Wydechy akcesoryjne CBF1000

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez Enon » N kwi 05, 2015 5:33 pm

goramo napisał(a):Skoro jakość ixila czy takkoni jest "wątpliwa", to dominator to już na prawdę kaszana. :thumbdown:


Nie przesadzaj z tą kaszaną, chyba, że ixill lub takkoni :biggrin: . Wykonanie jest ok, na razie nic się nie przebarwia, a dźwięk jak dla mnie jest bomba.
Znajomy po posłuchaniu moich wywalił ze swojej FJR-y Sebringi i założył Dominatory :biggrin: , wg mnie nie warto wywalać kasy na markę.
Wielu się zraża, bo gdzieś słyszeli od kolegi, że jego kolega miał kolegę którego znajomy miał takie i były be.
Trochę sprawdza się zasada, że swego nie znacie, cudze chwalicie.
Ja jestem zadowolony i mam 5 lat gwarancji :biggrin:
Enon
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sie 01, 2014 7:23 pm
Lokalizacja: Sieradz
Wiek: 52
Motocykl: CBF 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez mickonr » Pn kwi 06, 2015 5:56 pm

goramo napisał(a):Skoro jakość ixila czy takkoni jest "wątpliwa", to dominator to już na prawdę kaszana.


Ixil i takkoni są ładne oraz mają dobre blachy, jednak nie są zabezpieczone przed wydmuchaniem. Z dominatorem jest odwrotnie, środek jest dobry, a nawet bardzo dobry (Edzio potwierdzi) jednak wygląd zewnętrzny oraz blacha są przeciętne... Na czymś muszą ciąć koszty...

Enon napisał(a):Wykonanie jest ok, na razie nic się nie przebarwia, a dźwięk jak dla mnie jest bomba.


Dominatory mają złą opinię, bo kiedyś nawalały, ale obecnie się nie słyszy o jakichś usterkach, a długa gwarancja załatwia sprawę... Jednak moim zdaniem brak im wyglądu.

Enon napisał(a):Trochę sprawdza się zasada, że swego nie znacie, cudze chwalicie.

W sumie racja... Z dominatorów dobrze wyglądają te HP1 z karbonową końcówką... Już lepiej to wygląda niż zwykła rura...

Myślałem jeszcze o przeróbce w firmie MGmotorsport w Siemianowicach śląskich, podobno chłopaki znają się na rzecz. Jeśli chodzi o samochody to robią wydechy do sportu, a także do drogich fur typu Ferrari, Nissan GTR. Jak zrobi się cieplej to podjadę na motocyklu i pogadam o cenach, a potem dam znać na forum...
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez rupert » Pn kwi 06, 2015 6:16 pm

Wydechy mają różne brzmienia, najlepsze są te które dobrze gadają, a nie wzbudzają zainteresowania policji. Dominatory do CBF600 oglądałem 4 lata temu. Były to zwykłe puszki. W środku nie było grama wygłuszeń i wytłumień. Nie wiem jak teraz, ale na taki szit szkoda było wydać choć złotówkę.
Miałem oryginał zrobiony przez Edzia, mam Leona. Leovince to jednak klasa i różnice łatwo poczuć. Jechałem też na R1 z akrapovicem i powiem że miazga. Tylko ta cena :wallbash:

Edzia polecam bo robi konkretnie i stosuje dobre materiały. Cena + jakość. :thumbsup:

Pamiętajcie by w przelocie mieć dbkillery. Na zachodzie łatwo o mandat. Na wschodzie o łapówkę. Do Leo mam ksero certyfikatu głośności (zresztą spadek po płaczącym Niemcu). W Polsce policja ma to w dupie. Np u niemca akceptują i nie bawią się w pomiary. Ale trzeba mieć killera.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez Enon » Pn kwi 06, 2015 6:37 pm

rupert napisał(a):

Edzia polecam bo robi konkretnie i stosuje dobre materiały. Cena + jakość. :thumbsup:

.


Zgadzam się w 100%, miałem od Edzia dwa kominy i grają do dziś. Nic się z nimi nie dzieje.
Jeden poprawiał mi po pół roku, nie ze swojej winy, po prostu wina materiału jaki zastosował. Nie zapłaciłem za to ani złotówki.
Wielki szacun dla niego za robotę i podejście do klijenta :thumbsup:
Enon
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sie 01, 2014 7:23 pm
Lokalizacja: Sieradz
Wiek: 52
Motocykl: CBF 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez jawor13 » Pn kwi 06, 2015 7:14 pm

Co myślicie o tych kominach http://allegro.pl/honda-1100-xx-x11-suzuki-hayabusa-carbon-nowosc-i5210690842.html , Dożywotnia gwarancja i czytałem pozytywne opnie. Ma do CBF 1000 i CBF 600. Są zabezpieczone przed wydmuchaniem i mają dbkilery w komplecie.
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez rupert » Pn kwi 06, 2015 7:36 pm

Jak na 2 kominy to cena dobra. Dobrze byłoby posłuchać na litrze.
CBFowe są całkiem zgrabne i można zrobić u Edzia, później pobawić się w wygląd.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez doodack » Śr kwi 08, 2015 6:49 pm

Chodził mi po głowie Leo Vince już od jakiegoś czasu i dzisiaj nadejszła ta wielkopomna chwila i zamówiłem rurę z ebaya. O ile nie jedzie do mnie z UK paczka cegieł, to za parę dni pochwalę się rezultatem :)
Avatar użytkownika
doodack
Użytkownik
 
Posty: 111
Dołączył(a): So lis 30, 2013 11:09 am
Lokalizacja: Bytom
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez mickonr » Śr kwi 08, 2015 7:53 pm

Ooo widzę, że kolega z Bytomia ;)) Jak zamontujesz to może zgadamy się i dasz posłuchać na żywo ? ;))
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez doodack » Śr kwi 08, 2015 9:03 pm

Nie ma sprawy :) Komin ma przyjść w przyszły wtorek, więc pewnie do końca tygodnia mi się uda go zamontować.
Avatar użytkownika
doodack
Użytkownik
 
Posty: 111
Dołączył(a): So lis 30, 2013 11:09 am
Lokalizacja: Bytom
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez nocny » Śr kwi 08, 2015 9:45 pm

No to co mini spocik z kominami :)
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości