Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 7:00 pm

Pomóżcie czy dobrze robię kupując ten motocykl jeźdze dopiero 2 miechy na 125 cm i chce sie przesiasc na 600 ale boje sie ciężaru bo mam 170 wzrostu i 60 kg wagi co myślicie ?

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 7:14 pm

no to zalezy od kondycji :-) Nie jestes jakos szczególnie mała jak na kobiete, dasz rade. Ja powiem tak - są u nas dużo mniejsze dziewczyny, które sobie świetnie radzą. Wiec nie bój się, będzie dobrze. Ale jak masz wątpliwości to po prostu usiądź na tej maszynie, podeprzyj sie, przerzuc ciezar na boki i zobaczysz sama jak Ci pasuje. Dla pewnosci niech jakis men Cie asekuruje z boku. Generalnie CBF to taki bardzo przyjazny motocykl.
pozdrawiam

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 8:00 pm

Najlepiej by było gdybyś organoleptycznie przysiadła się do CBFy i sama poczuła czy dasz radę nią manewrować. Z wysokością nie będzie problemu.

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 8:11 pm

Turos ma rację. CBF 600 ma w sumie swoją wagę, ale to odczuwa się przy manewrowaniu "na sucho". W jeździe kompletnie tego nie czujesz. Najlepiej spytaj kogoś z okolicy i przysiądź się. Wtedy zobaczysz czy ogarniasz ten sprzęt czy nie :)

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 8:15 pm

a tak wogóle to dobrze, że jezdziłaś na 125 a masz 170 a nie na odwrót :-) To byłby wyczyn :devil:

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 8:16 pm

Mega indywidualna sprawa :msn-wink: Jeżdżą nią kobiety, więc moto teoretycznie dla każdego. Na początku będziesz odczuwać ciężar, a im dłużej będziesz użytkować, moto będzie się wydawało coraz lżejsze he he Ćwicz na swojej 125 przeprowadzanie, cofanie, przyzwyczajaj mięśnie do ciężaru, lepsze niż siłownia :tongue: Dasz rade, nie tylko siła się liczy, troche techniki, z czasem doświadczenia nabierzesz i będzie dobrze ;) Ja mam ciut mniej wzrostu, wagi też ciut mniej i swoją Bestie nawet podniose. Cholera mi się przed samą furtką położyła.

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 8:30 pm

Na mojej 125 zrobiłam 3000 km i myśle ze ja opanowalam choć czasem jakiś błąd zrobię :) ale decyzja podjęta jutro jadę po 600 ;) będę ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :) zanim zrobię sobie wycieczki takie jak na 125 :)

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Śr lip 17, 2013 9:48 pm

Aneta napisał(a):Na mojej 125 zrobiłam 3000 km i myśle ze ja opanowalam choć czasem jakiś błąd zrobię :) ale decyzja podjęta jutro jadę po 600 ;) będę ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :) zanim zrobię sobie wycieczki takie jak na 125 :)


No ja na Twoim miejscu bym najpierw się przysiadł.... A skąd jesteś ?

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Cz lip 18, 2013 5:00 am

Jestem z Katowic :)

Re: CBF 600 dla kobiety ?

Cz lip 18, 2013 5:15 am

ja mam 178, kanapę ustawioną na max i nawet z załadowaną po pachy daję sobie radę więc myślę, że spokojnie ogarniesz :)

powodzenia!!
Odpowiedz