Nowa Africa?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Nowa Africa?

Postprzez Monte Christo » Śr sie 24, 2016 7:57 pm

Ja bym się wybrał do Nowej Zelandii. Strasznie lubię jagnięcinę, a tam najlepsza we Świecie. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Nowa Africa?

Postprzez klemens » Cz sie 25, 2016 9:56 am

Wytknąłem głównie wady Afryki ale zapomniałem dodać, że jestem nią oczarowany. Subiektywnie, to najfajniejszy motór, jakiego zdarzyło mi się dosiąść. Giejes się chowa.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Nowa Africa?

Postprzez rupert » Cz sie 25, 2016 10:19 am

No proszę. Mnie też oczarowała, ale plastiki są fatalne, dct niepotrzebne.
Na standardzie koła nie uniesiesz :kwasny:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Nowa Africa?

Postprzez klemens » Cz sie 25, 2016 5:48 pm

...i nie wiedzieć czemu zamienione są kierunkowskazy i klakson. Ciągle ktoś na mnie trąbił :biggrin:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Nowa Africa?

Postprzez Radarman » Cz sie 25, 2016 11:14 pm

klemens napisał(a):...i nie wiedzieć czemu zamienione są kierunkowskazy i klakson. Ciągle ktoś na mnie trąbił :biggrin:


Honda tak już ma od jakiegoś czasu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Nowa Africa?

Postprzez bartus2737 » So sie 27, 2016 4:52 am

Widziałem w lipcu w Chorwacji , ubrana w kufry . :D nie jechałem ale oniemiałem jak ja zobaczyłem i usłyszałem .... :D gościu podjechał kolo v-strona i VS sie chowa :P cacko !
bartus2737
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Chełmce koło Kalisza
Wiek: 32
Imię: Bartlomiej
Motocykl: Cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: Nowa Africa?

Postprzez klemens » So sie 27, 2016 10:09 am

No właśnie, cacko. Wczoraj poturystykowałem trochę, żałując, że nie jadę AT. Do momentu aż na baaadzo stromym podjeździe nie dałem rady. Motek i ja spadliśmy nieco niżej. Turlałem się z taką prędkością, że nie mogłem wyhamować (ubrany w zbroję na gołą klatę). Dodam, że ścieżka była gliniasto-kamienista.
Wstałem, wdrapałem się wyżej po KTMa, podniosłem i... nic. Podrapał się handbar (i tak był już podrapany) i kompletnie nic więcej się nie stało. Co by było z AT? Szkody na min.20k zł. Wiem, wiem, to moto turystyczne a nie kross. Ale ta ścieżka nie wyglądała z początku groźnie. Po prostu ciężko ocenić na nieznanej drodze off, kiedy skończy się turystyka a zacznie hard enduro.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Nowa Africa?

Postprzez Vorenus » Pt wrz 09, 2016 5:57 pm

Czy jest już na forum jakaś Afryczka? Jestem ciekawy wrażeń użytkowników. Szczególnie interesuje mnie jak oceniacie ochronę przed wiatrem i po ilu kilometrach/godzinach zaczyna doskwierać ból tyłka :)
Po jeździe testowej tak się napaliłem, że w zasadzie byłem w stanie kupić to moto. Okazało się jednak, że jest spory problem z dostępnością tych motocykli, co pozwoliło mi wystudzić trochę emocje. Motocykla używam do jazdy po mieście i dalszych wypraw (raczej szosowych, czasem trochę szutrów) tak więc Afryczka wydaje się być dobrym wyborem.
Vorenus
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): N lis 23, 2014 6:25 pm
Motocykl: V-Strom 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Nowa Africa?

Postprzez nocny » Pt wrz 09, 2016 7:31 pm

Vorenus napisał(a): Motocykla używam do jazdy po mieście i dalszych wypraw (raczej szosowych, czasem trochę szutrów) tak więc Afryczka wydaje się być dobrym wyborem.


:question: :question: :question: :question:
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Nowa Africa?

Postprzez Vorenus » Pt wrz 09, 2016 9:33 pm

nocny napisał(a):
Vorenus napisał(a): Motocykla używam do jazdy po mieście i dalszych wypraw (raczej szosowych, czasem trochę szutrów) tak więc Afryczka wydaje się być dobrym wyborem.


:question: :question: :question: :question:


:) Faktycznie dziwnie to zabrzmiało :D. Powinienem podkreślić, że lubię zjeżdżać z asfaltu i czasem wybieram drogi szutrowe. Jeżdżę sporo po mieście i kilka razy w roku gdzieś dalej plus wypady weekendowe. Crosstourer trochę za ciężki a Crossrunnerem za bardzo po szutrach nie pojeżdżę.
Wydaje mi się więc, że nowa Afryka będzie motocyklem którym bez problemu śmignę w korkach (to przetestowałem), objadę Bałkany oraz zjadę z asfaltu i pojeżdżę po mazurskich szutrach.

Stąd pytanie: Czy ktoś z tu obecnych jeździ na co dzień takim motocyklem i może coś więcej powiedzieć. Mnie po czterogodzinnym teście Afryka przypadła do gustu, ale kilka godzin to nie tysiące kilometrów.
Vorenus
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): N lis 23, 2014 6:25 pm
Motocykl: V-Strom 1000
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron