Potrzebuję porady :)

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez Łazik » Wt mar 04, 2014 2:33 pm

trampek napisał(a):Ja kupiłem moje moto u Rakowskiego. Nie mogę złego słowa powiedzieć pod względem motocykla, żadnych usterek, wszystko gra i bucy. Byly problemy z zerującymi się trip1, trip2 - PO ROKU mi to naprawili za free. Mimo, że gwarancję dają na miesiąc bodajże ? Tak przynajmniej było w moim przypadku. Jedno mnie tylko u Rakowskiego zastanawia. Z którego roku by moto nie było (a w większości są dodatkowo z Włoch) to w przeważającej ilości przypadków mają przebiegi rzędu 27-30 tyś km. Szczególnie te starsze. Przypadek ? :)

Chociaż brałem udział w takiej ciekawej akcji, w której moje moto było sprawdzane przez kilkanaście autoryzowanych serwisów Honda...i w większości mechanicy po kontroli stanu moich dwóch kółek twierdzili, że patrząc po zużyciu przebieg powinien być oryginalny.


Dzięki za odpowiedź! :thumbup: Właśnie, dlatego sprawdzam, bo te przebiegi mnie zastanawiają :) ale po moto nie widzę śladów zużycia lub malowania...choć wiadomo, ekspertem nie jestem :) Czy może ktoś jeszcze coś kupował u "Raka" lub może coś powiedzieć o tym moto?
Łazik
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt mar 04, 2014 1:41 pm
Imię: Łukasz
W siodle: 100-200 kkm

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez geguś » Wt mar 04, 2014 11:02 pm

A w jaki sposób sprawdzasz moto w IT ? Moja maszyna też jest z Woch i jeśli byłavby możliwość sprawdzenia bardzo bym prosił
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez Łazik » Śr mar 05, 2014 5:55 am

Mam znajomych tam, podaję VIN, dane sprzedającego, jeśli by to była osoba fizyczna to bym ustalał kontakt, są przecież FB i inne, jeśli sklep/komis to szukam logicznie - najbliższych serwisów ASO i tam dzwonią znajomi i pytają o to czy była serwisowana, jakie przebiegi itd :)
Nic trudnego jak ma się kogoś kto mówi po włosku, spisuję pytania i jazda.
A można też zadzwonić do centrali w PL i na podstawie VIN-u coś tam powiedzą, jaki kolor, czy akcje serwisowe były itd...
Łazik
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt mar 04, 2014 1:41 pm
Imię: Łukasz
W siodle: 100-200 kkm

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez geguś » Śr mar 05, 2014 12:01 pm

Nie każdy ma FB i te inne ;) w moim przypadku mam tylko VIN ponieważ moto kupiłem od Polaka, a raczej od rodziny zmarłego właściciela , za dużo informacji nie mam. W tym roku będę we Włoszech to może podjadę do jakiegoś salonu i spróbuję coś ustalić.
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości