Switch to full style
Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 8:48 am

trampek napisał(a):Przeglady z plazy beda widziec. Z Motoristy i z MCS juz nie. Ale to sie pewnie niedlugo zmieni. Myslisz, ze beda patrzec jaki miales olej wlany ? Heheheh ;) Dobre !

A dlaczego z Motorista i mcsu już nie?

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 9:07 am

Dluga historia. Najkrocej mówiąc do niedawna nie mieli odpowiedniego oprogramowania. Jest wprowadzane z tego co wiem.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 9:09 am

trampek napisał(a):Myslisz, ze beda patrzec jaki miales olej wlany ? Heheheh Dobre !



no przeciez musza sprawdzić czy latam na np na syntetyku czy na półsyntetyku. Jak latam na pół to chyba na pałe nie wleja syntetyka. Muszą jakąś wiedze mieć.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 9:16 am

Nie wiem jak serwisy motocyklowe ale w przypadku samochodu Honda w Markach nie pytała się żony jaki olej chce (a byl syntetyk Mobil1) tylko wlali Castrol na szczeście też syntetyk. W związku z tym nigdy już Hondy w Markach nie odwiedzę, a olej od tamtej pory wymieniam sam.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 9:21 am

camilos55 napisał(a):no przeciez musza sprawdzić czy latam na np na syntetyku czy na półsyntetyku. Jak latam na pół to chyba na pałe nie wleja syntetyka. Muszą jakąś wiedze mieć.


:naughty: :naughty: :naughty:

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 9:28 am

Ja robię tak, że się umawiam w MCSie (narazie), chyba tam zaszły jakieś zmiany, bo ostatnio gadałem z jakimś innym typem z serwisu, niż onegdaj. Mówię co chcę, jaki olej, rozmawiam na temat motocykla i jak typowy klient po prostu wymagam. Jesli czegoś nie wiem, to pytam a na podstawie informacji udzielonych przez kierownika serwisu podejmuję decyzję i tyle.
Podejrzewam, że taki serwis jak się nie będziesz odzywał i interesował wleje Ci po prostu olej jaki uważa (zgodny z zaleceniami producenta) lub od jakiego ma najlepszą prowizję i tyle. Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 10:17 am

Monte Christo napisał(a):Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:



masz racje w 100%.

Ciekawe co by powiedzieli jak bym stał przy mechaniku i patrzył jak i co robi :cool: nie to że patrzyłbym na ręce ale sami wiecie. Ciekawe czy jest taka możliwośc wogóle.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 10:28 am

camilos55 napisał(a):
Monte Christo napisał(a):Pamiętaj, kto pyta :naughty: nie błądzi :thumbsup:



masz racje w 100%.

Ciekawe co by powiedzieli jak bym stał przy mechaniku i patrzył jak i co robi :cool: nie to że patrzyłbym na ręce ale sami wiecie. Ciekawe czy jest taka możliwośc wogóle.


Ja w MCsie czekam na wykonanie prac. Przyjeżdżam, czekam z godzinę lub półtorej i wyjedżam sprzętem. Tym samym widzę co się dzieje z moim moto, jak jest traktowane etc. Oczywiście można się w trakcie zapytać o coś mechanika, ale chyba żaden nie lubi nachalności i patrzenia - tak jak twierdzisz na ręce. Sam bym chyba nie mógł tego znieść. Dyskretnie możesz tak robić, ale z odległości :biggrin: Mają tam zawsze bramę otwartą, więc nic nie stoi na przeszkodzie. :smoke:

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 11:06 am

Ja serwisuję w Plazie. Jestem zadowolony z podejścia do Klienta. Ale i tak - jak chcesz mieć pewność, że wszystko jest zrobione zgodnie z oczekiwaniami to trzeba ich pilnować i odbierając moto sprawdzać do się da. Na jesieni przy montażu centralki źle zamontowali mi mechanizm jej składania przez co sprężyna, której zadaniem jest trzymać kosę w pozycji rozłożonej składała ją. Tak więc mało co mi moto nie padło na ziemię przy pierwszej próbie odstawienia na kosie.
Ale Plazę mogę polecić, potem w ramach przeprosin zachowali się bardzo ładnie co też jest ważne.

Re: Gdzie serwisować?

Pt mar 28, 2014 12:15 pm

Myślę że nigdzie nie powinni mieć nic naprzeciwko żeby się z boku dyskretnie przyglądać (o ile są do tego warunki). Czasy się zmieniają i podejscie do klienta też (o ile ten ostatni nie jest jakiś upierdliwy) :tongue:
Odpowiedz