NC 750X ???

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: NC 750X ???

Postprzez -patrick- » Pt maja 05, 2017 11:24 am

cholerka...tak czytam i czytam...
gdybym się zdecydował na NC to chyba tylko z DCT, szczególnie, gdyby budżet zakładał sprzęt nowy, czyli możliwość "wybrzydzania".
moto jest raczej typowo miejskie, pali śrubki, wygoda automatu w mieście jest nieoceniona - tak samo jak w samochodzie.
oczywiście w trasę też można się wybrać i spisze się świetnie.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Glub » Pt maja 05, 2017 12:52 pm

Turos napisał(a):Nie, bo mają bak zamiast schowka jak w skuterze :P


To BMW F800GS też jest skuterem zatem twój argument jest inwalidą. I to wojennym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Kojot » Pt maja 05, 2017 1:06 pm

Panowie....zluzujmy pośladki :) Jednemu pasuje to innemu co innego. Wiadomo że skrzynia DCT nie ma nic wspólnego ze skrzynią bezstopniową w skuterach a schowek zamiast baku też nie każdy lubi. Tu była ta możliwość gdyż silnik jest niziutko.

Biorę NCka i jestem tego świadom, iż wielu będzie patrzyło na niego jak na dziwoląga z połówką silnika samochodowego....skrzynią "ze skutera" oraz schowkiem tam gdzie powinno się lać wachę. Wali mnie to :) Dla mnie liczy się to czego ja oczekuje od motocykla....i radość jaką sprawia mi jazda na nim....
Adventure is not defined by a place or a time, but an attitude.
Avatar użytkownika
Kojot
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 5:42 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiek: 40
Imię: Tomek
Motocykl: XL125V
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez -patrick- » Pt maja 05, 2017 1:17 pm

99% motocykli ma silniki pojemnośći połowy samochodowego :P
chociaż niestety te proporcje zaczynają być zachwiane i robi się gówniane 1.0 z turbo do aut :D

NC jest mega fajny!
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Kojot » Pt maja 05, 2017 1:25 pm

Mówiąc samochodowy chodzilo mi bardziej o to że któs tam stwierdził, że jest rozpołowiony silnik z hondy jazz :)
Adventure is not defined by a place or a time, but an attitude.
Avatar użytkownika
Kojot
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 5:42 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiek: 40
Imię: Tomek
Motocykl: XL125V
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Turos » Pt maja 05, 2017 1:32 pm

Glub napisał(a):
Turos napisał(a):Nie, bo mają bak zamiast schowka jak w skuterze :P


To BMW F800GS też jest skuterem zatem twój argument jest inwalidą. I to wojennym.

A ma skrzynię automatyczną? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez klocek » Pt maja 05, 2017 2:38 pm

Glub napisał(a):Takie pierdzielenie ze automat to skuter... Takim samym skuterem jest vfra z dct czy afryka a moze tez F1? Bo tez ma zautomatyzowana skrzynie tyle ze jednosprzeglową.


No weź Pan, no się nie stresuj :cheers:

Pisałem co mi pasuje. Ja kocham "wachlowanie" biegami. Tym bardziej pasuje mi NCek z krótkim zakresem obrotów, jest po prostu cudowny. Jedni lubią prędkość V-max, ja kocham dynamiczne przyspieszenia :)

A opinia co do automatów pozostanie tylko moją opinią. Wy zawsze możecie mieć inne zdanie. A wszyscy wiemy, że "opinia" jest jak dupa, każdy siedzi na swojej.

Schowek w miejscu baku ... pomysł fantastyczny, bardzo praktyczny w moim przypadku. Ponadto niski środek ciężkości sprawia, że moto genialnie się prowadzi. Nie muszę też targać kuferka po mieście, tylko wrzucam dokumenty, portfel, klucze w schowek i heja.

Pozdro :witch:
XR125 --> XJ600N --> GSR600 --> GSF600 --> ZX6R --> GSXF600 --> NC750X

http://www.centrum-master.pl
Avatar użytkownika
klocek
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt kwi 14, 2017 1:03 pm
Imię: Radek
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Kaplan » Pt maja 05, 2017 4:05 pm

Glub napisał(a):
Turos napisał(a):Nie, bo mają bak zamiast schowka jak w skuterze :P

To BMW F800GS też jest skuterem zatem twój argument jest inwalidą. I to wojennym.

Turos napisał(a):A ma skrzynię automatyczną? :)

Ha, czyli powrót do starej sprzeczki: viewtopic.php?f=35&t=6434&start=20#p175165 :D
W sumie nie znam skutera, który posiadałby jak NC X i S schowek na kask w miejscu baku - jeśli już, to pod siedzeniem. Ale znów ten Simson, który ma ręczną skrzynię biegów i żadnego schowka - no i mój świat definicji legł w gruzach. :D A namaszczony przez samą Hondę jako skuter czy skutero-motocykl Integra DCT też nie ma schowka w miejscu baku tylko pod siedzeniem. I bądź tu mądry. Niebawem napakowana schowkami i wnękami Honda Goldwing - również nie mająca baku tam, gdzie zwykle się on w motocyklach znajduje - ma otrzymać skrzynię DCT - czyli przechrzta na skuter murowana. A co będzie jak rozpowszechnią się motocykle elektryczne, gdzie skrzyni biegów nie uświadczymy - istna wizja skuterowej apokalipsy. :(
A niech tam... Nawet lubię ten swój... "skuter"... ;) :D
Kojot napisał(a):Nie no...wygląda to całkiem sympatycznie. Można powiedzieć że jestem raczej zdecydowany. Muszę podjechać gdzieś do dealera i pogadać face to face bo widzę że takie mailowanie jest do dupy. Prosiłem o ofertę...odpisali że wysłali zapytanie do hondy i przygotują specjalnie dla mnie wyjątkowo atrakcyjną ofertę. Dostałem...36 800PLN czyli tak samo wyjątkową jak dla wszystkich innych na stronie Hondy :) No i odpisali że 2016 już nie jest dostępna. Ja nie wiem...albo czegoś nie rozumiem. Może sam zadzwonie do Honda Motor Poland i tam mi wyjaśnią czemu na stronie oferują w promocji sprzęt którego nie ma :eek:

Dodam, że na filmiku jest wersja 2014, a więc bez LEDów i z prostszym licznikiem, ale osiągi te same. W modelu 2016 masz już m.in. regulowane zawieszenie przednie. Na youtubie są polskie filmiki z jazdy testowej tym nowszym modelem, ale chyba tylko w wersji DCT.
Co do ceny i dostępności, to tak jak wspomniałem - są jeszcze tańsze modele 2016 w sieci pozadealerskiej (DCT za ok. 33,5 tys.), ale tam gwarantem jest tylko dealer sprzedający i ewentualne akcje serwisowe tylko tam, a nie we wszystkich ASO. No i trzeba sprawdzić, czy to model europejski (a nie na Koreę czy Indie) oraz czy z VIN wszystko gra w systemach ASO Hondy. Dlatego wielu nie chce ryzykować takiego zakupu.
A tak w ogóle, to dobrze obdzwonić kilku dealerów i spytać o ceny i dostępność w różnych miejscach. Może być tak, że ktoś chciał kupić i się rozmyślił, a moto jest jeszcze dostępne w salonie.
klocek napisał(a):Dzwoń pytaj, powiem Ci nawet, że sam rozważałem wyjazd do salonu Hondy do Niemiec, tam na pewno dostaniesz gratisy :) Aktualna oferta na rynku motocykli używanych jest do dupy. Stoją dwie sztuki i to dość podejrzane (biała i szara). (Oczywiście mówię tylko o motocyklach z polskich salonów). Niemców z drugiej czy piątej ręki masz od zatrzęsienia, ja osobiście nie uznaję. Tylko polski salon.

W Niemczech już też 2016 wyczyszczony raczej, znalazłem w ogłoszeniach tylko jeden nowiutki egzemplarz manuala o przebiegu 0 km za ok. 27 tys. zł:
https://www.mobile.de/pl/Motocykl/Honda ... 39213.html
Być może w Czechach coś jeszcze też jest dostępne - np. nieopodal czeskiego Cieszyna jest trzech dealerów.
http://www.honda.cz/motorcycles/dealer- ... %A1%C3%ADn
Polski salon to jednak polski salon. Jest jeszcze jedna oferta sztuki używanej, ale w kolorze czarnym. Szkoda, że mało zdjęć:
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-honda-n ... nr51482217
klocek napisał(a):A nie myślałeś o wersji naked ? Chociaż osobiście mnie odpycha. Bleh ! :pokey:

Nie polecałbym raczej jej przy wzroście 188 cm. Sam mam 178 cm, więc dla mnie OK i mógłbym jeździć godzinami bez uczucia zmęczenia rąk i karku. Pozycja na S-ce jest po prostu super, ale przy prawie 190 cm może nie być już tak różowo, choć zawsze można spróbować się przymierzyć i przejechać, jeśli jest dostępna wersja do jazdy próbnej.
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Turos » Pt maja 05, 2017 5:06 pm

A bo my tak po koleżeńsku z Mikołajem wymieniamy się uprzejmościami :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Glub » Pt maja 05, 2017 10:34 pm

Turos napisał(a):A bo my tak po koleżeńsku z Mikołajem wymieniamy się uprzejmościami :)


Turoń, wiesz że mam uczulenie na brednie:P
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości