jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez dmilek78 » Pn mar 31, 2014 8:26 pm

Witam
potrzebuje porady kogoś kto może sprawdzał ten temat
kupiłem cbf600s 2008 rok i mam pytanie które się wałkowało już na forum ale brakuje mi finalnej decyzji
którą szybę kupić ? przejrzałem sklepy internetowe i do wyboru mam takie zestawy

mam 180 cm wzrostu siodło ustawione w pozycji środkowej

1)Givi GID303ST + darkojak 12cm(wysokość 54 cm samej szyby)
2)Szyba MRA Vario Touring do Honda CBF 600 S z wbudowanym deflektorem(wysokość 49 cm samej szyby)
3)Szyba MRA Vario Touring + darkojak 12 cm(wysokość 49 cm samej szyby)
4)Szyba turystyczna PUIG do Honda CBF600S 04-13 + darkojak 12 cm (wysokość 49cm samej szyby)

z góry dziękuje za pomoc
dmilek78
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N mar 30, 2014 10:49 pm
Imię: Damian
Motocykl: CBF600s 2008r.
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Ostlander » Pn mar 31, 2014 8:44 pm

Mam szybę GIVI 303ST i deflektor Darkojak. Przy moim wzroście 185cm i najniższym ustawieniu siodła, mam koniec deflektora lekko poniżej linii wzroku. Dzięki takiemu ustawieniu mam najniższe wibracje i szumy wokół kasku. Da się jeździć szybko bez większego zmęczenia. Deflektor jest ustawiony równolegle do szyby.
Sama szyba givi mimo swojej wysokości była za krótka, powodowała odchyleniu strugi powietrza prosto na kask. Z deflektorem jest bardzo duża poprawa.
Nie pamiętam jaki wysoki jest mój deflektor.
Avatar użytkownika
Ostlander
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 10:34 am
Lokalizacja: Olecko
Wiek: 51
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 1000 FA GT
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez dmilek78 » Pn mar 31, 2014 8:49 pm

Ostlander napisał(a):Mam szybę GIVI 303ST i deflektor Darkojak. Przy moim wzroście 185cm i najniższym ustawieniu siodła, mam koniec deflektora lekko poniżej linii wzroku. Dzięki takiemu ustawieniu mam najniższe wibracje i szumy wokół kasku. Da się jeździć szybko bez większego zmęczenia. Deflektor jest ustawiony równolegle do szyby.
Sama szyba givi mimo swojej wysokości była za krótka, powodowała odchyleniu strugi powietrza prosto na kask. Z deflektorem jest bardzo duża poprawa.
Nie pamiętam jaki wysoki jest mój deflektor.


mógł byś zmierzyć wysokość deflektora? ja mam 180 wiec zastanawiam się czy nie kupić deflektora 12 cm bo 17 cm może wchodzić mi w linie wzroku

pytanie czy ktoś może ma zamontowaną szybę turystyczną Puiga lub MRA Vario Touring i podzieli się jak się zachowują podczas jazdy?
dmilek78
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N mar 30, 2014 10:49 pm
Imię: Damian
Motocykl: CBF600s 2008r.
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Ostlander » Wt kwi 01, 2014 1:45 pm

Deflektor ma wysokość 12cm. Szerokość ok. 30cm.
Avatar użytkownika
Ostlander
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 10:34 am
Lokalizacja: Olecko
Wiek: 51
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 1000 FA GT
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Monte Christo » Wt kwi 01, 2014 2:26 pm

dmilek78 napisał(a):pytanie czy ktoś może ma zamontowaną szybę turystyczną Puiga lub MRA Vario Touring i podzieli się jak się zachowują podczas jazdy?


Użyj szukajki, mnóstwo było o tym na forum, testy porównania riderów. O dekleftorach Darkojaka też troche poczytasz :wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez dmilek78 » Wt kwi 01, 2014 3:06 pm

Monte Christo napisał(a):
dmilek78 napisał(a):pytanie czy ktoś może ma zamontowaną szybę turystyczną Puiga lub MRA Vario Touring i podzieli się jak się zachowują podczas jazdy?


Użyj szukajki, mnóstwo było o tym na forum, testy porównania riderów. O dekleftorach Darkojaka też troche poczytasz :wink:


no własnie zanim zamieściłem posta przejrzałem forum wzdłuż i poprzek ;-) , ale nie wiem na która szybe finalnie sie zdecydować ;-)
dmilek78
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N mar 30, 2014 10:49 pm
Imię: Damian
Motocykl: CBF600s 2008r.
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez dmilek78 » Wt kwi 01, 2014 8:32 pm

wybór padł finalnie na MRA Vario Touring(w standardzie z deflektorem) mam nadzieję że będę zadowolony ;-)
dmilek78
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N mar 30, 2014 10:49 pm
Imię: Damian
Motocykl: CBF600s 2008r.
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez Jacko » Cz kwi 17, 2014 7:17 pm

dmilek78 i jak wrażenia? był to trafny wybór :)?
Jacko
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt maja 17, 2013 7:07 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez dmilek78 » Cz kwi 17, 2014 7:35 pm

Jacko napisał(a):dmilek78 i jak wrażenia? był to trafny wybór :)?


finalnie jednak kupiłem givi i to był trafny wybór ponieważ mra z deflektorem jest nie wiele wyższa od szybki
standardowej tylko 4 cm a znalazłem informacje pod linkiem http://www.nationalcycle.com/WhyBuy/chapter3.html
że szybka powinna być minimalnie poniżej linii wzroku jeżeli patrzymy na punkt oddalony od motocykla o 15 metrów
wiec zrobiłem przymiarkę z metrówką siedząc na moto i wyszło mi że szybka powinna mieć długość 53-54 cm wiec idealnie givi
303st która ma 54 cm, zamówiłem zamontowałem i przejechałem około 200 km zatem mogę już coś więcej napisać
jazda teraz z prędkością 120/140 km/h to czysta przyjemność nie ma naporu wiatru na klatkę piersiowa w porównaniu do szyby standardowej dodatkowo nie mam żadnych turbulencji kasku, zatem po moim doświadczeniu mogę śmiało polecić tą szybkę
osobom o wzroście około 180 cm ponieważ jest duzo lepszy komfort jazdy a szybka "nie wchodzi "w pole widzenia
co do zamówienia to zamówiłem w tym sklepie http://www.moto-tour.com.pl/Konfigurato ... l-170.html
przesyłka bez problemowa w mega kartonie zabezpieczona aż sie zdziwiłem ze tak duże pudło no i cena niewygórowana jak za GIVI

mam nadzieję że komuś ten post pomoże przy wyborze szybki

Damian
dmilek78
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N mar 30, 2014 10:49 pm
Imię: Damian
Motocykl: CBF600s 2008r.
W siodle: <100 kkm

Re: jaka szyba do CBF600S ,Givi,MRA a może Puig?

Postprzez gregin » Pn gru 09, 2019 8:29 pm

dmilek78 napisał(a):
Jacko napisał(a):dmilek78 i jak wrażenia? był to trafny wybór :)?


finalnie jednak kupiłem givi i to był trafny wybór ponieważ mra z deflektorem jest nie wiele wyższa od szybki
standardowej tylko 4 cm a znalazłem informacje pod linkiem http://www.nationalcycle.com/WhyBuy/chapter3.html
że szybka powinna być minimalnie poniżej linii wzroku jeżeli patrzymy na punkt oddalony od motocykla o 15 metrów
wiec zrobiłem przymiarkę z metrówką siedząc na moto i wyszło mi że szybka powinna mieć długość 53-54 cm wiec idealnie givi
303st która ma 54 cm, zamówiłem zamontowałem i przejechałem około 200 km zatem mogę już coś więcej napisać
jazda teraz z prędkością 120/140 km/h to czysta przyjemność nie ma naporu wiatru na klatkę piersiowa w porównaniu do szyby standardowej dodatkowo nie mam żadnych turbulencji kasku, zatem po moim doświadczeniu mogę śmiało polecić tą szybkę
osobom o wzroście około 180 cm ponieważ jest duzo lepszy komfort jazdy a szybka "nie wchodzi "w pole widzenia
co do zamówienia to zamówiłem w tym sklepie http://www.moto-tour.com.pl/Konfigurato ... l-170.html
przesyłka bez problemowa w mega kartonie zabezpieczona aż sie zdziwiłem ze tak duże pudło no i cena niewygórowana jak za GIVI

mam nadzieję że komuś ten post pomoże przy wyborze szybki

Damian



Opis dotyczy samej szyby czy razem z deflektorem?
gregin
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn kwi 29, 2019 8:47 pm
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron