboy » Cz gru 13, 2012 5:04 pm

Dzięki. Moje trasy to głównie miasto i trochę tras krajowych. Raz w roku może jakiś wypad z plecakiem.
mikeboy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 4:51 pm
Lokalizacja: 3city
Imię: Michał
W siodle: <100 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez konjo8ds » Cz gru 13, 2012 6:36 pm

jeśli to pierwsze moto, to bierz pińcet. Pośmigasz sezon i zobaczysz czy starczy. Na miasto IMO w zupełności styknie. Do 140-150 kmh toto idzie fajnie, więc po mieście spokojnie się pobujasz ;)
Z plecaczkiem w trasie może być ciężko, tzn. do 120-130kmh dobrze idzie. Dalej to już trzeba kręcić na obroty.

A jak Ci będzie mało to po sezonie przesiądziesz się na cóś większego. Zupełnie jak ja ;)
Do pierwszych 6tkm byłem mega zadowolony. Później mi brakowało trochę mocy, ale to na szybkich winklach (ok 160kmh). No i jak dobrze odkręcisz, to Cię na ciasnych winklach zgniłe lytry nie dogonią :D

Powiem szczerze, że gdybym w tym sezonie nie zrobił tyle km poza miastem, to pewnie bym został przy pińcecie.

Ciężko powiedzieć co Tobie będzie pasowało bardziej... Sam musisz zdecydować!

Ciężki nadgarstek masz?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: zakup CBF500

Postprzez Turos » Cz gru 13, 2012 7:51 pm

Fakt, z większymi jak jeźdisz trzeba odkręcać bo ciągle z tyłu zostajesz :P ale ja tam się tym nie przejmowałem.Do miasta super motocykl :) oszczędny, mało pali i tańszy w serwisie bo tylko 2 garnki do wyżywienia, a nie 4 ;) tras krajowych nie robiłem, tylko wokół komina. Konjo wie co mówi, bo wyciska 7 poty z 500 :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez mikeboy » Cz gru 13, 2012 8:56 pm

No właśnie i tu dylemat wciąz ten sam :) Czy na razie 500 czy może zapobiec przyszłym rozczarowaniom i wsiąść na coś mocniejszego. Myślę że czasy z ciężkim nadgarstkiem minęły na pokładzie pojawiły się ostatnio dwa dzieciaki więc adrenalinę złapię na rowerze :) Razcej skłaniam się do 500 z uwagi na serwis wg mnie i tak przyzwoite osiągi, ale chętnie wysłucham więcej waszych uwag.
mikeboy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 4:51 pm
Lokalizacja: 3city
Imię: Michał
W siodle: <100 kkm

Re: zakup CBF500

Postprzez konjo8ds » Cz gru 13, 2012 9:21 pm

jeśli chodzi o serwis, to różnicę chyba tylko przy zmianie klocków poczujesz, bo masz dwie tarcze z przodu w szejsecie. Reszta chyba na zbliżonym poziomie.
Olej i filtr - to samo. Spalanie, wyjdzie podobne. Opony te same.
Jak moto zadbane, to nic więcej robić nie trza. Poza, to chyba łatwiej znaleźć używaną szejsetę w dobrym stanie. Więcej ofert na otomoto.pl
O części też pewnie łatwiej.

Jaki masz budżet?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości