jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez buczekpan » Śr maja 20, 2020 10:33 am

Po bieżniku wnioskuję, że pewnie aniołki ST?
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez raphi » Śr maja 20, 2020 10:48 am

buczekpan napisał(a):Po bieżniku wnioskuję, że pewnie aniołki ST?
Si. Fajne gumki do cbfki do latania po zakretasach.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez facet » Pt cze 12, 2020 9:16 am

A to może tak zapytam, czy ktoś ze śląska jest może kto mógłby mi taką szybę MRA czy Givi użyczyć na 10 min. Mogę użyczyć deflektor. Kurde coś zrobię z owiewką jest gorzej a teraz tym stwierdzeniem że im wyższa tym większy hałas już się podłamałem i zaczynam nie widzieć sensu zmieniania szyby. Będę wdzięczny za info.
Avatar użytkownika
facet
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr kwi 22, 2020 11:37 am
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez gregin » Pt cze 12, 2020 4:08 pm

Jak wysoka szyba to tylko z deflektorem i wiatr nad kask. Wtedy względna cisza, dobry komfort bo bez naporu wiatru, ale trzeba żyć z turbulencjami na kasku przy większych prędkościach. Z reguły powyżej około 100km/h.

Druga opcja to super niska szyba albo bez. W cbf musiałem jechać bez szyby żeby osiągnąć prawidłowy efekt. Mamy wtedy całkowity brak turbulencji, przy dobrym kasku jest dość cicho - wiatr musi bez przeszkód ładnie opływać kask. Ale trzeba walczyć z wiatrem i jeździć z zamkniętą szybą.

Coś za coś, jedno i drugie ma wady i zalety.
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Turos » Pt cze 12, 2020 6:05 pm

Albo szyba wielkości przedniej szyby IKARUSA.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez facet » So cze 13, 2020 8:44 am

gregin napisał(a):Jak wysoka szyba to tylko z deflektorem i wiatr nad kask. Wtedy względna cisza, dobry komfort bo bez naporu wiatru, ale trzeba żyć z turbulencjami na kasku przy większych prędkościach. Z reguły powyżej około 100km/h.

Druga opcja to super niska szyba albo bez. W cbf musiałem jechać bez szyby żeby osiągnąć prawidłowy efekt. Mamy wtedy całkowity brak turbulencji, przy dobrym kasku jest dość cicho - wiatr musi bez przeszkód ładnie opływać kask. Ale trzeba walczyć z wiatrem i jeździć z zamkniętą szybą.

Coś za coś, jedno i drugie ma wady i zalety.


Widzę że mieszkamy od siebie z 15km, nie masz przypadkiem na chwile takiej szyby na pożyczkę? Ale to wiatr to właśnie turbulencje a piszesz że nie ma naporu wiatru a są turbulencje. Powiem szczerze na poprzedniej yamaha virago 125, fakt prędkość 100km/h to był max ale wtedy jakoś to mi nie przeszkadzało mając ten sam kask.
Avatar użytkownika
facet
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr kwi 22, 2020 11:37 am
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Marcpro » Śr cze 17, 2020 8:03 pm

Jeśli mogę coś dodać, to przy wysokiej szybie na zmniejszenie turbulencji i hałasu pomaga odsunięcie jej od obudowy.

Ja w swojej CBF'ce mam turystyczną szybę Loster (55 cm długości) i deflektor Loster FJR3 (16 cm długości).
Przy takim dość długim zestawie, bardzo dokuczały mi turbulencje i hałas podczas jazdy.
Ale podłożenie 3 gumowych podkładek pod szybę i odsunięcie jej od obudowy na jakieś 9 mm, skutecznie zmniejszyło zarówno turbulencje i hałas.
Wynika to z tego, że teraz więcej powietrza dostaje się pod szybę, co zmniejsza różnicę ciśnień.

Tak wiec jeśli komuś doskwierają turbulencje i hałas, to jest to prosty i tani sposób na ich zmniejszenie.

P.S. Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego taka konfiguracja, to mam 192 cm wzrostu i przy takim zestawie do około 100 km/h mogę jeździć z podniesioną szybą w kasku i nic mi nie wieje w oczy.
Marcpro
Użytkownik
 
Posty: 121
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 10:37 am
Lokalizacja: Żelazowa Wola
Motocykl: CBF600S (PC38)
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez gregin » Cz cze 18, 2020 5:37 pm

W wolnej chwili daję dystanse i przetestuję ten patent.
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez buczekpan » Cz cze 18, 2020 7:16 pm

Marcpro napisał(a):P.S. Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego taka konfiguracja, to mam 192 cm wzrostu i przy takim zestawie do około 100 km/h mogę jeździć z podniesioną szybą w kasku i nic mi nie wieje w oczy.


Z tym podniesionym wizjerem, to lepiej uważaj. Też kiedyś jechałem viaderkiem z podniesionym wizjerem i opuszczoną blendą z pracy. Wtedy były te upały pod 35 stopni. Wszystko było fajnie, do momentu, gdy oberwałem w blendę kamieniem spod koła. Blenda nie pękła, został tylko ślad, ale wolę nie myśleć, co by było gdybym jechał szybciej albo bez blendy.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Marcpro » Pt cze 19, 2020 5:51 am

buczekpan napisał(a):Wszystko było fajnie, do momentu, gdy oberwałem w blendę kamieniem spod koła. Blenda nie pękła, został tylko ślad, ale wolę nie myśleć, co by było gdybym jechał szybciej albo bez blendy.


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
Nie tak dawno jadąc po mieście tak 50-60 km/h zaliczyłem większego owada między oczy.
Od tamtej pory opuszczam szybę.
Marcpro
Użytkownik
 
Posty: 121
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 10:37 am
Lokalizacja: Żelazowa Wola
Motocykl: CBF600S (PC38)
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron