GPS do NCka

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: GPS do NCka

Postprzez igrazka » Cz gru 05, 2013 9:47 pm

Piotrek napisał(a):Fajny patent. Widzialem to na Malowniczej, maja tam do roznych telefonów, tez do Galaxy


Zastanawia mnie:
- czy szybka, folia w tym pokrowcu pozwala na normalne uzytkowanie dotykowego ekranu?
- czy łaczy się wi fi bez probemu (nic nie zaslania, tłumi) ?
- czy szybkie wypięcie jest solidne, bezpieczne i nie wypadnie podczas jazdy na wybojach np?


Będę zobowiązany o praktyczne opinie uzytkowników. Ja mam taki inny stelaż z pokrowcem, ale choc jest dobry to za maly na mojego SGS4


- szybka pozwala na bardzo wygodne użytkowanie ekranu - dużo lepsze niż w miękkich pokrowcach.
- trudno mi ocenić, czy telefon łączy się z wifi, natomiast na pewno działa BT - korzystam z interkomu, słucham muzyki z telefonu przez BT i wszystko śmiga, jak należy
- czy szybkie wypięcie jest solidne? To dobre pytanie - zauważyłam, że pomimo wpięcia telefonu w zatrzask, na wybojach obudowa BioLogic ma tendencję do wysuwania się z uchwytu. Nigdy jeszcze obudowa nie wypadła podczas jazdy, ale mam odruch sprawdzania, na ile się wysunęła. Natomiast z LUXA / INTERPHONE takich problemów nie było.

Więc chyba nie zawsze to, co droższe musi być lepsze. :buttrock:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do NCka

Postprzez rupert » Pt gru 06, 2013 11:37 am

Jak ktoś ma problem z dopasowaniem uchwytów do różnych średnic rur, to proponuję wykonać sobie adaptery, np z rurek pvc przecinając odpowiednio po średnicy przekroju. No chyba, że ktoś ma dojście do tokarki :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: GPS do NCka

Postprzez Piotrek » Pt gru 06, 2013 5:39 pm

Dzięki Igrazka, wyglada na to ze dla mnie optymalny patent

To wazne z tym ekranem, ze da sie manipulowac

Oczywiscie mialem na mysli BT a nie wi fi :-) przejezyczenie

a co do wypadania ewentualnego to mysle, ze mozna dodatkowo smycz bezpieczenstwa do kiery czy jakos tak. teraz tak mam ze swoim uchwytem do gpsa
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: GPS do NCka

Postprzez igrazka » Pt gru 06, 2013 5:49 pm

Piotrek napisał(a):Oczywiscie mialem na mysli BT a nie wi fi :-) przejezyczenie


Przejęzyczenie czy nie, ale niektóre kamerki np GoPro i Sony łączą się w telefonem właśnie poprzez wifi. Więc, jak ktoś chce mieć podgląd tego, co filmuje, to wifi może być dla niego ważne. Ale wydaje mi się, że skoro BT działa bez zakłóceń, to wifi tym bardziej. :)
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do NCka

Postprzez mski » Wt maja 20, 2014 9:43 pm

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Garmin Zumo 350LM. Działanie, nawigacja, łatwość obsługi jak narazie bez zarzutów. System mocowania i podpięcie pod zasilanie w komplecie zarówno do moto jaki i auta.

Wygląd na NC-ku:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do NCka

Postprzez igrazka » Cz maja 22, 2014 8:11 am

mski napisał(a):Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Garmin Zumo 350LM. Działanie, nawigacja, łatwość obsługi jak narazie bez zarzutów. System mocowania i podpięcie pod zasilanie w komplecie zarówno do moto jaki i auta.

Wygląd na NC-ku:
Obrazek


Fajny. Ale zamiast tego motylka przy uchwycie do kierownicy radzę dokupić pokrętło antykradzieżowe. W trasie będziesz miał "mniej nerw" ;-)
Np. takie:

http://www.motoemi.pl/antykradziezowe-pokretlo-zamkiem-rammounts-ramknob3lu-p-13154.html

Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do NCka

Postprzez mski » Cz maja 22, 2014 1:31 pm

Dziś przyjechało właśnie ;-)
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości