Gdzie serwisować?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Glub » Pt mar 28, 2014 8:48 am

trampek napisał(a):Przeglady z plazy beda widziec. Z Motoristy i z MCS juz nie. Ale to sie pewnie niedlugo zmieni. Myslisz, ze beda patrzec jaki miales olej wlany ? Heheheh ;) Dobre !

A dlaczego z Motorista i mcsu już nie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez trampek » Pt mar 28, 2014 9:07 am

Dluga historia. Najkrocej mówiąc do niedawna nie mieli odpowiedniego oprogramowania. Jest wprowadzane z tego co wiem.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez camilos55 » Pt mar 28, 2014 9:09 am

trampek napisał(a):Myslisz, ze beda patrzec jaki miales olej wlany ? Heheheh Dobre !



no przeciez musza sprawdzić czy latam na np na syntetyku czy na półsyntetyku. Jak latam na pół to chyba na pałe nie wleja syntetyka. Muszą jakąś wiedze mieć.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Marcus » Pt mar 28, 2014 9:16 am

Nie wiem jak serwisy motocyklowe ale w przypadku samochodu Honda w Markach nie pytała się żony jaki olej chce (a byl syntetyk Mobil1) tylko wlali Castrol na szczeście też syntetyk. W związku z tym nigdy już Hondy w Markach nie odwiedzę, a olej od tamtej pory wymieniam sam.
Avatar użytkownika
Marcus
Miłośnik
 
Posty: 637
Dołączył(a): N maja 26, 2013 4:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Marek
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez trampek » Pt mar 28, 2014 9:21 am

camilos55 napisał(a):no przeciez musza sprawdzić czy latam na np na syntetyku czy na półsyntetyku. Jak latam na pół to chyba na pałe nie wleja syntetyka. Muszą jakąś wiedze mieć.


:naughty: :naughty: :naughty:
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Monte Christo » Pt mar 28, 2014 9:28 am

Ja robię tak, że się umawiam w MCSie (narazie), chyba tam zaszły jakieś zmiany, bo ostatnio gadałem z jakimś innym typem z serwisu, niż onegdaj. Mówię co chcę, jaki olej, rozmawiam na temat motocykla i jak typowy klient po prostu wymagam. Jesli czegoś nie wiem, to pytam a na podstawie informacji udzielonych przez kierownika serwisu podejmuję decyzję i tyle.
Podejrzewam, że taki serwis jak się nie będziesz odzywał i interesował wleje Ci po prostu olej jaki uważa (zgodny z zaleceniami producenta) lub od jakiego ma najlepszą prowizję i tyle. Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez camilos55 » Pt mar 28, 2014 10:17 am

Monte Christo napisał(a):Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:



masz racje w 100%.

Ciekawe co by powiedzieli jak bym stał przy mechaniku i patrzył jak i co robi :cool: nie to że patrzyłbym na ręce ale sami wiecie. Ciekawe czy jest taka możliwośc wogóle.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Monte Christo » Pt mar 28, 2014 10:28 am

camilos55 napisał(a):
Monte Christo napisał(a):Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:



masz racje w 100%.

Ciekawe co by powiedzieli jak bym stał przy mechaniku i patrzył jak i co robi :cool: nie to że patrzyłbym na ręce ale sami wiecie. Ciekawe czy jest taka możliwośc wogóle.


Ja w MCsie czekam na wykonanie prac. Przyjeżdżam, czekam z godzinę lub półtorej i wyjedżam sprzętem. Tym samym widzę co się dzieje z moim moto, jak jest traktowane etc. Oczywiście można się w trakcie zapytać o coś mechanika, ale chyba żaden nie lubi nachalności i patrzenia - tak jak twierdzisz na ręce. Sam bym chyba nie mógł tego znieść. Dyskretnie możesz tak robić, ale z odległości :biggrin: Mają tam zawsze bramę otwartą, więc nic nie stoi na przeszkodzie. :smoke:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Casper » Pt mar 28, 2014 11:06 am

Ja serwisuję w Plazie. Jestem zadowolony z podejścia do Klienta. Ale i tak - jak chcesz mieć pewność, że wszystko jest zrobione zgodnie z oczekiwaniami to trzeba ich pilnować i odbierając moto sprawdzać do się da. Na jesieni przy montażu centralki źle zamontowali mi mechanizm jej składania przez co sprężyna, której zadaniem jest trzymać kosę w pozycji rozłożonej składała ją. Tak więc mało co mi moto nie padło na ziemię przy pierwszej próbie odstawienia na kosie.
Ale Plazę mogę polecić, potem w ramach przeprosin zachowali się bardzo ładnie co też jest ważne.
Obrazek
Casper
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Wiek: 45
Imię: Sebastian
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Marcus » Pt mar 28, 2014 12:15 pm

Myślę że nigdzie nie powinni mieć nic naprzeciwko żeby się z boku dyskretnie przyglądać (o ile są do tego warunki). Czasy się zmieniają i podejscie do klienta też (o ile ten ostatni nie jest jakiś upierdliwy) :tongue:
Avatar użytkownika
Marcus
Miłośnik
 
Posty: 637
Dołączył(a): N maja 26, 2013 4:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Marek
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron