Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Wt mar 15, 2011 9:15 pm

Jak w temacie pochwalcie się jakie macie przebiegi i czy zdarzały się wam jakieś usterki w sprzętach tylko szczerzę :D ?
U mnie 42000 km z czego około 5000 moje od roku, jedno co mi trochę przeszkadza do lekko gruchoczący kosz sprzęgłowy.. poza tym to tylko czynności eksploatacyjne tj. naciąg łańcucha plus smarowanie, olej z filtrem, żarówka tylna.. to wszystko :D

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Śr mar 16, 2011 7:38 pm

zanik świateł .. co powodem był lut w starterze ;) wystarczy na nowo zlutować lub WD :)

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Śr mar 16, 2011 8:43 pm

Goral1906 napisał(a):zanik świateł .. co powodem był lut w starterze ;) wystarczy na nowo zlutować lub WD :)

To widzę że 600tka ma ten sam problem co literek. Miałem w litrze to samo.

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Śr mar 16, 2011 10:58 pm

W sumie przejechałem swoim moto niewiele, trochę ponad 2 tys km, a na liczniku ma niecałe 18tys. Podczas mojej jazdy żadnych usterek nie było.
Koleś, od którego moto kupowałem mówił, że również nic nie było robione tylko normalna eksploatacja. Mam nadzieję, że mówił prawdę :lol:

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Cz mar 17, 2011 8:58 pm

Yo!

Moja mama ujezdza CBF600 '06. Teraz ma chyba 22 lub 23kkm. Jak kupila, to moto mialo niespelna 10 na szafie. Poki co bez usterek.

Pzdr

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Pt mar 18, 2011 9:28 pm

mój jest po 2 szlifach na prawą stronę i poza światłami i zgubieniem ostatnio ciężarka kiery ) usterek 0 jednym słowem jak go nie kochać ;D a co do tych świateł naprawa zanim doszedł mi elektryk z wioski kosztowało mnie bak benzyny bo koleś się chwalił ze moto ma przed domem..... a powiem szczerze że sam nie spodziewałem się gdzie to może być ;d

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

N mar 20, 2011 7:48 pm

Kupiłem moto w Grugniu, też leżało,na szczęście lekko. Owiewki były pomalowane, czarny element czachy też pomalowany matem, i wygięta trochę blacha od stelaża świateł, ale co i jak to nie wiem, 2004 rok, przebieg (o ile licznika ktoś nie wymieniał) 36 tyś

Narazie nie mogę się uporać z zerującymi się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu, za każdym razem.
wie ktoś coś na ten temat ?
pozdrawiam

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

N mar 20, 2011 8:22 pm

podejrzewam że będzie padnięty jakiś proce sorek.. od pamięci <nie znam fachowej nazwy> lub jak w kompie od zegara do podtrzymywania prądu> dobry elektryk może będzie wiedział o co Kaman zapytam jutro kumpla w robicie;) (jak nie zapomnę :bangin: >

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Cz kwi 07, 2011 7:52 am

U mnie pierwsza rejestracja w 2006 (produkcja 2004) na budziku obecnie 45600, w moich łapach od dwóch lat (ok. 14000km)
45100 - po zimie przestał działać prawy kierunek z tyłu - nie kontaktował jeden ze styków w kostce pod lewym plastikiem w zadupku, nie wyglądał na zaśniedziały ale wyczyszczenie pomogło.
45550 - padło podświetlenie prędkościomierza :censored: - jeszcze nie miałem czasu rozgrzebać ale strasznie mi się nie chce.
Oprócz tego przez dwa lata nie działo się nic (lub nie pamiętam) tylko eksploatacja, odpukać i oby tak dalej.

Re: CBF 600 jakie przebiegi i usterki

Cz kwi 07, 2011 11:58 am

patyk napisał(a):45550 - padło podświetlenie prędkościomierza :censored: - jeszcze nie miałem czasu rozgrzebać ale strasznie mi się nie chce.

Nie wiem czy tak jest w 600 naked, ale w CB 500 żaróweczki od podświetlenia zegarów można było wymienić odkręcając 3 śrubki :) 2 minuty roboty.
Odpowiedz