lustra

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

lustra

Postprzez Loopos » Pt sie 09, 2013 12:01 pm

Witajcie:-)


Słowem wstępu
Lusterka ktore posiadam są lekko zardzewiałe na tych ruchomych przegubach i cięźko je ustawić, druga sprawa to to że przybliżają,co jest mocno denerwujące.

W związku z tym kieruję zapytanie do tych co zmieniali lustra.
Jakie polecacie, w jakiej cenie kupiliście itd itp.
;-)

Pozdrawiam 'ciepło' :-)
Loopos
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Stolica
Wiek: 35
Imię: A
Motocykl: ViP pincset
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez trampek » Pt sie 09, 2013 2:05 pm

Mi się uszkodził jeden oryginał po przewrotce. Więc kupiłem zamiennik z Larssona. Okazało się, że wygląda delikatnie inaczej, więc kupiłem drugi, żeby już był komplet. Ale widoczność w nich jest dużo gorsza. Przy wysokich prędkościach wpadają w delikatne drgania tak, że co prawda widać, że cos jest z tyłu, ale rozmywa się to w plamę. Także jak chcesz wymieniać, to tylko na oryginały. A one słono kosztują.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez Loopos » Pt sie 09, 2013 6:38 pm

Jak to widocznosc jest gorsza? Przyblizaja czy po prosru jakos lustra pozostawia wiele do zyczenia?
Loopos
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Stolica
Wiek: 35
Imię: A
Motocykl: ViP pincset
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez Turos » Pt sie 09, 2013 6:47 pm

Loopos napisał(a):Jak to widocznosc jest gorsza? Przyblizaja czy po prosru jakos lustra pozostawia wiele do zyczenia?

trampek napisał(a):Ale widoczność w nich jest dużo gorsza. Przy wysokich prędkościach wpadają w delikatne drgania tak, że co prawda widać, że cos jest z tyłu, ale rozmywa się to w plamę. .


Napisał, że są kiepsko spasowane i obraz drży na nich, że niby coś widać, ale obraz się rozmazuje przez drgania ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez Loopos » So sie 10, 2013 10:15 am

haha jakoś faktycznie przeczytałem ale nie zarejestrowałem ;p zwalę to na telefon bo na nim wczoraj pisałem


jeszcze jedno pytanie, jakiej firmy są te z larssona? czy ktoś spotkał się z zamiennikami firmy vicma, w intercarsie stoją po 56,22plna więc cena nie jest jakaś zabójcza dla portfela ;)
Loopos
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Stolica
Wiek: 35
Imię: A
Motocykl: ViP pincset
W siodle: <100 kkm

Odp: lustra

Postprzez trampek » So sie 10, 2013 11:38 am

Nie wiem jakiej firmy. Ale kosztuja dwa razy tyle co te o ktorych mowisz. I tez sa do kitu. Oryginaly kolo 200 zl za sztuke.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez mariusz_ino » Pn gru 16, 2013 10:19 pm

Loopos napisał(a):haha jakoś faktycznie przeczytałem ale nie zarejestrowałem ;p zwalę to na telefon bo na nim wczoraj pisałem


jeszcze jedno pytanie, jakiej firmy są te z larssona? czy ktoś spotkał się z zamiennikami firmy vicma, w intercarsie stoją po 56,22plna więc cena nie jest jakaś zabójcza dla portfela ;)


Też myślę o vicmie ma to ktoś na moto? Dedykowany model do CBF to eh-164 ale nie wiem czy nie lepiej wziąć trochę droższe eh-372? Czeka mnie przegląd zerowy (bo moto ściągnięte z zachodu) tzn wymiana płynów, filtrów, świeca itp. więc o fabrycznych raczej nie myślę ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz_ino
Użytkownik
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr lis 06, 2013 7:21 pm
Wiek: 46
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF 600S '10
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez jokansen » Wt gru 17, 2013 2:57 pm

Właśnie Vicmę miałem polecić. Kierunki i klamki są identiko (przynajmniej ocznie) jak oryginał więc jest szansa, że lusterka Vicmy też będą godne. Wpisz w google Vicma katalog to wyskoczy Ci wszystko co trzeba.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez Szubek » N mar 06, 2016 2:14 pm

Dostanę medal archeologa.
I ktoś zmieniał lustra na te z Vicmy? Jak wrażenia? Są jakieś godne polecenia zamienniki, w których widać więcej niż łokcie?
Szubek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N lut 07, 2016 9:01 am
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: lustra

Postprzez mr_soze » N mar 06, 2016 7:00 pm

Te od Vivcmy są niższe i troszkę szersze od oryginałów..przynajmniej te do cbf1000
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości