Dylemat dzien przed zakupem ;)

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Pafsen » Wt kwi 22, 2014 11:01 am

Cześć,

Prosba o porade i upewnienie sie w decyzji :) Jestem w zasadzie dzien przed zakupem NC'ka (z DCT). Przesiadam sie z CBF'a 600 i... troszke sie lamie :)

Wiecie - dylemat 78 KM vs 50 KM. Wiem, wiem,... Moment obrotowy osiagany bardzo nisko ale to jednak ponad 20 kucykow mniej. Kusi mnie DCT o ktorej czytalem w samych superlatywach.

Jakie byly Wasze wrazenia po przesiadce ze sprzetow z wieksza moca? CBF'a mam w wersji N i chcialbym cos bardziej turystycznego. Jako alternatywe mam Bandita 650.
Pafsen
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr kwi 10, 2013 2:34 pm
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600n
W siodle: <100 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Glub » Wt kwi 22, 2014 11:15 am

Czesc, mam Ncka z DCT . Ale moja rada jest taka: nie kupuj w ciemno, poproś o jazdę testową.
DCT jest specyficzne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Pafsen » Wt kwi 22, 2014 11:27 am

Jazda byla (co prawda z manualem) i generalnie jestem na TAK :) Zastanawiam sie tak w dluzszej perspektywie - nie wszystko mozna wyczuc w 45 min w siodle :)
Pafsen
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr kwi 10, 2013 2:34 pm
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600n
W siodle: <100 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Glub » Wt kwi 22, 2014 11:53 am

Skoro jechałeś nckiem z manualem to niestety nijak sie ma do DCT:/ musisz odbyć jazdę z DCT.

Jesteś z Wawy? Bo w tapatalku nie widać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Saski » Wt kwi 22, 2014 11:57 am

Jeśli będziesz testował DCT to tylko w trybie Sportowym. Tryb D jest moim zdaniem niebezpieczny - cały czas masz wrzucone wysokie biegi, tak więc nie ma hamowania silnikiem i trzeba co chwila machać hamulcem. Tryb S chodzi natomiast bardzo przyjemnie. Ja jestem DCT zachwycony.
Co do mocy - nie miałem nic mocniejszego ale jakiej matematyki byś nie stosował to 78 > 50. W dolnym zakresie prędkości NCk z DCT może spokojnie się równać przyśpieszeniem z nieco mocniejszymi maszynami ponieważ nie ma strat czasu na zmianę biegów - NCk zmienia bieg w 0.1s. Ale przy wyższych prędkościach mocniejsze maszyny i tak Ci uciekną.

Pafsen napisał(a):Jazda byla (co prawda z manualem) i generalnie jestem na TAK :)


Jeśli spodobał Ci się manual to nie widzę powodów dla których nie maił by Ci się spodobać DCT. DCT eliminuje poważną wadę NCkow - szybko kończące się obroty. No i z DCT jeśli będziesz miał ochotę to możesz nadal manualnie zmieniać biegi.
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Glub » Wt kwi 22, 2014 12:08 pm

Saski- a ja sie z Tobą nie zgodzę. Mam inne wrażenia Tryb D jest spoko do normalnego ruchu w mieście. (Prócz korka). Z reszta to zależy od tego jak szybko i ile odkrecisz manetkę.
Tryb S zbyt wysoko przeciąga obroty i jako taki nadaje sie tylko na Tor. Lepiej mi sie przekraczało biegi guzikami przy kierownicy
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Brylant86 » Wt kwi 22, 2014 12:14 pm

Pafsen napisał(a):Cześć,

Prosba o porade i upewnienie sie w decyzji :) Jestem w zasadzie dzien przed zakupem NC'ka (z DCT). Przesiadam sie z CBF'a 600 i... troszke sie lamie :)

Wiecie - dylemat 78 KM vs 50 KM. Wiem, wiem,... Moment obrotowy osiagany bardzo nisko ale to jednak ponad 20 kucykow mniej. Kusi mnie DCT o ktorej czytalem w samych superlatywach.

Jakie byly Wasze wrazenia po przesiadce ze sprzetow z wieksza moca? CBF'a mam w wersji N i chcialbym cos bardziej turystycznego. Jako alternatywe mam Bandita 650.


Przełam się i zostań przy CBF. Motocykl to motocykl. :pokey:
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Nicpoń » Wt kwi 22, 2014 12:28 pm

jeszcze w zeszłym sezonie śmigałem na DL1000 teraz mam także NC700X i powiem że poza istotną różnicą w gabarycie nie mogę być niezadowolony, Jeżdżę głównie bokami NIGDY Autostradami i NC'ek daje sobie radę czy to jadę sam czy z Plecaczkiem, jazda z kuframi jeszcze czeka na test ale to już niebawem :D

Decyzji nie żałuję ale to może dlatego że mój DeeLek wciąż stoi w garażu i obiecuje że wszędzie ze mną pojedzie jak tylko będę tego chciał :thumbsup:
skuter 50cm >> Suzuki DL 1000 V-Strom >>> Honda NC 700X >>>(będzie) Honda CrossTourer 1200X

Obrazek
Avatar użytkownika
Nicpoń
Użytkownik
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 8:18 am
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 44
Motocykl: NC 700X
W siodle: <100 kkm

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez rupert » Wt kwi 22, 2014 12:50 pm

Nicpoń napisał(a):jeszcze w zeszłym sezonie śmigałem na DL1000 teraz mam także NC700X i powiem że poza istotną różnicą w gabarycie nie mogę być niezadowolony, Jeżdżę głównie bokami NIGDY Autostradami i NC'ek daje sobie radę czy to jadę sam czy z Plecaczkiem, jazda z kuframi jeszcze czeka na test ale to już niebawem :D

Decyzji nie żałuję ale to może dlatego że mój DeeLek wciąż stoi w garażu i obiecuje że wszędzie ze mną pojedzie jak tylko będę tego chciał :thumbsup:

Bardzo istotna ta różnica gabarytów... jakby porównać audi A8 do skody octavii :smoke:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Dylemat dzien przed zakupem ;)

Postprzez Pafsen » Wt kwi 22, 2014 1:05 pm

MrGlub napisał(a):Skoro jechałeś nckiem z manualem to niestety nijak sie ma do DCT:/ musisz odbyć jazdę z DCT.

Jesteś z Wawy? Bo w tapatalku nie widać.


Tak - jestem z Wawy :)
Pafsen
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr kwi 10, 2013 2:34 pm
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600n
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości