Potrzebuję porady :)

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Potrzebuję porady :)

Postprzez Marcin2622 » Śr lis 27, 2013 10:16 am

Marcin2622
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr lis 27, 2013 10:12 am
Imię: Marcin
Motocykl: Honda
W siodle: <100 kkm

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez klemens » Śr lis 27, 2013 3:24 pm

Niech Ci przyślą fotkę baku od góry. Wydaje mi się, że nie ma oryginalnych naklejek ale mogę się mylić. Dokładnie nie widać. Poza tym nic podejrzanego mi się w oczy nie rzuca.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez konjo8ds » Śr lis 27, 2013 8:52 pm

prawy kufer obtarty. mógł być jakiś szlifek na prawo. ale chyba delikatny, bo w końcu ile taki kufer może tarcia o asfalt wytrzymać? ja bynajmniej nie wiem, nie miałem przyjemności :naughty:
sety z lewej i prawej strony obtarte od butów. możliwe, że przebieg nieco wyższy od deklarowanego w aukcji. manetki też jakiś taki dziwny wzór mają - mogły byc zmieniane?
dodatkowo napęd złoty, więc nieoryginalny a poza tym jest trochę wyciągnięty.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez klemens » Cz lis 28, 2013 6:54 am

Faktycznie. Cóż... już nie te oczy. Zębatka też nieoryginalna. U mnie przebieg ok.40kkm a napęd mam oryginalny (ale z tym bywa różnie), na setach nie mam ani śladu butów.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez rupert » Cz lis 28, 2013 1:34 pm

Z setami ten problem, że obtarcia od butów zależą od kierownika. Jeden przetrze po 5kkm, inny po 50kkm, a są i tacy, co w ogóle nie obetrą. Podobnie jak ze zużywaniem zwykłych butów. Czasami to sprawa anatomii.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez klemens » Cz lis 28, 2013 1:55 pm

rupert napisał(a):Z setami ten problem, że obtarcia od butów zależą od kierownika. Jeden przetrze po 5kkm, inny po 50kkm, a są i tacy, co w ogóle nie obetrą. Podobnie jak ze zużywaniem zwykłych butów. Czasami to sprawa anatomii.

Zgadza się. Na fotkach sety przetarte są u kierownika i pasażera w równym stopniu. Jak jeździł dużo z pasażerem, to i napęd mógł się zużyć. Chociaż po takim przebiegu wątpliwe. W dodatku napęd pewnie nie jest świeżo po wymianie.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez rupert » Cz lis 28, 2013 3:29 pm

klemens napisał(a):Zgadza się. Na fotkach sety przetarte są u kierownika i pasażera w równym stopniu. Jak jeździł dużo z pasażerem, to i napęd mógł się zużyć. Chociaż po takim przebiegu wątpliwe. W dodatku napęd pewnie nie jest świeżo po wymianie.

Te wyższe przetarcia na setach, są również zrobione przez kierownika, osobiście nie widzę oznak jazdy z plecaczkiem. Łańcuch jest już trochę rozciągnięty. Dobrze sprawdzić jak wyglądają oryginalne/fabryczne zębatki, szczególnie obejrzeć zdawczą. Jeżeli zamienniki, to maszyna będzie mocno skręcona.

Wiem, że handlarze to magicy i tylko oni potrafią kupić na zachodzie motocykl poniżej wartości rynkowej i po sprowadzeniu do Polski również sprzedać z atrakcyjną ceną. Nie ufam takim ofertom! Nie wierzę, że to moto ma tylko 23kkm! Co nie znaczy, że nie może to być w pełni wartościowy i sprawny egzemplarz. Jedynie nienawidzę oszustów, bo tak traktuję skręcanie liczników.

Motocykl w Polsce, nie ważne czy ma 5, 10, czy 20 lat, do sprzedaży ma przebieg 20-45kkm, samochody 140-179kkm :bag:

Kupowałem ostatnio starego Caddy z przebiegiem 299.930km, przed kupnem kumpel podpiął pod kompa, właściciel wywali gały, "co on robi!!!". Przebieg oryginalny, zgodny z fakturami i przeglądami, w komputerze nie grzebano. W między czasie obejrzałem 4 inne z przebiegami rzędu 170-180.000km, które w porównaniu z zakupionym były w stanie agonalnym. Na laptopie na każdym przebiegi były zbite o ponad 300kkm oprócz jednego, w którym ktoś nieumiejętnie skręcał licznik i uszkodził rom. Więc nic nie dało się odczytać. Oczywiście spośród tych 5 aut, moje zakupione było najtańsze, a i jako jedyne dało się kupić na fa-vat :thumbup:

Teraz mam 1200km, bo przy 300.000 licznik się przekręca w VW :beer:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez klemens » Cz lis 28, 2013 3:56 pm

rupert napisał(a):Te wyższe przetarcia na setach, są również zrobione przez kierownika

Tak mówisz? ... No to już się nie odzywam. Generalnie ja nie niszczę ani moto ani samochodów i nie mam skali porównawczej, więc trochę zdziwiony jestem, jak widzę czasem skalę zniszczeń.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez rupert » Cz lis 28, 2013 5:30 pm

Jak Klemensie przyjmiesz sportowe ułożenie, to na podnóżkach masz podbicie stopy a piętę na tych wypustkach seta :cool: Ale tu mistrzem jest Konjo i pewnie, jak się mylę, to mnie opierdoli :biggrin:

edit. Choć teraz zacząłem się zastanawiać, czy pasażer nie mógłby tam setów przycierać :dusgust:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Potrzebuję porady :)

Postprzez klemens » Cz lis 28, 2013 6:14 pm

Z tymi handlarzami... to ino stoć i walić w morde. Niewątpliwie wymaga to obostrzeń prawnych. Z drugiej strony handlarz "oferuje" to czego oczekuje klient. I tak dookoławojtek. Kolega kupił w salonie bmw 730d w 2004 roku. Najechał nim coś ok.600 czy 700tys. Był tak "głupi", że robił cały ten czas przeglądy w serwisie bmw. Przebieg jest więc udokumentowany :biggrin: .Każde jego skręcenie będzie udowodnionym oszustwem.
Auto wygląda jak nowe i jeździ jak nowe. Ale kto je u nas kupi?! Dał dzieciom, jeżdżą sobie do szkoły.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości