Wydechy akcesoryjne CBF1000

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez doodack » Cz kwi 16, 2015 7:39 am

Wrzuciłem parę fotek do mojego wątku: viewtopic.php?f=26&t=3910&p=144830#p144830
Avatar użytkownika
doodack
Użytkownik
 
Posty: 111
Dołączył(a): So lis 30, 2013 11:09 am
Lokalizacja: Bytom
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez mickonr » Cz kwi 16, 2015 4:00 pm

doodack napisał(a):Wrzuciłem parę fotek do mojego wątku: http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=3 ... 30#p144830


Czarne moto + czarny komin = wygląda super!

mickonr napisał(a):Myślałem jeszcze o przeróbce w firmie MGmotorsport w Siemianowicach śląskich, podobno chłopaki znają się na rzecz. Jeśli chodzi o samochody to robią wydechy do sportu, a także do drogich fur typu Ferrari, Nissan GTR. Jak zrobi się cieplej to podjadę na motocyklu i pogadam o cenach, a potem dam znać na forum...


Odniosę się do tego co miałem napisać... Chłopaki mają fulll roboty. Powiedzieli, że dopiero w czerwcu mogliby się zająć moim motocykle, bo mają tyle roboty, a najlepiej jakbym wrócił po sezonie (od listopada do lutego), bo wtedy mają czas na motocykle.

Co do kosztów to wygląda to następująco:

- wydech robiony na zamówienie pod indywidualne wymagania klienta kosztuje 700 zł + 150 zł dbkiler;

- przeróbka oryginalnego wydechu 350 zł za sztukę;
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez Eol » Pt kwi 24, 2015 7:23 am

Witam
Przekonałem się co oznacza troszkę głośniejszy wydech w moto, gdy podczas przejazdu przez zakorkowane Katowice przez moment jechałem sam i musiałem walczyć i uważać na puszki, a za chwilę dojechał do mnie biker na Yamaha Dragstar. Jakbym jechał na sygnałach policyjnych, puszki kulturalnie robiły nam przejazd, że nie nadążałem dziękować.
Muszę coś z tym zrobić. Na targach w Poznaniu rozmawiałem z firmą, która oferowała dedykowany do CBF 1000 tłumik w cenie 1300,00 zł.. Jestem wdzięczny za info od mickonr, że pod nosem jest firma, z takimi cenami za tłumiki. Das is szok!!! :eek:
Dam im robotę na zimę :thumbup:

LwG
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie HERAKLIT
Avatar użytkownika
Eol
Znawca
 
Posty: 205
Dołączył(a): Wt cze 24, 2014 7:53 am
Lokalizacja: Chorzow - Swierklaniec
Wiek: 55
Imię: Mirosław
Motocykl: Honda CBF 1000 FT
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez mickonr » N kwi 26, 2015 8:06 pm

Głośny komin działa świetnie w korkach :) Na drodze też się sprawdza, bo nie trzeba używać klaksonu ;) Czasem szybciej jest wcisnąć sprzęgło i odkręcić manetkę niż szukać kciukiem klaksonu ;)) Głośny wydech miałem w poprzednim motocyklu, więc wiem co piszę... A jeśli ktoś nie usłyszy wydechu to klaksonu też by nie usłyszał ;)

Niestety ceny są zaporowe w MGMotorsport, jednak jest to firma na miejscu i można osobiście podjechać zamiast wysyłać gdzieś w Polskę.

Eol z tego co widzę, to Ty masz wersję z jednym kominkiem, więc masz ogrom możliwości ;) Problemy zaczynają się przy dwóch kominach, bo wydatek jest podwójny ;) Dominator ma w sumie dobrą opinię, ale irytuje mnie całkowity brak homologacji ;) jak pojedzie się gdzieś za granicę to może być problem...
Bez litra nie ma zabawy...

Czyta się: Mickon®
Avatar użytkownika
mickonr
Znawca
 
Posty: 204
Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 10:49 am
Lokalizacja: Urodzony w Częstochowie, zamieszkał w Chorzowie.
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez abak » N kwi 26, 2015 8:09 pm

Z perspektywy dwóch miesięcy (ok 2,5 tys km) używania nowego wydechu Leo w CBF1000, polecam każdemu ten komin do tego motocykla.
Nawet w konfiguracji z DB-killerem nadał bardziej rasowy dźwięk, przy dynamicznym przyspieszaniu słychać, że maszyna idzie do przodu, można nim przygazować w korkach na tyle aby być usłyszanym (czego nie można powiedzieć o oryginale) i jest na tyle wytłumiony, że w ogóle nie męczy w trasie - przejechałem już ciągłą trasę ok. 400 km i odgłos moto nie męczył. Jeśli chodzi o osiągi i spalanie to w zasadzie nie ma różnicy z oryginałem.
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez Eol » Śr kwi 29, 2015 10:12 am

Czy montaż w moto nowego "głośnego" komina ma wpływ na obroty silnika na jałowym. Mniejszy opór wydechu itp. :question:
Map silnika nie mamy, więc nie trzeba zmieniać :biggrin:
Mam teraz na jałowym obroty na poziomie 1100, a Wy :question:
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie HERAKLIT
Avatar użytkownika
Eol
Znawca
 
Posty: 205
Dołączył(a): Wt cze 24, 2014 7:53 am
Lokalizacja: Chorzow - Swierklaniec
Wiek: 55
Imię: Mirosław
Motocykl: Honda CBF 1000 FT
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez nocny » Śr kwi 29, 2015 3:40 pm

U mnie bez zmian.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez abak » Śr kwi 29, 2015 7:00 pm

Eol napisał(a): ,,
Mam teraz na jałowym obroty na poziomie 1100, a Wy :question:

Nie kojarzę aby coś się zmieniło w stosunku do oryginału. Ale przyjrzę się dokładniej przy najbliższej okazji ...
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez Brylant86 » Śr kwi 29, 2015 7:16 pm

abak napisał(a):Z perspektywy dwóch miesięcy (ok 2,5 tys km) używania nowego wydechu Leo w CBF1000, polecam każdemu ten komin do tego motocykla.
Nawet w konfiguracji z DB-killerem nadał bardziej rasowy dźwięk, przy dynamicznym przyspieszaniu słychać, że maszyna idzie do przodu, można nim przygazować w korkach na tyle aby być usłyszanym (czego nie można powiedzieć o oryginale) i jest na tyle wytłumiony, że w ogóle nie męczy w trasie - przejechałem już ciągłą trasę ok. 400 km i odgłos moto nie męczył. Jeśli chodzi o osiągi i spalanie to w zasadzie nie ma różnicy z oryginałem.


Zgadzam się. :-) Na miasto bez DB-killera, a w trasę powyżej 300 km jeżdżę z DB-killerem. :cool:
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 37
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Wydechy akcesoryjne CBF1000

Postprzez macieqq » Pn cze 08, 2015 8:15 am

Hej, odświeżę trochę temat. Szukam wszędzie wydechów Akrapovica do litrowej CBFki z 2015 roku. Jedyne co mogę znaleźć na stronie producenta to wersje z dwoma kominami do przedliftowych sprzętów chyba z '08 i '09. Widziałem na yt kilka filmików np. https://www.youtube.com/watch?v=vMVb4pDqEHs i https://www.youtube.com/watch?v=8nJBhpD97Xk i zastanawiam się skąd oni to wzięli. Czy są to kominy przeznaczone dla innych motocykli?
Avatar użytkownika
macieqq
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 22, 2013 12:11 am
Imię: Maciej
Motocykl: CBF1000F
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości