Pytanie do posiadaczy

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Pytanie do posiadaczy

Postprzez fantomas86 » Śr kwi 02, 2014 6:20 am

Witam zastanawia mnie trochę ten Ncek :) gdzieś coś w sobie ma że mnie do nie go ciągnie. Oczywiście jest jedno ale:) i tu pytanie do WAS. Kto jeździł tym w terenie choćby lekkim i może się podzielić opinią czy może zdjęciami czy filmem. Dziękuje z góry:))
Avatar użytkownika
fantomas86
Znawca
 
Posty: 401
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 1:21 pm
Lokalizacja: Wadowice
Wiek: 37
Imię: Szymon
Motocykl: Transalp xl 700 2008
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Glub » Śr kwi 02, 2014 8:14 am

Ncixior tym zjeżdżał z asfaltu. Mówił ze tylko kopny piach jest przeszkodą. Oczywiście rownież błoto.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Piotrek » Śr kwi 02, 2014 8:28 am

No to bardzo terenowo :-)

Mozna w terenie ale nie w piachu czy błocie. No to nie w piachu i blocie to i Hayabusa pojedzie :lol:


A propos posiadaczy.

Mego znajomego sadzili kiedys za posiadanie

Zapytali co ma na swoja obrone. Odpowiedzial, ze ma jeszcze zakopanego kałacha, ale za cholere nie powie gdzie .
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Saski » Śr kwi 02, 2014 9:09 am

Ja do teściów jadę 200m szutrem przez las i myślę że to szczyt możliwości terenowych mojej Ski ;)
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Piotrek » Śr kwi 02, 2014 9:21 am

No umówmy sie - jak nie ma błota i piachu, to kazdy motocykl da rade (nie liczac niskich kruzerów czy custumowych, obnizanych). Bedzie trzeslo, kamieie walily w silnik az żal, ale pojedzie. MOja cbf tez dawala rade, ale nie o to chodzi. Sa to motocykle szosowe, a maja moliwosc zjechania wlasnie na szutry czy gorsze drogi i tyle. Bez zadnego terenu. No wiedcie, jak z wsk, tez sie wjezdzalo w las i dawala rade.

Na teren to ma teraz Klemens czy Rupert czy inni koledzy
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez ncxior » Śr kwi 02, 2014 9:56 am

fantomas86 napisał(a):Witam zastanawia mnie trochę ten Ncek :) gdzieś coś w sobie ma że mnie do nie go ciągnie. Oczywiście jest jedno ale:) i tu pytanie do WAS. Kto jeździł tym w terenie choćby lekkim i może się podzielić opinią czy może zdjęciami czy filmem. Dziękuje z góry:))


Moto wjeżdżało wszędzie, potrzebne są tylko dobre oponki. Ja na tych fabrycznych też dawałem rade. Poleglem tylko w głębokim piachu. Oponki np. takie jak ponizej dałyby sobie z tym radę
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Glub » Śr kwi 02, 2014 9:59 am

No przeczą mowię...
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez goramo » Śr kwi 02, 2014 12:30 pm

Piotrek napisał(a):No umówmy sie - jak nie ma błota i piachu, to kazdy motocykl da rade (nie liczac niskich kruzerów czy custumowych, obnizanych). Bedzie trzeslo, kamieie walily w silnik az żal, ale pojedzie. MOja cbf tez dawala rade, ale nie o to chodzi. Sa to motocykle szosowe, a maja moliwosc zjechania wlasnie na szutry czy gorsze drogi i tyle. Bez zadnego terenu. No wiedcie, jak z wsk, tez sie wjezdzalo w las i dawala rade.

Na teren to ma teraz Klemens czy Rupert czy inni koledzy



Co do cruiserów -> powtarzam się, ale jeszcze raz napiszę: nimi łatwiej się jedzie po luźnym piachu, błotku czy trawie niż nakedem. Mają dużo niżej środek ciężkości, niżej z siodła do ziemi i łatwiej jest przez to nad nimi zapanować w takich warunkach.
Już kiedyś pisałem na forum, jak na jednym z moich wypadów wycieczkowych ze znajomymi zapuściliśmy się w takie miejsce, do którego trzeba było dojechać z kilometr przez las - po drogach mocno piaszczystych, przez niewielkie kałuże oraz po korzeniach. Jechało nas 3-ch na cruiserach oraz chyba 4-rech na maszynach nakedowych i turystycznych (CB, Thundercat, FJR, XJR).
Na cruiserach zapitalaliśmy przez ten las po piachu z taką prędkością, o której kolesie na nakedach mogli pomarzyć. :smile: Oni za nami wjechali tak samo szybko jak my i.......... za chwilę jeden z nich wywinął orła jak mu przednie koło wryło się w piach. Od tego momentu jechali bardzo wolno i niepewnie.

Cruiserem przejeździłem 20 tys km i bardzo często wszelakiej maści zloty, które odwiedzałem odbywały się gdzieś w lesie. Dużo pewniej wjeżdżałem na leśne drogi cruiserem niż CBFą.

Jedynym ograniczeniem jest prześwit - ale ten wcale tak bardzo nie różni się od szosowych nakedów. Dla przykładu - Intruder M800 (taki miałem) ma prześwit minimalny 140mm, CBF1000 natomiast ma.... 135mm. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez Piotrek » Śr kwi 02, 2014 2:27 pm

OK, na pewno masz racje, ale ja po prostu mialem inne doswiadczenie. Jezdzilem na Fat Boyu HD ktorego silnik znajdował sie w zasadzie tuz nad ziemia i NIE bylo zadnej mozwy o wjezdzie poza asfalt. Zaden kraweznik, nawet na spiacych policjantach musialem uwazac, wiec tymbardziej zadne nierównosci terenu. Ale masz racje co do nakedów i to z szosowymi oponami - bardzo ciezko po piachu, nogi szeroko rozstawione i drzenie serca. Zadna przyjemnosc po piachu. Dobrze, ze przynajmniej moja cbf jest leciutka jak rower, to silowo mozna jakos sobie poradzic.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Pytanie do posiadaczy

Postprzez goramo » Śr kwi 02, 2014 5:18 pm

Piotrek napisał(a): Jezdzilem na Fat Boyu HD ktorego silnik znajdował sie w zasadzie tuz nad ziemia i NIE bylo zadnej mozwy o wjezdzie poza asfalt.


No tak. Na Harleyu to mogą być problemy. :msn-wink:

Japońskie cruisery lepiej się nadają do codziennego użytkowania... :biggrin:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości