Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 7:37 pm

Niedługo zbliża sie przedląd gwarancyjny (ten po roku lub 12 tyś) mojego nceka. Iteraz pytanie gdzie? Kupiłem czarną strzałę w plazie i tam zrobiłem przegląd przy 1tyś ale jakoś...... mi niepodpasowali mechanicy, co im nie powiedziałem to że wszystko jest ok i tak ma być, wysto jest w normie. Mogę zmienić serwis na inny oczywiście nietracąc gwarancji tylko teraz gdzie co polecacie jakieś doświadczenia itp. do wyboru mam np autowitolin (500m ode mnie) lub motoristę i tu odziwo kogo nie zapytam to serwisuje właśnie w motoriście są tacy dobrzy? a może inny serwiś w wawie ?

Re: Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 7:56 pm

A dzieje się coś z motocyklem ?
Bo jeśli nie, to po co przepłacać. Ja swój po roku (4600km) zawiozłem do Plazy (kupowalem w Motoriście). Zrobili wymianę oleju (obecna promocja hondy do końca marca), z grubsza looknęli (albo i nie) i podbili przegląd gwarancyjny. Całość 320 zł.
W Motoriście chcieli 320 + przegląd 250 + koszt ewentualnych częsci. Jako że z moim moto nic się nie dzieje (bo co niby ma się dziać po 4000 km) to pojechałem do Plazy uważając że Motorista i tak nic wiecej nie zrobi a kasiorkę weźmie. Myślę że prawdziwy przeglad należy mu się po 12 tys. tak jak przewiduje instrukcja, ewentualnie wcześniej jeśli będę miał jakieś uwagi do moto.

Re: Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 8:52 pm

320zl za roczny przęglad?? To chyba tez jest zalezne ile masz przelatane?. Jak dobrze pamietam to zibi za roczny przegląd dal cos okolo 800 tylko on miał wiecej nalatane. A moze wlasnie tak w plazie podchodza do tych przegladow lukną okiem i podbijają. Lepiej zeby przeglad byl zrobiony profesjonalnie za normalna kase i to co ma wyjsc niech wyjdzie na gwarancji niz jak moto bedzie juz po okresie gwarancyjnym. Ale to moje zdanie. A regulacja zaworow przy jakim przebiegu powinna byc?? Przy 12 tys?

Re: Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 9:17 pm

320 za olej hondowski z filtrem i wymianą. Podbicie gwarancji w cenie. Zrobisz jak chcesz ale osobiście nie wierzę że gdzie indziej zrobią coś więcej niż wymiana oleju (przynajmniej przy tak malym przebiegu jak mój).

Re: Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 9:29 pm

Przy przeglądzie po 12kkm są regulowane zawory. Ojej nie musi być hondowski byle spełniał warunki. A koszt przeglądu odgórnie ustala Honda Polska.
Skoro masz najbliżej Honda Witolin to tam rób przeglady

Re: Gdzie serwisować?

Cz mar 27, 2014 10:11 pm

Glub.... Honda Polska nic nie ustala. Bo nie ma czegoś takiego jak Honda Polska ;)
A tak na serio - sztywno to może być tylko ustalany koszt przy kampaniach jak ta wiosenna. W pozostałych przypadkach sztywno ustalony jest czas wykonania usługi (czasy fabryczne operacji), a cena zależy już od dealera i jego ceny za roboczo godzinę. I tak to działa.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 6:34 am

No to zostałem zdezorientowany. Ostatni gwarancyjny robię w M a potem jadę do ISM

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 6:46 am

Ja mam dopiero nalatane 7 tyś więc zapewne też wymienią olej i lukną z grubsza. Tylko mam nadzieje że np jak odstawie do witolina to beda widzieć w kompie historie moto z plazy? (w sumie musza wiedzieć na jakim oleju lata itp) tj jest to w autach.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 6:59 am

Przeglady z plazy beda widziec. Z Motoristy i z MCS juz nie. Ale to sie pewnie niedlugo zmieni. Myslisz, ze beda patrzec jaki miales olej wlany ? Heheheh ;) Dobre !

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 7:03 am

Honda Witolin??? :nono: omijaj szerokim łukiem ten serwis no chyba że masz potrzebę stracić trochę kasy i nerwów. W Motoriscie ceny wysokie więc pewno się skończy że i tak i tak wrócisz do Plazy do momentu kiedy masz moto na gwarancji.
Odpowiedz