Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: spalanie

N lis 10, 2013 9:28 pm

Sezon dobiega końca, skrupulatnie rejestrowałem każde tankowanie na motostat.pl i wyszło mi 5,75, z niespełna 2 tys km, jakie przejechałem w tym sezonie.
Większość to jazda po Warszawie - w sumie mocno w korkach się nie przeciskam bo jadę głównymi arteriami (kręcenie w granicach 5-6tys max.). W trasie zrobiłem może 500km, ale i wtedy jakoś nie zauważyłem żeby dużo mniej spalił, a jechałem prawie przepisowo ;)

Wydaje mi się że ten motor powinien spalić w granicach 5 litrów przy mojej dosyć spokojnej jeździe.

Re: spalanie

N lis 10, 2013 10:03 pm

NO ja w tym sezonie heleny nie oszczędzałem. Spalanie wychodziło od 4,5 -7l /100..W zaleznosci od stylu... Najbardziej piły szybkie przeskoki dłuższych odcinków... NO ale ameryki nie odkryłem..

Re: spalanie

Pn lis 11, 2013 9:25 am

CIacho, u mnie spalanie wychodzi 5,0 - 5,3 jak latam na trasie Otwock-Warszawa, trochę się przeciskam, ale nie wszędzie no i czasem stoi się w korkach.

Re: spalanie

N lut 23, 2014 11:03 am

U mnie spalanie jest koło 7-7,5L /100km ale cbf nie schodzi poniżej 7 tyś obr xDDDD

Re: spalanie

N mar 02, 2014 4:09 pm

a u mnie tyle...

Re: spalanie

N mar 02, 2014 5:51 pm

raphi, kolega maxr1 ma pińcetę... :smoke:

Re: Odp: spalanie

N mar 02, 2014 7:59 pm

konjo8ds napisał(a):raphi, kolega maxr1 ma pińcetę... :smoke:
No wiem przecież. To tylko świadczy o tym jak delikatnie jeżdżę ;-)
... chyba, że o czymś innym.

Re: Odp: spalanie

Pn mar 03, 2014 3:14 pm

raphi napisał(a):
konjo8ds napisał(a):raphi, kolega maxr1 ma pińcetę... :smoke:
No wiem przecież. To tylko świadczy o tym jak delikatnie jeżdżę ;-)
... chyba, że o czymś innym.

PSJ ???
( p.... styl jazdy) ? :pokey:

Re: spalanie

N mar 16, 2014 3:10 pm

Najdłuższa moja jednodniowa trasa to 400km - do Rzeszowa. Prędkość 120-150, w zależności od drogi. Troszkę zabawy na autostradzie, paręnaście dobrych wystrzałów z tłumika (śmiesznie krowy podskakują:) i spalanie 5.7L - Z powrotem 5.8L.
To jeszcze było na seryjnym tłumiku i zwykłym filtrze powietrza. Po wymianie tych rzeczy spalanie o dziwo przy większym przelocie spadło o 0.5l/100km w trasie.
Kręcąc się wokół mojej małej mieściny, robiąc połowę trasy z np. 60-100km na pełnym gazie - spala ok 6.0-7L, zależy od temp. powietrza, no i paliwa jakie tankujecie. Na ten sezon zrobiłem regulacje zaworów i gaźnika, czekam na kolejny rekord spalania :) Polecam paliwo z zagranicy - Czechy, Niemcy.

Re: spalanie

Pn mar 17, 2014 9:53 am

Ostro jej dajesz w palnik :P mnie czasem te wibracje przerażają, że zaraz jej coś wyskoczy ze skrzyni i tak ostro jej nie cisnę :P
Odpowiedz