blokada z alarmem oxford

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

blokada z alarmem oxford

Postprzez camilos55 » Śr lis 13, 2013 7:05 am

witam,
czy ktos z was używa takiej blokady? :
http://allegro.pl/oxford-blokada-tarczy ... 35086.html

jakies opinie ile bateria trzyma itp? a może inne propozycje (innej blokady z alarmem na wstrząsy).
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: blokada a alarmem oxford

Postprzez aipegnuc » Śr lis 13, 2013 12:31 pm

camilos55 napisał(a):witam,
czy ktos z was używa takiej blokady? :
http://allegro.pl/oxford-blokada-tarczy ... 35086.html

jakies opinie ile bateria trzyma itp? a może inne propozycje (innej blokady z alarmem na wstrząsy).
Też chciałem kupić taką blokadę. Ostatecznie nabyłem OXFORD QUARTZ. (bez alarmu), ale nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Poczytaj test blokad, może coś rozjaśni.
Na wiosnę zamierzam nabyć: ISR-M
Pakiet TOURING. Alarm, pomoc, trasy w jednym. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Obrazek
aipegnuc
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 5:56 pm
Lokalizacja: Sopot
Imię: Piotr
Motocykl: R1200GS LC
W siodle: <100 kkm

Re: blokada a alarmem oxford

Postprzez Monte Christo » Śr lis 13, 2013 12:48 pm

Osobiście wielokrotnie zastanawiałem się nad zakupem blokady na tarczę, która byłaby wyposażona w alarm.
Zawsze przechodziłem obok Oxforda a z zainteresowaniem spoglądałem na Sound Disk 550 firmy Patrol line:

specyfikacja produktu

Opis zestawu HID
Sound Disk 550 nie jest zwykłą blokadą tarczy hamulcowej, zawiera system alarmowy, który uzbraja się w chwili zamknięcia na klucz blokady tarczy silnikowej.
Jest on wyposażony w syrenę 110 dB, z możliwością jej wyłączenia oraz w czujnik wykrywania uderzeń i ruchu pojazdu. Syrena posiada samozasilanie, które stanowią dwie baterie typu 24A LR03 SIZE AAA 1,5V.
Urządzenie posiada ponadto 3 kluczyki aktywacji.

Działanie
Po zamknięciu i umocowaniu na kole motocykla, urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy i działa jak zwykła blokada tarczy hamulcowej. Po naciśnięciu czerwonego przycisku na urządzeniu, syrena wyśle sygnał dźwiękowy a dioda mignie 10 razy. Następnie aktywuje się syrena i będzie ona wysyłać alarm w przypadku uderzenia lub zmiany położenia pojazdu. Aby wyłączyć urządzenie wystarczy użyć kluczyka.

W opakowaniu
- Centralka blokady tarczy hamulcowej,
- 3 kluczyki aktywacji,
- Schowek na blokadę tarczy hamulcowej.

Nie zebrałem się jeszcze do zakupu tego ustrojstwa, nie wiem nawet ile ono kosztuje (produkty tej firmy nie są jakoś specjalnie drogie). Związany jest również z tym brak czasu na podjechanie do sklepu i oblukanie na żywo co to za sprzęt. Tak sobie myślę, że taką blokadę mógłbym również użyć jako pewnego rodzaju zabezpieczenie roweru (w połaczeniu z Ulockiem np.) - jeśli wejdzie w tarczę rowerową, a jeśli nie wejdzie w otwory to na pewno da się nią spiąć jakoś hamulec w rowerze - przechowując rower w garażu pod pokrowcem złodziej nie spodziewa się, że użytkownik zamontował w nim piszczałkę o głośności 110 dB :rolleyes:

Może ten produkt będzie dla Ciebie jakąś alternatywą dla Oxforda, dla mnie jest :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: blokada a alarmem oxford

Postprzez rupert » Śr lis 13, 2013 1:12 pm

Mam Xena (XZZ6 chyba!) z alarmem podobnej klasy. Bateria trzyma już pół roku, ale ile wytrzyma nie wiem. Nie wydaje się by szybko padła, bo rzadko wyje :)
plusy:
- można nie pamiętać o blokadzie bo wystarczy na moto wsiąść i zaczyna wyć
- odstrasza skutecznie ulicznych ciekawskich
- cena (kupiłem za 100zł)
minusy:
- te wartości dB działają tylko z bliska, ze 100m można nie zwrócić uwagi
- kluczyk potrafi się przyciąć przy odblokowywaniu i wyje w ryj
Jestem zadowolony :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: blokada a alarmem oxford

Postprzez camilos55 » Śr lis 13, 2013 1:53 pm

w sumie blokade na tarcze mam od dawna tylko bez alarmu - a chciałbym jednak zeby troche odstraszało chętnych na maszynę
:nono:
w pierwszym momecie dlatego przyszłami własnie blokada z "wyjką" nieoszukujmy sie ale założenie alarmu od moto troszke kosztuje.

a co wy na to:
Obrazek

działa to na zasadzie tez wstrząsu i aktywowane jest przez pilota ! 120db
co lepsze na odwrocie jest magnes więc mozna w dowolnym miejscu to przyczepić
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: blokada z alarmem oxford

Postprzez rupert » Śr lis 13, 2013 2:53 pm

Wszystkie blokady na tarczę, czy za 30zł, czy za 500zł pozostaną blokadami tarczy hamulcowej. To nie system antykradzieżowy, a blokada, ew. ze straszakiem.
Na złodzieja żadne takie cuda nie pomogą, wpada 4 gości busem, myk do góry i odjazd, a brzęczki i syreny nikogo nie zaciekawią, taka smutna prawda.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: blokada z alarmem oxford

Postprzez Glub » Śr lis 13, 2013 5:07 pm

Dlatego nie ma sensu instalowanie jakichkolwiek alarmów poza tym, w co wyposaża fabryka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: blokada z alarmem oxford

Postprzez camilos55 » Śr lis 13, 2013 6:31 pm

wiadomo że na złodzieja nie ma rady jak chce to i tak ukradnie ale niech piszczałka sobie popiszczy :) a... może odstraszy jakiegoś amatora.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: blokada z alarmem oxford

Postprzez rupert » Śr lis 13, 2013 6:42 pm

camilos55 napisał(a):wiadomo że na złodzieja nie ma rady jak chce to i tak ukradnie ale niech piszczałka sobie popiszczy :) a... może odstraszy jakiegoś amatora.

To bierz z piszczałką. Każdy kto zechce się przysiąść, posadzić dzieciaka, oprzeć się, kopnąć, szturchnąć, przepchnąć zdziwi się :tongue: Naprawdę działa :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: blokada z alarmem oxford

Postprzez Marcus » Śr lis 13, 2013 7:36 pm

Mam takiego Oxforda. Generalnie blokada ok, zawiedziony tylko jestem poziomem głośności. Jeśli to jest rzeczywiście 100 dB w co wątpię, to myślę zeby zwrócić czyjąś uwagę potrzeba ze 200 dB :biggrin:
Alarm bardzo czuły, drobny ruch kierownicą i najpierw ostrzegające piknięcie a przy ponownym poruszeniu - wycie.
Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mam porównania ale myślę że nie odbiega zbytnio od innych. Jest mniej masywna od Oxford Quartz o której też myślałem. Quartz ma trzpień 10 mm a Screamer 7 mm (idealnie pasuje w otwór tarczy NC -ka) , jednak Quartz nie ma syreny. Po sobie wiem też że nie zawsze chciało by mi się zakładać przypominajkę, a to mogło by skutkować próbą ruszenia z założoną blokadą. W przypadku Screamera nie ma tego bólu bo zawsze o sobie przypomni.
Co do baterii to nie wiem - mam go dopiero ok 3 miesiące, ale na którymś forum znalazłem że wytrzymują do 1,5 sezonu. Zresztą w komplecie jest drugi zestaw baterii.
Generalnie jestem zadowolony ale mam świadomść, że to tylko odstraszacz ciekawskich dzieciaków, a nie złodziei.
Avatar użytkownika
Marcus
Miłośnik
 
Posty: 637
Dołączył(a): N maja 26, 2013 4:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Marek
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości