CBF1000 pierwsze wrażenia

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Kotin » Pt cze 07, 2013 9:30 am

geguś napisał(a):
arkadios napisał(a):a ja swoim kochanym lytrem nie jechałem więcej niż 150 bo się boję...czy mam się wstydzić?

o jacie, skoro jeżdżę w trasie 100-120km/h to chyba ja się powinienem wstydzić że litrem jeżdżę ... :msn-wink:
(bez przesady każdy jeździ tak jak lubi, niech się ze mnie śmieją a ja będę robił swoje)


Tak trzymaj :) W trasie jadąc indywidualnie Ty decydujesz.
Jeśli jedziesz w grupie, powinieneś się dostosować do grupy, a jeśli Ci jej prędkość nie pasuje to powinieneś wyindywidualizować się z rozentuzjazmowanego tłumu :thumbsup:
Patrz gdzie jedziesz, bo pojedziesz gdzie patrzysz!
Avatar użytkownika
Kotin
Fanatyk
 
Posty: 2170
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:58 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz., Warszawa
Imię: Darek
Motocykl: Yamaha FJR
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez wotr202 » Cz cze 20, 2013 11:09 am

Nie odbierajcie tego posta jako słodzenie, ale miło czyta się wpisy mądrych ludzi. Miałem okazję czytac na kilku forach z racji częstych zmian motocykla, jak to trzeba jeżdzic po 300/h, na przednim kole. A do tego spalanie w granicach 3 l/100 km.
Użytkownikiem CBF1000 jestem od początku sezonu. Mam za sobą wypad 3 dniowy, łącznie 1300 km, częściowo po Polskich górach ( od Soliny do Białego Dunajca ).
Mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do tego motocykla.
Spalanie mieści się w przedziale 4,5l do 5,5l w zależności od prędkości przelotowej oraz dynamiki jazdy. Jak dla mnie rewelacja.
Motocykl , pomimo swojej masy bardzo zwrotny i lekki w prowadzeniu ( jak dobra tancerka w tańcu)
2-3 godz, ciągłej jazdy po różnej jakości nawierzchni nie jest żadnym problemem dla kręgosłupa i "siedzenia".
Podsumowując - motocykl idealny. Nie sądzę żebym przez najbliższe lata pomyślał o zmianie.
Avatar użytkownika
wotr202
Użytkownik
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr mar 20, 2013 7:06 pm
Lokalizacja: WOT - Otwock
Wiek: 52
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Pioter » Cz cze 20, 2013 12:07 pm

Ja też mam tysiaka po lifcie, nie ukrywam, że komfort podroży (szczególnie) z plecakiem, moc motocykla, stabilność, pakowność, wygląd (nawet do komina się przyzwyczaiłem, poza zegarami - wole analogi,) bardzo mi odpowiada i chyba taki stan jeszcze na pewno trochę potrwa.
Co nie znaczy że nie ma wad, niby rama z amelinium czyli lżejszy od poprzednika, ale moto np. na torze sprawdza się co najmniej średnio. Szczególnie na torach krótkich, wolnych i bardzo technicznych gdzie jest jeden zakręt za drugim. Po paru turach i godzinach jazdy, myślałem że przy składaniu moto od zakrętu w zakręt przerzucam tony stali (może tez przyczyną takiego stanu rzeczy jest moja kondycha, już nie ta co parę lat temu :-) ). Było porównanie, wypożyczyłem od Hondy żyletę cbr500 i miałem wrażenie, że sama składa się w zakręty, o nic nie trzeba było prosić, przyzwoite czasy okrążania, może troszeczkę za mało mocy.
Oczywiście mam świadomość, że moja Hanna to nie jest sport czystej krwi, w lekkim terenie szczególnie z pasażerem też bardzo średnio sobie radzi.
Podsumowując, do czasu kiedy będę mógł sobie pozwolić na to, aby w moim garażu stał więcej niż jeden motocykl do konkretnego celu (sport - bmw 1000rr, cross - KTM EXC, turystyka GoldWing i jakiś Harley do lansu) to na dzień dzisiejszy subiektywnie nie ma dla mnie bardziej uniwersalnego i niezawodnego moto jak CBFa.

PS.
a czasem pozap......ać, kiedy jest na to miejsce i czas, to większość z nas lubi.
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez konjo8ds » Cz cze 20, 2013 6:28 pm

Pioter napisał(a):PS.
a czasem pozap......ać, kiedy jest na to miejsce i czas, to większość z nas lubi.


noo, albo zamknąć szafę :naughty:



[polecam HD 1080p :msn-wink: ]
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Pioter » Cz cze 20, 2013 7:46 pm

Mam nadzieje Konjo, ze dozyjemy starosci :-\
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Polbaj » Pt cze 21, 2013 5:44 am

Czy ja dobrze widzę, kolega zamknął budzik w zwykłych spodniach? .....Choć z drugiej strony przy tych prędkościach to bez różnicy...ale przykład niegodny naśladowania... :]
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez konjo8ds » Pt cze 21, 2013 11:29 am

noo kolega jakiś wariat normalnie - bo to przecież nie ja :scared:

znalazłem ten filmik gdzieś w internecie. to jakiś niemiec zamyka szafę na autobahnie przecież :smoke:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Polbaj » Pt cze 21, 2013 11:34 am

konjo8ds napisał(a):noo kolega jakiś wariat normalnie - bo to przecież nie ja :scared:

znalazłem ten filmik gdzieś w internecie. to jakiś niemiec zamyka szafę na autobahnie przecież :smoke:



No powiem szczerze, że zasugerowałem się najszybszym z dostępnych kolorów - bordo :P ale personalnie pod kask nie zaglądałem. Całe szczęście że to nie Ty... bo byś tu zły przykład dawał :]
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez dzik » Pt cze 21, 2013 11:37 am

przeciez od razu widać że to niemiec.
autobhana niemiecka, rękawiczki niemieckie, szyba niemiecka i to bordo też jakby odcień inne :smoke:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF1000 pierwsze wrażenia

Postprzez Sarnaon » Pt cze 21, 2013 11:38 am

Konrad - jak i Pioter skomentował ,to coś tu jest nie tak...............
Sarnaon
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości