Jaka szyba, a może deflektor do CBF1000?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez nocny » Wt sie 11, 2015 8:54 pm

klemens napisał(a):
nocny napisał(a): Domniemuje że jak dam kanapę na sam dół to W ogóle nie będę musiał się garbic.

Ale podkurczysz nogi. Efekt krótkiej kołderki.


kiedyś w tamach testów jeździłem dość długo na najniższym ustawieniu i nawet ugięcie nóg mi nie przeszkadzało, bardziej przeszkadzała mi dystans pomiędzy kierownikiem a kierownicą.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez Goral4t » So wrz 19, 2015 10:59 am

Wczoraj miałem porównanie szyb na własnym przypadku mój wzrost 186 ustawione siodełko na max w dół.

-Szyba wysoka Givi - Masakra powietrze wpadało centralnie w kask szarpało nim na lewo prawo V-max 80-100km/h i straszna męka
-Szyba oryginalna max w dół. plus deflektor(wymiana w trasie) wieje, ale nie ma udeżenia o kask jazda wygodna jak na N-ce tyle że można się schować jazda do 160 wyprostowany do 200 da się ale poco lepiej się schować.
-Szyba orginalna ale w 600- gośno ale spoko podobnie jak wyżej
-Szyba Givi wysoka plus deflektor Dalej jestem zbyt wysoki i powietrze bije mi po czubku kasku ale już da się jechać

Kolejna sprawa im wyższa szyba tym cieplej Pod tym względem wole N-ki :) ale przy przelotach autostrada-espres to jednak CBF wygrywa:)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez sufit » So wrz 19, 2015 11:19 am

W moim przypadku przy samej wysokiej szybie GIVI odnosiłem wrażenie, że powietrze uderza na wysokości oczu. Założyłem ten deflektor darkojak na najniższym poziomie i jest lepiej choć przy prędkości około 120-130 odczuwalny jest huczenie w kasku, które przy dłuższej jeździe przy tej prędkości byłoby nieznośne. Nie testowałem jeszcze na innych poziomach deflektora i obniżenia kanapy (teraz na środkowym poziomie) przy wzroście 174cm.
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez nocny » Pt wrz 25, 2015 8:29 pm

Tak mi się jeszcze przypomniało że zauważyłem iż jak zakryję szczelinę między szybą a deflektorem to jest zdecydowanie głośniej. Najwidoczniej wówczas cały pęd powietrza z szyby i deflektora kierowany jest w górę i automatycznie w okolicy kasku jest głośniej. Jak jest szczelina to powietrze trochę w nią wpadanie w tą szczelinę a trochę prześmiga po deflektorze. Tak więc wyższa szyba wcale nie musi zapewnić ciszy. Chyba któraś szyba MRA miała otwory.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez klemens » Pt wrz 25, 2015 10:26 pm

W cbf1000 miałem szybę PUIGa. Na mój gust ze 30% lepiej od oryginału i obawiam się, że to już chyba wszystko, co da się osiągnąć na tym motocyklu. Tyle, że szybka była cieńsza, niż oryginał i cały czas lekko drżała.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez Sławek61 » So wrz 26, 2015 3:49 am

nocny napisał(a):Tak mi się jeszcze przypomniało że zauważyłem iż jak zakryję szczelinę między szybą a deflektorem to jest zdecydowanie głośniej. Najwidoczniej wówczas cały pęd powietrza z szyby i deflektora kierowany jest w górę i automatycznie w okolicy kasku jest głośniej. Jak jest szczelina to powietrze trochę w nią wpadanie w tą szczelinę a trochę prześmiga po deflektorze. Tak więc wyższa szyba wcale nie musi zapewnić ciszy. Chyba któraś szyba MRA miała otwory.


Masz rację , otwory w szybach , szczeliny między czachą a szybą mają za zadanie zniwelowanie jak tylko to możliwe różnicy ciśnień przed i za szybą. Podciśnienie tworzące sie za szybą jest zjawiskiem niepożądanym i powoduje zaciąganie powietrza prosto w kierującego co skutkuje turbulencjami i hałasem.
Podaję jeszcze raz link do niemieckiego testu szyb do CBF 1000 sc58 http://www.motorradonline.de/sonstiges/ ... iben/88196
z którym wygrywa GIVI dając najlepszą ochronę przed wiatrem przy najwyższym poziomie głośności.

Ja kupiłem moto z zamontowaną już szybą MRA Vario Touring z deflektorem fabrycznym i na początku byłem z niej niezadowolony. W mieście ta szyba nie pokazuje swoich atutów. jazda 80-120 powoduje lekkie turbulencje, trochę hałasu , ale lepiej niż na fabrycznej, którą dostałem przy zakupie i testowałem. Ostatnio jednak zrobiłem kilka szybszych przelotów i może to dziwne , ale w przedziale 150 aż do 200 jest naprawdę dobrze , turbulencje i uderzenia wiatru zmieniają się jednostajny szum i jest to dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania.
Od kilku lat jeżdzę tylko stoperach, poprawiają komfort jazdy diametralnie
Avatar użytkownika
Sławek61
Użytkownik
 
Posty: 100
Dołączył(a): N maja 24, 2015 3:52 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 63
Imię: Sławek
Motocykl: SUZUKI GSX 1250 FA
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor do CBF1000?

Postprzez Dany » Cz cze 08, 2017 1:46 pm

Odświeżę trochę temat...
Może jakieś nowe szyby i rozwiązania ktoś testował ?

Ostatnio jednak zrobiłem kilka szybszych przelotów i może to dziwne , ale w przedziale 150 aż do 200 jest naprawdę dobrze , turbulencje i uderzenia wiatru zmieniają się jednostajny szum i jest to dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania.
Od kilku lat jeżdzę tylko stoperach, poprawiają komfort jazdy diametralnie


Jak widzisz to z perspektywy czasu ?
Czy jest stabilna przy takich prędkościach ?
Dany
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz maja 11, 2017 7:21 pm
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez jawor13 » Cz cze 08, 2017 6:46 pm

Dany napisał(a):Odświeżę trochę temat...
Może jakieś nowe szyby i rozwiązania ktoś testował ?

Ostatnio jednak zrobiłem kilka szybszych przelotów i może to dziwne , ale w przedziale 150 aż do 200 jest naprawdę dobrze , turbulencje i uderzenia wiatru zmieniają się jednostajny szum i jest to dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania.
Od kilku lat jeżdzę tylko stoperach, poprawiają komfort jazdy diametralnie


Jak widzisz to z perspektywy czasu ?
Czy jest stabilna przy takich prędkościach ?

jawor13 napisał(a):Jak kupowałem Hanię to koleś miał założoną akcesoryjną szybę Givi - taką dłuższą i dał mi jeszcze oryginał. Wcześniej w moim kasku jeździłem majesty 250 z szybą typu "żagiel". Przy 120 km/h można było palić papierosa :) :smoke: . Jak wsiadłem na CBF to było zdecydowanie głośniej i odczuwalne turbulencje kasku. Kiedyś jechałem ok 120 km/h i wstałem na podnóżkach. I nastała cisza :eek: . Po prostu cały pęd powietrza szedł centralnie w środek szyby i to powodowało hałas. Na drugi dzień zmieniłem szybę na oryginalną i odetchnąłem z ulgą. Oczywiście powyżej 140 km/h robi się głośniej jednak nie aż tak głośno jak na akcesoryjnej przy 100 km/h. Poza tym moim zdaniem CBF wygląda zgrabniej, ładniej i bardziej sportowo na oryginalnej szybie - wiem kwestia gustu.


U mnie od tego czasu się trochę zmieniło. Nowa szyba Puig - jest wielkości oryginalnej, ale cała czarna w najniższym położeniu. Kask Schuberth C3 z SRC. Powiem tak ja na moto lubię czuć wiatr i mieć możliwość przy wysokich prędkościach w okolicach +200 ( używane bardzo rzadko ) schowania się za szybą. Testy przeprowadzone z intercomem: do 180 słychać mnie w miarę dobrze i ja też jestem w stanie prowadzić korespondencję. Muzykę słyszę nawet przy +200. Po zmianie kasku na C3 z arioh'a komfort jazdy super. Czuję wiatr i słychać szum, żadnych turbulencji.
Obrazek
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt cze 09, 2017 6:02 am

jawor13 napisał(a):
U mnie od tego czasu się trochę zmieniło. Nowa szyba Puig - jest wielkości oryginalnej, ale cała czarna w najniższym położeniu. Kask Schuberth C3 z SRC. Powiem tak ja na moto lubię czuć wiatr i mieć możliwość przy wysokich prędkościach w okolicach +200 ( używane bardzo rzadko ) schowania się za szybą. Testy przeprowadzone z intercomem: do 180 słychać mnie w miarę dobrze i ja też jestem w stanie prowadzić korespondencję. Muzykę słyszę nawet przy +200. Po zmianie kasku na C3 z arioh'a komfort jazdy super. Czuję wiatr i słychać szum, żadnych turbulencji.
Obrazek

jawor, to Ty potrafisz pisać, jak jedziesz na moto ? Niezły z Ciebie kozak :biggrin:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Jaka szyba, a może deflektor?

Postprzez jawor13 » Pt cze 09, 2017 5:34 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):jawor, to Ty potrafisz pisać, jak jedziesz na moto ? Niezły z Ciebie kozak

:lol: :lol: :lol: :biggrin:
Sam się uśmiałem :biggrin: :biggrin:
W kufrze mam drukarkę i pieczątki. W czasie jazdy tylko piszę a na postoju drukuję i naklejam znaczki :naughty:
Oczywista, że chodziło o konwersację.
Dyzio czujny być :cheers: :lol:
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości